ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת סלולר 
Blackberry Bold 9700 - עסקי קטן ומצויין 
 
 Blackberry Bold 9700. מכונה עסקית   
ביקורת סלולר |
 

האח החדש למשפחת בולד הוא שיפור של הדגם הראשון בסדרה, המציע אפשרויות מצויינות לאנשי עסקים, בתנאי שיתפשרו במעט על הדפדפן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יותר משנה לאחר ה-Bold הראשון יוצא בארץ הדגם הבא במה שהפך בינתיים לסדרה, דגם ה-9700. הוא רזה יותר, פועל על גרסת מערכת הפעלה חדשה ומציע מספר אפשרויות מתקדמות, לצד הכלים שכבר מזמן הפכו אותו לאביזר חובה עבור מיליוני אנשי עסקים בעולם. האם זהו הדגם שיכבוש סוף סוף גם את עולם העסקים הישראלי?

 
 

יתרונות: זמן סוללה ארוך, סינכרון דואר מעולה, מותאם לעסקים, אפשרויות מדיה טובות.

 

חסרונות: דפדפן בעייתי, מקלדת שלא כולם אוהבים, ממשק מעט משעמם.

 

מחיר ברשת "פלאפון" : 3596.4 ש"ח

 

מחיר נמוך בשוק הפתוח: 2,459 ש"ח

 

ציון סופי: 8.5

 

מבנה ועיצוב

 

שני שינויים קופצים לעין מיד כשאוחזים במכשיר החדש של RIM הקנדית: בהשוואה לקודמו, הבלקברי החדש דק יותר וצנום יותר:  משקלו ירד ב-16 גרם ל-122 גרם, וגם שאר מימדיו הצטמקו במספר מילימטרים. השינוי השני הוא המעבר מכדור עקיבה למשטח מגע אופטי, בדומה שזה שהוטמע כבר בדגמים אחרים של החברה כמו ה-Curve 8520.

 

מלבד זאת, עיצוב המכשיר כולו אומר יוקרה, החל בפס הכרום העוטף את המכשיר ורץ גם בין מקשי האותיות, דרך הקימורים האלגנטיים וכלה בכיסוי דמוי העור על חלקו האחורי של המכשיר, שגם מסייע באחיזה. בסך הכל ה-Curve הוא מכשיר נאה מאוד, המצליח לשדר אלגנטיות וקלילות מסוימת למרות השימוש במקלדת מלאה ודחוסה, אליה נחזור בהמשך. בנוסף, וגם בזכות מימדיו החדשים, נח מאוד לשאת אותו בכיס.

 

בנוסף כולל המארז, בצידו השמאלי, חיבור אוזניות 3.5 ויציאת microUSB, שחבל שאינן מכוסעם כנגד אבק ומקש פונקציות ניתן להתאמה אישית, שבמכשיר שקיבלנו הפנה אל תפריט המדיה. חלקו העליון של מכשיר כולל כפתור נעילת מקשים וכפתור השתקה המעביר את המכשיר גם למצב המתנה.  בצידו הימני של המכשיר נמצא מקשי ווליום עבור המדיה וכפתור נוסף שהפנה אותנו אל המצלמה.

 
 

מתחת לכפתורי המענה לשיחה והניתוק, ולכפתור התפריט והחזרה לאחור של המכשיר נמצא את המקלדת, שהצטמקה מעט יחד עם המכשיר כולו. נראה שאנשי RIM השקיעו מאמצים רבים על מנת שהמקלדת תהיה נוחה לשימוש והמקשים, כמו בדגמים אחרים, בנויים בצורה מובלטת, עם קימור בכל אות המונע את גלישת האצבע אל האות השכנה. הנסיינים שלנו אכן הצליחו לסמס ולכתוב מיילים בלי לטעות יותר מדי גם בנסיונות הראשונים, אבל רובם התלוננו על כך שהמקשים קשים מדי ללחיצה, דבר המשפיע בעיקר על זמן הכתיבה, ההופך ארוך יותר.

