ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת סלולר 
Samsung Spica: אנדרויד חובב סרטים 
 
ביקורת סלולר |
 

המכשיר החדש והנוח לשימוש קורא גם Divx, אבל כולל גרסה לא עדכנית של אנדרויד. בסך הכל אהבנו את המכשיר החדש של סמסונג, אבל עם כמה סייגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחרי הסמסונג גלקסי ו- HTC Magic , ורגע לפני מוטורולה מיילסטון, ניתן להוסיף גם את הספיקה לסדרת מכשירי האנדרויד הנוחתים על המדפים. ספיקה, הנקרא על שם אחד הכוכבים הבוהקים ביותר ברקיע, הוא גרסה משודרגת חלקית של הגלקסי המוכר. יצאנו לבדוק מה עוד יש לו להציע.

 
 

יתרונות: קורא DivX, מסתנכרן מול שירותי גוגל, מעבד חזק.

 

חסרונות: גרסת מערכת הפעלה מיושנת, מצלמה בסיסית וסבירה ולא יותר.

 

מחיר ברשת פלאפון: 2,876 ש"ח

 

ציון סופי: 8

 

 

 

גלקסי משודרג. כמעט

סמסונג ספיקה
 סמסונג ספיקה   

ההשוואה של הסמסונג ספיקה עם הגלקסי היא כמעט בלתי נמנעת: הסמרטפון החדש מזכיר במימדיו את המכשיר הוותיק יותר של סמסונג וכולל גם הוא מסך של 3.2 אינץ' ברזולוציה של 320X480 פיקסלים. הוא עבה במעט ושוקל רק בעשרה גרם יותר ממנו - 124 גרם. גם המבנה דומה, וכולל כפתור חזרה לאחור, כפתור תפריט, ושני כפתורים למענה וניתוק. לרוע המזל, אחד הלקחים החשובים של הגלקסי לא הופק כאן וסמסונג עדיין מתעקשת לכלול כפתור אישור גדול במרכז המכשיר, כשסביבו לוח מקשים, בהם לא השתמשנו ולא פעם אחת - מכשיר מגע או לא? לזכות המכשיר יאמר כי עכשיו מקש האישור מוקף במסגרת אדומה המסייעת לזהות אותו טוב יותר בלילה, עבור המעונינים.

 

אל מקש הבית בצידו הימני של המכשיר נוסף עכשיו גם מקש חיפוש שימושי המותאם ליישום בו אתם נמצאים, אם זה הדואר, אנשי הקשר או הרשת. אל קומבינצית המקשים של סמסונג לוקח זמן מה להתרגל, ובעיקר אל הרעיון שאותו הכפתור פותח תפריט שונה בהתאם ליישום ולעמוד בו אתם נמצאים. אך לאחר תקופת הסתגלות קצרה,  הרעיון נראה נוח למרות שברור לנו שעם עוד קצת מחשבה יכלה החברה לדלל את מספר הלחצנים.

 

מעבר לכך תמצאו בחלקו העליון של המכשיר חיבור אוזניות 3.5 מ"מ, חיבור מיקרוUSB ובצידו הימני מקש נעילה ופתיחה (נוח יותר מזה של הגלקסי) ומקש צילום, וכן כפתור ווליום בצידו השמאלי. חלקו האחורי של המכשיר כבר לא חלקלק ובוהק ומשתחרר את המכשיר מהמראה הזול מעט של הדגם הדומה. מאחור תמצאו גם מצלמת 3.2 מגפיקסל נטולת פלאש.

 
 

ממשק

מי שמכיר את הממשק הסטנדרטי של האנדרויד 1.5 ירגיש כאן בבית, כי הספיקה מציע את הממשק המוכר של מערכת ההפעלה ללא כל התאמה אישית מצד סמסונג, בדיוק כמו הגלקסי או להבדיל, ה-HTC Magic. מסך ה-TFT מספק תמונה טובה וברורה (אך חדה פחות מזו של הגלקסי)  ומציג את כל הטוב שיש לאנדרויד 1.5 להציע: תחילה, המסך המורכב משלושה עמודים, המכיל אפליקציות בנוסף לוידג'טים אותם ניתן להוריד מהמרקט של אנדרויד, וכמובן כלי הסינכרון המצויינים מול כלי גוגל: לוח השנה, חשבון הג'ימייל וכלים נוספים שהם גן עדן למשתמשי הכלים המקוונים של יצרנית האנדרויד. בכלל, האנדרויד הפך לאחת לאחת ממערכות ההפעלה הסלולריות המועדפות עלינו, וגם הגרסה הישנה יותר הרצה על הספיקה (לעומת גרסה 2.1 שכבר רצה על מכשירים כמו המוטורולה מיילסטון או ה-Nexus One) מספקת חווית שימוש מקיפה וטובה.

