ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אחו און-ליין 
 
 אחותי, זה ממש כמו בוויטנאם!   
 
מערכת חיים ברשת

פרוייקט חדש באנגליה שולח את הילדים ליערות מצויידים במחשבי כף-יד ובמצב רוח טוב ללמוד קצת על הסביבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המורה, תראי מה מצאנו ביער!
 המורה, תראי מה מצאנו ביער!   
אם יצא לכם להסתובב לאחרונה ביערות בדרום אנגליה הייתם יכולים לפגוש שם חיות קטנות ומוזרות: קבוצות של ילדי בית ספר חמושים במחשבי כף יד ופלצפונים מהמתקדמים ביותר הקיימים בשוק.

לילדים ניתנו מכשירי PDA (או בעברית שימושית: פאלמים) ומכשירי עיקוב רדיו על מנת לאתר ולתעד צמחים וחיות ביער. הילדים לקחו חלק במה שנקרא "פרוייקט היער המקיף", המנסה לבחון כיצד יכולה הטכנולוגיה לבוא לידי שימוש חיובי וללמד ילדי בית ספר אקולוגיה.

"זה יכול לעזור לעניין יותר אנשים בטבע, כיוון שכיום האנשים פשוט רובצים על הספה מול הטלוויזיה", אמר ל-BBC הארי, אחד התלמידים הלוקח חלק בתוכנית.

פרוייקט היער הוקם בשנה שעברה ע"י גורמי חינוך ומומחים מקרב אוניברסטאות בכל רחבי אנגליה.
 
 
עבור הפרוייקט, הוקמה רשת אינטרנט אלחוטית ביער הסמוך לסאסקס בחלק הדרומי של אנגליה. ילדי בית ספר מצויידים בפאלמים ובמכשירי ווקי-טוקי נשלחים אל היערות, על מנת לאסוף דיווחים על החיות והצמחים שהם רואים לאורך הדרך.

בניסוי העדכני שנערך בסוף חודש יוני, נשלחו זוגות זוגות של תלמידים מבית ספר בברייטון לבלות שלושה ימים של תעייה אלחוטית ביער (Just like in Nam).

"כשהם מצאו משהו הם תיארו אותו למישהו שישב במרכז האיסוף, מה שאומר שהם היו צריכים לתאר מילולית את מה שהם מצאו", הסבירה המפקחת על הפרוייקט, רואנה פלק. "אז הם קיבלו הודעת טקסט קטנה שנתנה מעט יותר אינפורמציה ופעלה כתיעוד של מה שהם מצאו ביער".

המשוב מצד הילדים היה חיובי להפליא, והתלמידים בהחלט נלהבים לאמץ את הדרך החדשה הזו ללימודי הסביבה. "זו אפשרות נפלאה לקשר בין טכנולוגיה לאקולוגיה", אמר אנליסט הטכנולוגיה ביל תומפסון. "זה מוכיח כי הרעיון שטכנולוגיה חינוכית היא לא רק להושיב את התלמידים מול מחשב ולתת להם להקליד דברים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by