ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לינוקס: ביל גייטס? פחחח 
 
 דגים עפים, פינגווינים שוחות   
 
מערכת חיים ברשת

ביל גייטס אולי לא מפחד מלינוקס, אבל היא מפחדת ממנו הרבה פחות. ככה זה כשסוני, פיליפס ושש ענקיות אחרות עובדות על פיתוח הדור הבא שלך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נו, אז ביל גייטס אומר שלינוקס היא בסך הכל עוד מתחרה, וכמו המתחרות הקודמות, גם היא תודבר. אז ביל גייטס אומר. וכמו שהוא אומר מתפרסמות שתי ידיעות קטנות, שלא קשורות אחת לשניה, לא מתואמות, לא מסודרות, לא מתוכננות. סתם ככה, שתי ידיעות שעלולות לשים את הזחיחות הגייטסית במרכאות הראויות.

הראשונה מספרת לנו כי שמונה מיצרניות מוצרי האלקטרוניקה הביתיים הגדולות בעולם הודיעו על הקמת פורום מיוחד לחיזוק הלינוקס כפלטפורמת בסיס למוצריהם, שהולכים והופכים מורכבים יותר עם השנים.

הפורום, המכונה CE Linux Forum, הוקם על ידי היטאצ'י, מאטסושיטה, NEC, פיליפס, סאמסונג, שארפ, סוני וטושיבה. על פי ההודעה שהוציא הפורום החדש, גם IBM מבקשת להצטרף לחזית האחידה. קבוצת עבודה כבר הוקמה, והיא תוציא בקרוב דרישות לכל אחת מהחברות השותפות.

עד הסתיו הקרוב יוקמו קבוצות עבודה נוספות, פרטניות יותר, שיכלו לעבוד על רשימות דרישות ליישומים וממשקי תוכנה. המשימות הראשונות שהפורום הציב לעצמו הן צמצום זמן האיתחול, צמצום דרישות הזכרון, וניהול אנרגיה טוב יותר.

מיותר לציין כי כל פיתוח של פורום הענקיות יוצב לרשות ציבור מפתחי הלינוקס, ובחינם. ואם ביל גייטס טועה במשהו, או אולי סתם לא אומר את האמת, הרי שזו ההשוואה בין OS/2 שהיתה מערכת הפעלה שהיתה שייכת למישהו, אפילו לאימפריה, שיכולה לעשות מהלך אחד לא נכון ולהעלם, ובין לינוקס, שתהליך הפיתוח המבוזר שלה אמנם גורם לה להיות פחות ממוקדת, אבל מאפשר לה לינוק ממגוון מקורות פיתוח מדהים.

אבל הבטחנו לכם עוד ידיעה, וזו מתייחסת לחברת Mandrake, שאחראית על הפצת גרסת לינוקס למחשבים אישיים. בינואר האחרון הגישה החברה בקשה להגנה מפני נושיה, ובית המשפט מינה לה כונס נכסים. מאז פועלת מנדרייק עם תקציב מאוזן ואף חיובי, משחררת בקרוב את גרסה 9.2 שלה, קיבלה מימון להמשך פיתוח ומחקר, ובכלל, יוצאת מהקרשים. וכאמור, מנדרייק היא רק חברה אחת מתוך עשרות שעוסקות בפיתוח יישומים וגרסאות ללינוקס. את המנגינה הזו יהיה ממש קשה להפסיק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by