ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
עיבוד תמונה 
משטרת הפוטושופ בהגדלת חזה 
 
עיבוד תמונה |
 
דורון פישלר

קירה נייטלי, אוה מנדז ואסתי גינצבורג - מי אשמה בהגדלת חזה פוטושופית? משטרת הפוטושופ חוקרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחודשים האחרונים השתדלנו להפסיק להיות משטרת הפורנו, להתעלם ככל האפשר מפניות הציבור שמערבות פטמות, ישבנים או את בר רפאלי. במקום זה השתדלנו לעסוק בנושאים כמו ברקים, מטוסים, ראשי ממשלה איטלקיים וטרוריסטים סעודיים. היה מעניין. אלא מה, בסופו של דבר אנחנו לא יכולים להתעלם לאורך זמן מהנושא שמעסיק את רוב תעשיית הפוטושופ. מחקרים מוכיחים שמבין כל תוכנות הפוטוושפ הפתוחות בכל רגע נתון, 65% עוסקות בשיפוץ, הגדלה, הקטנה, שיפצור, ריטוש או שידרוג של, נו, חזה נשי. מה לעשות, היינו חייבים לחזור לנושא בשלב כלשהו. וחוץ מזה, הבוס לוחץ עלינו להגדיל את הרייטינג, אז שיהיה. גבירותי ורבותי, שדיים!
 
 
נגיד שאתם חובבי פוטושופ חסרי ניסיון, ושבמקרה לגמרי החלטתם שהניסיון הראשון שלכם בתוכנה יהיה לקחת תמונה של אישה כלשהי ולהגדיל את מידת החזיה שלה (אם אתם צנועים ובעלי טעם מעודן) מ-A ל-C או (אם אתם בנים בני-עשרה) מ-D לאות שאינה קיימת בא"ב האנגלי, אבל היתה צריכה לשבת בערך 20 מקומות אחרי Z. אין בעיה: חיפוש ביוטיוב מעלה מספר באמת מגוחך של סרטוני הדרכה שיראו לכם איך לעשות בדיוק את זה.

אבל בין אם אתה ילדון חרמן ובין אם את צעירה שרוצה לשדרג קצת את תמונת הפרופיל שלך בפייסבוק כדי שיותר אנשים יאהבו אותך בזכות האישיות, שימו לב שאתם מקשיבים להוראות עד הסוף. אחרת אתם עלולים למצוא את התמונה שלכם מופצת במיילי שרשרת ובאתרי Fail למיניהם, כמו שקרה לאלמונית הזאת (לשם ההבהרה, במקרה הזה את הקשקושים באדום על התמונה לא אנחנו הוספנו. אנחנו לא כותבים Fail).
 
כושלת אלמונית מעוותת את המרחב והזמן
 כושלת אלמונית מעוותת את המרחב והזמן 
 
הבעיה היא ש"שדה עיוות המציאות" הפוטושופי לא מגביל את עצמו לשדיים בלבד, וכשהם נופחו קצת, נופח גם השטח הסמוך אליהם – וכך יצא שהבחורה מופיעה בתמונה עם יד אחת רזה ומעוותת, ועם קיר שהתעקם באופן שמזכיר את ההשפעה של ניאו על מהמטריקס. She is the One!

פוטושופיסטים מקצועיים יותר יודעים להימנע מטעויות כאלה, אבל עדיין עוסקים באותה המלאכה בדיוק. ולפעמים גם הם משאירים מאחוריהם עדויות מרשיעות. מעצבי הפוסטר הרוסי של הסרט "פקד מושחת" (שגם תקעו לניקולס קייג' ביד אקדח בגודל של פתח תקוה) הלכו על שיטת "העמקת המחשוף" לתמונתה של אוה מנדז – שיטה שלא מערבת שום שינוי של המימדים, אלא רק הוספת כמה קווי הדגשה. השוואה עם התמונה המקורית שעליה מבוסס הפוסטר מבהירה את גודל ההבדל שחזית פוש-אפ בלתי נראית יכולה לעשות.
 