 

מקלדת ה-QWERTY הוירטואלית של הספיקה מופיעה בשתי תצורות - רוחבית או אופקית, בהתאם לסיבוב המכשיר - ושתיהן נוחות לשימוש לאחר זמן הסתגלות מסויים, במהלכו התעקשה המקלדת לפרש בחופשיות את ההקלדות שלנו. לאחר יומיים שלושה, כאמור, ישרנו את ההדורים, והכתיבה קלחה כמעט ללא פספוסים. גם המעבר בין שפות, הבעיתי במערכות הפעלה אחרות, מתבצע כאן בקלילות ובלחיצת מקש וירטואלי. בכלל, ממשק המגע של המכשיר מגיב טוב מאוד, אם כי בצורה חלקה מעט פחות משל הגלקסי.

 

עם הספיקה מגיע דפדפן וובקיט מובנה אותו תוכלו להחליף בדפדפן אחר מהמרקט, כמו זה מבית אופרה או ב"דולפין" הצובר תאוצה. כל אחד מציע אפשרויות משלו ובגדול, הגלישה במכשיר נוחה, אם כי לא לחלוטין חלקה ואינטואיטיבית. בכלל, המרקט כבר מציע מגוון של שלושים אלף אפליקציות (כשרשימת מומלצות תוכלו למצוא גם אצלנו) אותן תוכלו לנצל לכמעט כל שימוש שיעלה בדעתכם.

 

בנוסף כולל המכשיר קישוריות WiFi, חיבור בלוטות', וחיבור GPS, כולל תוכנת הנוויגטור של פלאפון.

 

מצלמה ומולטימדיה

 

אחד המקומות בהם הלכה סמסונג אחורה לעומת הגלקסי הוא המצלמה המובנית, שמגיעה עכשיו בדגם של 3.2 מגפיקסל וללא פלאש, לעומת 5 מגפיקסל ופלאש בדגם הקודם.  המצלמה בסיסית ביותר ולא מציעה אפשרויות מורכבות, חוץ מתיוג על פי מיקום. למרות הממשק הבסיסי התמונות עצמן דווקא מפתיעות לטובה, חדות וברורות - כל זמן שתנאי התאורה טובים מספיק. ברגע שמעט החשיך, גם התמונות שלנו נבלעו בשחור, בשל העדר הפלאש. למכשיר גם מצלמת וידאו שלא ריגשה אותנו בשום צורה.

 

הסמסונג ספיקה מציעה יתרון קטן גם על מכשירים המריצים דגמי אנדרויד מתקדמים יותר ובהתאם למסורת של סמסונג במכשירים כמו ה-Beat DJ ואולטרה טאץ' תומך בהרצת קבצי DivX . העמסנו עליו מספר סרטים וקליפים מהמחשב האישי, על מנת לבדוק את ההתמודדות שלו עימם, ואת רובם הריץ בצורה חלקה, יתרון אותו משיג המכשיר בזכות מעבד ה-800  מגהרץ המובנה . בנוגע לנגן המוזיקה המובנה אין לנו בשורות גדולות, וגם כאן תמצאו את הנגן הבסיסי המובנה באנדרויד -  חיסרון אותו פתרנו בקלות באמצעות חיפוש קצר במרקט. איכות הצליל דרך האוזניות טובה, אך היינו שמחים לאקולייזר (וכזה חינמי לחלוטין לא מצאנו במרקט) שיאפשר לנו שליטה טובה יותר בצלילים. מבחינת סוללה המכשיר לא מאכזב ומאפשר - בתנאי שלא תשתמשו בנגן ה-DivX בצורה אינטנסיבית מדי - מעט יותר מיום שלם של פעילות בשימוש סביר.

 

ביקורת מקוצרת

תמורה להשקעה: 7 . סכום גבוה למערכת הפעלה לא מעודכנת

 

מסך ואיכות תצוגה: 8.5

 

מולטימדיה: 8.5. חזק ב-DivX, בסיסי בכל השאר

 

תפעול ומשק: 8.5 - נוח, לאחר הסתגלות קצרה

 

עיצוב: 8 - יפה, לא מרשים

 

ציון סופי: 8 (הציון אינו ממוצע)

 

סיכום

הסמסונג ספיקה הוא מכשיר מוצלח בסך הכל, שחבל שמגיע באיחור מסויים, עם מערכת הפעלה לא מעודכנת. מעבר לכך הוא מציע את כל הטוב שיש לגרסת 1.5 של אנדרויד להציע, עם פלוס גדול בדמות נגן DivX, עבור מי שחשוב לו ויכול לצפות בסרטונים על גבי מסך של סמארטפון. עדיין לא ידוע בכמה ימכרו מכשירים עם אנדרויד 2.1 כשיגיעו לשוק הישראלי, אך עם תג מחיר גבוה של 2,880 ש"ח ברשת פלאפון,  אולי כדאי להמתין ולרכוש מכשיר כזה תמורת תוספת שתהיה בוודאי בת כמה מאות שקלים. ללקוחות פלאפון המחפשים לרכוש עכשיו מכשיר תומך DivX נראה שאין ברירה, מאחר שהרשת הפסיקה למכור את ה-Beat DJ  , וזהו המכשיר היחיד הנמכר ברשת התומך בניגון הפורמט.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by