 

ממשק - יעיל ומשעמם

המסך של ה-9700 קטן מעט ביחס לקודמו, 2.44 אינץ' לעומת 2.6 אינץ', ומגיע ברזולוציה של 480X360. המכשיר מריץ את גרסה 5.0 של מערכת ההפעלה מבית בלקברי, אך לא נתקלנו בשינויים מרחיקי לכת בגרסה החדשה, מלבד מספר ליטושים הנוגעים ללוח השנה ושינוי בשעון המעורר. כמו בגרסה הקודמת גם כאן ניתן להגדיר שישה קיצורי דרך על שולחן העבודה, כשהדרך הנוחה ביותר לעבוד עם המכשיר היא בעזרת משטח המגע החדש או קיצורי דרך של המקלדת.

 

מקש התפריט שבחזית המכשיר פותח יותר מעשרים אפשרויות, המספקות נגישות לכל תכונות המכשיר, ולחיצה נוספת מאפשרת התאמה אישית של כל תכונה כזו. בסך הכל הבלאקברי הוא מכשיר קל לשליטה, כשרוב הפונקציות המתקדמות והמבלבלות יותר למשתמש הממוצע מסתתרות תחת פונקציית ה"אפשרויות". מבחינת ממשק הבלאקברי אינו מרגש בשום צורה. קל להתמצא בו אך לפעמים הפונקציונליות מלווה בתפריטים טקסטואליים משעממים ובממשק שנראה מיושן משהו.

 

הבלקברי 9700 מצוייד במעבד חדש ומהיר של 624MHz, והשינוי בהחלט מורגש. התוכניות נפתחות ונסגרות מהר יותר, אך את עיקר השינוי הרגשנו בממשק התמונות שם הטאמבים קפצו לנו ול העיניים, מבלי שנמתין זמן טעינה ארוך כמו בדגמים אחרים.

 

 

המכשיר לאיש העסקים העסוק

 

מה עוד נותן לכם המכשיר? כראוי למכשיר המותאם לאנשי עסקים הצריכים לשמור על זמינות גבוהה, עיקר היתרונות של ה-9700 טמונים בקלות שהוא מספק בשמירת קשר עם העולם החיצוני. המכשיר מאפשר סינכרון קל עם חשבונות דואר אצל ספקים נפוצים כמו ג'ימייל ויאהו! ומאפשר הגדרה של כל חשבון שהוא מבלי להיכנס להגדרות סבוכות. מעבר לכך הוא מציע סינכרון את שירות דחיפת הדואר הארגוני, שכרגיל עובד בצורה מושלמת. על מנת למנוע התנגשויות וכפילות, מציע הבלקברי גם מספר כלים והגדרות שיאפשרו לכם, למשל, לקבוע שדואר נמחק מהתיבה החיצונית לאחר שירד מהמכשיר או להיפך.

 

אנשי RIM חשבו על אפשרויות נוספות המעניינות במיוחד את איש העסקים: הספיקר המובנה מעולה, ובזמן שיחה ישנה אפשרות להוסיף איש נוסף לדיון, לשפר את איכות השיחה (במידה והצד השני נמצא בפגישה בבית קפה או ברחוב סואן) וכן אפשרות לכתוב הערות, כדי שלא תפספסו שום דבר חשוב. גם אפשרות הקלטת הקול עובדת מצויין, וההערות שתקליט וישמעו בצורה חזקה וברורה. מאפיין חשוב נוסף הוא החיפוש הכולל את כל ההגדרות החשובות של המכשיר, כולל אנשי קשר, מיילים, משימות, תזכורות ועוד.

 

בנוסף כולל המכשיר חיבור Wi-Fi , Bluetooth 2.0 ומקלט  A-GPS, ומגיע מובנה עם הנוויגטור של "פלאפון". עוד תמצאו כלי לצפייה בקבצי וורד, אקסל ובמצגות.  מבחינת זמן סוללה, זהו אחד הסמארטפונים ששרדו את הזמן הארוך ביותר, ושיוועה לטעינה רק לאחר יותר מיום של פעילות סבירה. מדובר בפלוס גדול למכשיר המשמש בראש ובראשונה לעסקים וככלי שסוללה ריקה שלו יכולה להתרגם אצל בעליו לאובדן הכנסה.

