ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"חוק האנטי-ספאם רק יחמיר את המצב" 
 
 
מערכת חיים ברשת

הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות. מומחה אנטי-ספאם מזהיר כי החוק המוצע בארה"ב למלחמה בתופעה רק יעשה את המצב יותר גרוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גשם על עירי, כל הלילה ספאם...
 גשם על עירי, כל הלילה ספאם...   
הצעת החוק המוצעת בימים אלה בארה"ב שמטרתה לצמצם את הספאם, אך ורק תחמיר את היקף הבעייה, כך מזהיר פעיל ומומחה אנטי-ספאם המצוטט באתר הרג'יסטר.

סטיב לינפורד, מייסד ומממן פרוייקט ספאם-האוס הבריטי, ארגון שלא למטרות רווח המאתר את נתיבי הפעולה של הספאמרים הגדולים בעולם, הזהיר כי הצעת החקיקה הנוכחית המובאת בפני הקונגרס האמריקאי למעשה תיתן הכשר חוקי לתופעת הדיוור האלקטרוני בנפחים גדולים (Bulk Mail).

"החקיקה שהקונגרס שוקל תהיה למעשה ליגליזציה של הספאם הפולשני", טוען לינפורד. "כל הספאמרים האמריקאים שאחריהם אנו עוקבים תומכים בחוק, כיוון שהם פשוט לא יצטרכו יותר להתחבא".

"אם המחוקקים האמריקאים יאשרו את החוק, מה שאני מאמין שאכן יקרה בתחילת השנה הבאה, בעיתת הספאם פשוט תתפוצץ. בהנחה כי הם לא רושמים שורת כותרת מטעה ושקרית, יוכלו כל 23 מיליוני בתי העסק הקטנים בארה"ב להתחיל לשלוח ספאם", הוסיף לינפורד.
 
 
קיימות כיום שתי חלופות חוקיות העומדות לפני הקונגרס. בראשונה, צריכים המשווקים האלקטרוניים לבקש את רשות הלקוחות לפני שהם שולחים להם אי-מיילים מסחריים, זוהי גישת הבחירה הנקראת Opt-in. לעומת זאת, גישת ה-Opt-out (בתרגום חופשי מאוד- הגישה נטולת אפשרות הבחירה) צריך אדם כלשהו שאליו נשלח ספאם לבקש בפירוש שיסירו אותו מרשימת דיוור ספציפית.

הגישה השנייה, זו הנחשבת להרבה פחות מחמירה, היא הגישה המועדפת על ידי ארגון השיווק הישיר וע"י רבים משולחי הדיוור בנפחים גדולים הפועלים כיום.

ספאם-האוס מעריכים כי פועלים כיום כמאתיים אנשים, רובם מארה"ב, שהינם אחראים על כתשעים אחוזים מהודעות הספאם בעולם (או לפחות תשעה מכל עשרה ספאמים שניתן למצוא את מקורם). חלקם יושב בבוקה ראטון, פלורידה, אשר זכתה לתואר הבלתי מחמיא, בירת הספאם העולמית.

לרבים מקרב הספאמרים יש "גליון הרשעות כאורך הגלות, ואין להם כל כוונה להפסיק לשלוח ספאם, ללא כל קשר למה אומר החוק", לטענת לינפורד.

אולם אם יעבירו המחוקקים חוקים שיאסרו על משלוח ספאם, ניתן יהיה לנתב את הבעיה ולהגביל את התופעה כך שמבחינה טכנולוגית ניתן יהיה להביא את הספאם לרמות נסבלות ונשלטות, טוען לינפורד.

לינפורד שטח את טיעוניו בפני ועידת הספאם, הנערכת בימים אלה באנגליה, הדנה באיום הגובר של תופעת הספאם. כבר כיום תופס הספאם למעלה ממחצית מנפח התנועה של האי-מיילים ברשת ומומחים מזהירים כי אם לא תנקט פעולה ממשית בנושא, עלולות רשתות התקשורת פשוט להחנק ולקרוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by