ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות: אולימפיאדת ההאקרים בפתח 
 
 מישהו פה יודע איפה זה טרויה?   
 
רויטרס

ביום ראשון הקרוב עומדת להיערך תחרות האקרים להשחתת אתרי אינטרנט, כך מזהירים מומחי אבטחה. תשארו, יהיה שמייח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות מדלתות אחוריות
 זהירות מדלתות אחוריות   
ארגוני אבטחת מחשבים הזהירו אמש (ד') מנהלי רשתות ברחבי העולם מפני תחרות האקרים להשחתת אתרים, אשר ככל הנראה אמורה להתחיל ביום ראשון הקרוב, ה-6 ביולי.

המרכז לניתוח ושיתוף מידע של טכנולוגיות המידע (ה-IT-ISAC) אשר מפקח על הרשת בניסיון לאתר איומים אפשריים, למד בשבוע שעבר על ה-"Defacer’s Challenge" (אתגר מעוותי האתרים), כך על פי פיטר אלור, מנהל המבצעים של המרכז.

לפי האתר, אשר הורד אמש אחה"צ מהרשת, נקראים ההאקרים להוכיח את יכולותיהם ע"י עיוות פניהם של כמה שיותר אתרים במשך שש שעות, החל מיום ראשון בבוקר, מסר אלור.

רק לשם הדגמה לכמות הנזק שיכול להגרם, מתבקשים המשתתפים לא לעוות למעלה מ-6,000 אתרים, כך לפי חוקי התחרות. המשתתפים יקבלו ניקוד המבוסס על סוג מערכת ההפעלה הרצה על השרת שאליו פרצו.

לדוגמה, מי שיפרוץ לשרתים המריצים את חלונות, יקבל נקודה אחת, בעוד שפריצה לשרת המריץ מערכת הפעלה של מקינטוש או לגרסת HP-UX של יוניקס, הנחשבות למאובטחות הרבה יותר מחלונות, תזכה את הפורץ בחמש נקודות. הפרס הגדול, כראוי למאורע ספורטיבי מסוג זה, הוא שטח אחסון חינם של 500 מגה-בייט ואי-מייל חינם.
 
 
גורמים רשמיים כבר החלו לחקור מי עומד מאחורי התחרות, מסר אלור. עד כה נכשלו ניסיונות רויטרס להשיג את תגובת ה-FBI כדי לברר מה חומרת העניין בעיניהם.

חברות לאירוח אתרים, ספקיות אינטרנט וחברות גדולות הן הגורמים הנמצאים בסיכון הגדול ביותר, מזהיר אלור.

על מנת להימנע מהשחתת פניהם, מציע אלור, צריכות החברות לשקול, אם הדבר אפשרי, הורדה זמנית של האתרים מהרשת. הם גם צריכים לבצע בדיקה של פרצות אבטחה במערכות ההפעלה של השרתים ולהוריד את טלאי האבטחה הנדרשים, וכן גם להתקין תוכנות שיעקבו ויחסמו חדירות לרשת.

אך אלור מזהיר כי ככל הנראה לכמה חברות כבר מאוחר מדי, כיוון שסביר מאוד כי האקרים כבר התקינו מבעוד מועד תוכנות דלת-אחורית (Back Door) שיאפשרו להם לבצע פריצה במועד מאוחר יותר.

"ההאקרים כבר סורקים את הרשת כדי לאתר מחשבים רגישים לפריצה ומתכוננים לפרוץ אליהם במהלך סוף השבוע", אמר אלור. "אם אתה מחכה לכך שההאקינג עצמו יתרחש ביום ראשון, כבר איחרת את הרכבת. משתתפים פוטנציאליים נמצאים כבר בשלב איסוף המידע המודיעיני וחלק מההאקרים הפעילים כבר בטח תפסו את מקומם".

השחתת פני אתרים, המקבילה הדיגיטלית לגרפיטי, יכולה להיות יקרה למדי לניקוי, אמר אלור. הסכנה הגדולה, כך הוא אמר, היא שההאקרים ישאירו אחריהם נזק גדול מעבר להשחתת פני השטח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by