ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום שכן, אפשר לקבל בבקשה כוס ברודבנד? 
 
 אינטרנט שעובר דרך קירות? WOW!   
 
מערכת חיים ברשת

בארצות הברית של אמריקה, זו הרחוקה והטכנולוגית להפליא, רשתות אלחוטיות הופכות את השכן ממול לנטוויז'ן השכונתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל, המאמצת טכנולוגיות חדשות באיטיות משוועת, המושג Wi-Fi בקושי מוכר לרוב האנשים. רק עכשיו מתחילים ספקי שירותי הרשת למכור את הרעיון לעסקים (בוודאי נתקלתם בבחור ההוא שגולש בים כשהוא ללא כבל). אבל בארצות-הברית הסיפור פשוט משגע לכולם את הראש.

מדובר בטכנולוגיה המאפשרת גלישה אלחוטית בפס רחב. כל חיבור אינטרנט קווי יכול להפוך למרכז שידור וקליטת נתונים, העוברים בתדרי רדיו. כל מחשב המצוייד במודם אלחוטי מתאים, הנכנס לתחום הכיסוי של הרשת האלחוטית, יכול לגלוש בפס רחב.

העובדה שמדובר ברשת המכסה שטחים, ולא בנקודות קוויות, מאפשרת שיתוף של חיבור. אדם אחד מתחבר לרשת בחיבור רחב פס, וכשהוא מקים בביתו רשת Wi-Fi, הרי שהוא יכול לספק שירותי רשת לשכניו, כמו גם לכל מי שעובר בביתו. כשמחירו של חיבור מהיר באמת אינו בשמיים, והוא די והותר אפילו למטורפי קאזאה, הרי שכל אדם יכול יכול להפוך לספק גישה לאינטרנט מדרגה שניה. וזה גם קורה.

עכשיו מגיעה ספקית החיבוריות SpeakEasy ומחליטה לרתום את התופעה לטובתה, כשהיא מציעה שירות לפיו אדם המחובר דרכה ומפעיל רשת Wi-Fi ממנה נהנים שכניו, יוכל לגבות מהם תשלום תמורת השימוש הקבוע בחיבור שלו, כשספיקאיזי תבצע את הגבייה ותספק שירות תמיכה טכנית. הנה רעיון בריא של חברה שלא הולכת עם ראש בקיר הבלתי פציח של הגולשים.

ומה קורה בשכונה שלכם? היכנסו עכשיו לדיון על הכתבה בפורום תרבות דיגיטלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by