ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לקנות פאלם בפחות מאלף שקל 
 
 
ניצן ברומר

מי יכול להרשות לעצמו מחשב כף יד ב-4000 ש"ח? כתבה שלישית בסדרת כתבות הבאה לסקור אילו מחשבי כף יד ניתן לרכוש בפחות מאלף ש"ח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
והפעם בסדרת הכתבות הסוקרות (על פאלם Zire ועל m500) את האופציות הקיימות בפני מי שהחליט לרכוש מחשב כף יד מבלי הצורך למשכן את סבתא, נציג בפניכם את קסיופיאה BE-300.

ותחילה למפרט הטכני:
זיכרון: 16 מגה
מסך: צבעוני, 3.2 אינטש
זיהוי כתב יד: יש
תמיכה בעברית: אין.
תאורת מסך: תאורה אחורית
מערכת הפעלה: Windows CE 3.0
מידות: 121x17.9x76 מ"מ.
משקל: 158 גרם.
סוללה: סוללה נטענת.
חריץ הרחבה: חריץ הרחבה CF סימן 2.
מעבד: CPU 166mhZ, 280 MIPS VR4131 (64-BIT cpu).
מולטימדיה: יציאת אוזניות סטריאופונית שמאפשרת בשילוב עם תוכנה מתאימה להפוך את המכשיר גם לנגן mp3.

לעומת דגמי קסיופיאה האחרים מדובר בדגם מנוון למדי. הוא סובל ממחסור ביציאת אינפרא אדום ומריץ מערכת הפעלה נחותה למדי. מתוך שיקולי קיצוץ מערכת ההפעלה עברה ניתוח קוסמטי ומכילה את המינימום שבמינימום. הבעיתיות שבכך היא שרוב האפליקציות שרצות על win ce 3 לא ירוצו על המכשיר הזה.

גם ממשק המשתמש הוא פרימיטיבי יחסית ולא מזכיר כלל את ממשק המשתמש המוכר ממחשבי כף יד רגילים. מערכת ההפעלה הפרימיטיבית דורשת תוכנות שעברו התאמה מיוחדת, וכאלה אין הרבה, אם כי ישנם לא מעט אתרים שעוסקים במכשיר ומכילים קישור לתוכנות.

בשלב הזה אתם בטח שואלים את עצמכם למה אני ממליץ על מכשיר שכזה, שכן עד עכשיו פירטתי רק מגרעות.
 
השוואה בין מערכות ההפעלה
 השוואה בין מערכות ההפעלה   
הפיתרון מגיע בדמותו של פטרון אמריקאי שמכנה את עצמו goofather, אשר למעשה פיתח מערכת הפעלה חלופית במקום מערכת ההפעלה המקורית. שוב אנחנו מקבלים ממשק משתמש מוכר, עם כפתור START ועיצוב חלונאי טיפוסי. מערכת ההפעלה נקראת eXpod Gold והיא כרגע בגירסא 6.1
וכמשתמש במערכת ההפעלה הזו אני יכול לציין שהיא נפלאה.

בשימוש עם מערכת הפעלה זו ניתן לראות שאירועים שנקבעו לתאריך מסוים יופיעו באותו היום על שולחן העבודה, כך שאין צורך לפתוח את לוח השנה כדי להיזכר. אחד היתרונות הגדולים במערכת ההפעלה הזו, היא העובדה שחלק מהתוכנות שלא רצו על המכשיר לפני כן, ירוצו עליו עכשיו.

אפשרות ההרחבה בעזרת חריץ CF פותחת עולם שלם של הרחבות שניתן לחבר למכשיר זה.
החל ממצלמה דיגילטית, דרך רכיב בלוט`וט` (לא חוקי בארץ) וכלה ברכיב GPS. למכשיר ישנה גם תמיכה ברשת אלחוטית, למי שמותקן אצלו בבית או במשרד (בהוספה של כרטיס יעודי כמובן)

השילוב של מערכת ההפעלה המחודשת עם אפשרויות ההרחבה המשמעותיות יוצרת למעשה מכשיר איכותי במחיר זול למדי (באמזון ניתן להשיג אותו ב 100 דולר. בארץ מחירו נע בסביבות 900 שקלים למרות שאת שלי קניתי דרך מכרז ב 750 שקלים) כרגע לא מצאתי מכירות פתוחות של מכשיר זה, אבל אם בודקים ב-www.zap.co.il על בסיס יומי ניתן למצוא לא מעט הזדמנויות.
 
 
אחד היתרונות הגדולים בקניית המכשיר הנ"ל, הוא התמיכה הנרחבת. אומנם הקהילה הישראלית המשתמשת במוצר זה היא קטנה למדי, אולם ברמה העולמית מדובר בקהילה די גדולה. אותו goofather המדובר בנה למעשה אתר שלם המוקדש למכשיר זה.

מלבד מערכת ההפעלה החלופית האתר מכיל גם אוסף תוכנות יעודיות למכשיר, וכמובן קהילת פורומים מאוד מפותחת ונרחבת שמספקת תשובה לכל שאלה במהירות רבה.

יתרונות:
אפשרויות הרחבה ניכרות, התקנה של מערכת ההפעלה החילופית פותחת עולם חדש של אפשרויות.
כרטיס קול מובנה עם יציאת אוזניות שמאפשרת להפוך את המכשיר גם לנגן mp3.

חסרונות:
תמיכת אינפרא אדום לא קיימת בצורה מובנית, אין תמיכה עברית,. מסך לא איכותי במיוחד – קשה לקרוא במסך זה באור יום.

בסך הכל מכשיר לא רע בכלל, שלאחר שמשדרגים לו את מערכת ההפעלה הופך למכשיר איכותי למדי.
מתאים בעיקר למשתמשים מתחילים או כאלה שלא זקוקים לכל המאפינים הדחוסים במחשבי כף היד היקרים יותר. כמובן שהמחסור בתמיכה עברית די מוריד את המכירות שלו בארץ, אבל אם מחסור בתמיכה עברית אינו מהווה בעיה עבורכם, זה בהחלט יופי של מכשיר.

הכותב הוא מנהל פורום נענע למחשבי כף יד, וכתבה זו התפרסמה לראשונה במסגרת הפורום., אתם מוזמנים להוסיף קישורים למכירות זולות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by