 

מולטימדיה – לא רק ביזנס

למרות יעודו מציע הבלקברי גם ממשק מולטימדיה המספק לרוב חוויה בסיסית, אך לעיתים חורג ממנה ומפתיע ביחס למכשיר עסקי רציני. בצד הלא מלהיב ניתן למצוא את מצלמת ה-3.2 מגה פיקסל, ששודרגה מזו בת 2 המגפיקסל של הדגם הקודם וכוללת גם פלאש LED  ופוקוס אוטומטי. ניתן לבצע זום של עד X2 בעזרת המשטח האופטי, ובנוסף להשתמש במגוון מצומצם של אפקטים של צבע.

 

למצלמה יש ביצועים טובים באור יום מלא, אך בתנאי תאורה פחות טובים לא עזר גם הפלאש, והתמונות יצאו גרעיניות ומטושטשות. את התמונות ניתן לשלוח ישירות מהממשק באמצעות מייל או SMS, ובסך הכל היא סבירה, כל זמן שלא מצפים ממנה לגדולות. בנוסף תוכלו גם למצוא במכשיר מצלמת וידאו בעלת זום של עד X2 המאפשרת שליחת סרטונים ישירות לאחר צילומם. הוידאו גם הוא לא מרשים ועדיף להשאיר את הסרטונים על המצלמה ולא לנסות לצפות בהם במסך גדול יותר, אז יתגלו במלוא גרעיניותם.

 

המכשרי כולל גם נגן ווידאו התומך במגוון פורמטים מתקדמים כולל DivX ו-Xvid. התמונה אכן איכותית, אך מי יכול לצפות בסרטון בנוחות במסך כל כך קטן? אלבום התמונות המובנה הוא טוב מאוד, גם בזכות המעבד החדש המסייע בטעינת תמונות במהירות, ונעזר במשטח המגע האופטי לדפדוף. בנוסף ניתן גם להגדיל ולסובב את התמונות.

 

נגן המוזיקה של הבלקברי בולד 9700 מפתיע דווקא ומרמז על כך שלאנשי עסקים יש חיים גם לאחר שעות העבודה. הנגן תומך ב-Mp3, כמו גם ב- WMAופורמט  AAC+, ומאפשר האזנה לפי חתכים של אמן, אלבום, רשימת השמעה וכו'. תוכלו להגדיר מגוון רחב של אקולייזרים, שישפיעו בזמן ניגון דרך האוזניות  - החל מאפשרויות להגברת והנמכת הבאס או ה-Treble ועד להתאמה על פי סגנון המוזיקה - כשבזמן הצגת השיר תוצג גם תמונת התקליט בצורה ברורה. בסך הכל ממשק די מתקדם עבור מכשיר עסקי.

 

הצד המאכזב ביותר במכשיר הוא הדפדפן המובנה. אומנם לדברי היצרן תמיכת ה-JavaScript שופרה, אך עדיין טעינת אתרים כבדים נעשית בצורה איטית, ואין אפשרות לפתוח מספר חלונות במקביל או לצפות בתכני פלאש ובכלל, הדפדפן לא משיג את מתחריו מבחינת ביצועים ובעיקר מהירות.

 

סיכום

הבלקברי בולד 9700 מצליח להשאיר את המותג הקנדי בחזית המכשירים העסקיים עם עיצוב מלוטש, יכולות מתקדמות המכוונות כולן לאיש העסקים הפעלתן וזמן סוללה ארוך. אנחנו לא רואים סיבה עבור בעלי הדגם הקודם לשדרג, מאחר והשינויים שהוא מציע אינם מהפכניים, אך מי שמחפש מכשיר עסקי אמין, נח ובטוח, ומוכן להתפשר מעט על איכות הדפדפן - זהו המכשיר עבורו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by