מימין: התמונה המקורית של אוה מנדז: משמאל: הפוסטר הרוסי של "פקד מושחת"
 מימין: התמונה המקורית של אוה מנדז: משמאל: הפוסטר הרוסי של "פקד מושחת" 
 
 
לאוה מנדז לפחות יש מה להגדיל. קירה נייטלי, לעומתה, היא שחקנית שמרגיזה מאוד את מעצבי הפוסטרים: נגד כל הסיכויים היא הפכה לכוכבת למרות שהחזה שלה שואף לאפס. בסרטים בהשתתפותה היא נדחקת שוב ושוב למיני מחוכים ומכשירי עינויים דומים, אך ללא הועיל. ב"המלך ארתור", למשל, היא לבושה במשהו שנראה כמו שתי חגורות, כתפיה ושרוכים (זה לא עזר לסרט: הוא נשאר אחד הדברים המשעממים ביותר שהוקרנו אי פעם מחוץ לערוץ הכנסת). מעצבי הפוסטר של הסרט לא יכלו לשאת את הרעיון שעל הפוסטר תופיע אישה הלבושה במעט מאוד אך חסרת בליטות מעניינות, והעניקו לקירה טיפול הגדלת חזה, צנוע יחסית אמנם, אבל נוכח. לרוע המזל, גם כאן התמונה המקורית שעליה מבוסס הפוסטר לא הועלמה בזמן, ואיפשרה להשוות בין שתי הגרסאות.
 
קירה נייטלי, הגירסה המקורית וגירסת "המלך ארתור" המוגדלת
 קירה נייטלי, הגירסה המקורית וגירסת "המלך ארתור" המוגדלת 
 
היעדר-החזה של קירה לא קיבל מנוחה גם בתמונות אחרות. בפרסומת הזאת של שאנל, למשל, הוענק לנייטלי חצי-עיגול שבבירור לא שייך לה. ואם זה לא מספיק, גירסה אחרת של המודעה מציגה קירה צנועה יותר, שמכוסה חלקית בחולצה רבע-שקופה. וזה כבר סוג של פשע כפול: גם לייצר חזה מלאכותי, וגם להסתיר אותו? בתחום פשעי הפוטושופ, זה שקול לפריצה לבנק, ריקון הכספת והשלכת כל הכסף לים.
 
קירה נייטלי במודעה ל"שאנל". מימין: הגירסה המזויפת. משמאל: הגירסה העוד יותר מזויפת
 קירה נייטלי במודעה ל"שאנל". מימין: הגירסה המזויפת. משמאל: הגירסה העוד יותר מזויפת 
 

מבוקשת: אסתי גינצבורג

משטרת הפוטושופ שלום,
ראשית, אני חייבת לציין שהעבודה שלכם מצויינת בעיניי, ואני מאוד נהנת לקרוא את הטורים שלכם, שנכתבים בהומור רב.
היום נתקלתי באתר "וואלה! סלבס" בתמונה המצורפת של אסתי גינזבורג, שטוענים שעורכת כלשהי העלתה לטוויטר, נראית אסתי מצמידה את שדייה ועושה פרצוף מוזר.
אני חושבת שמדובר כאן בפשע פוטושופ ברור, לא?

בתודה, מרגלית
 
אסתי גינצבורג? (צילומסך)
 אסתי גינצבורג? (צילומסך) 
 

בתמונה נראית אסתי גינצבורג מבצעת את תמרון "הגדלת החזה ללא פוטושופ" הידוע, בעזרת כפות ידיים בלבד. או שאולי זאת לא היא? הנה העניין: אנחנו מסכימים לחלוטין עם מרגלית - התמונה הזאת נראית מזויפת. זה לא החזה שנראה חשוד, אלא הפנים: גוון העור בפניה של אסתי שונה לחלוטין מבשאר הגוף, הם בהירים הרבה יותר, וקו החיבור בין הפנים והצוואר בולט ולא טבעי. נראה כאילו ראש מתמונה אחת "נגזר" והודבק על גבי תמונה אחרת. מצד שני, אם את התמונה באמת העלתה לרשת העורכת של ספורטס אילוסטרייטד - לה יותר מלכל אחד אחר אמורה להיות גישה לתמונות אותנטיות של דוגמניות, אז למה לה להתעסק בגזור והדבק?

מכיוון שלא הצלחנו למצוא עדויות מרשיעות חד משמעיות, אנחנו מבקשים את עזרת הציבור: אם אתם מכירים את התמונה המקורית ממנה נלקח הראש של אסתי בצילום – או את תמונת הגוף המקורית – נשמח לשמוע. מצד שני, אם יש עדויות לכך שהתמונה במלואה היא למעשה אמיתית, והתאורה המוזרה על פניה נבעה רק מעב"מ שעבר בסביבה במקרה, נשמח לזכות את אסתי ושותפותיה מכל אשמה. המשטרה מודה לכם.

 

נקלעתם לצרה? קיראו למשטרה

נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

עוד במשטרת הפוטושופ

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by