ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביל גייטס: לינוקס? עוד אחת 
 
 העתיד מריץ ווינדוס   
 
מערכת חיים ברשת

הבוס הגדול של מיקרוסופט חושב שאם ווינדוס הצליחה להפיל את IBM ומערכת ההפעלה שלה, אז לחסל את הפינגווין יהיה קלי-קלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראיונות עם ביל גייטס הם תמיד עסק מעניין. אנחנו מפילים כל-כך הרבה על הכתפיים השותקות של האיש עם המשקפיים, שנוצר צורך אמיתי לשמוע מדי פעם מה יש לו להגיד. מה גם שמדובר כאן, למרות הכל, במוח עסקי מבריק ויחודי שתמיד מרענן לשמוע איך הוא תופס את העולם בו הוא מתפקד, אפילו אם ברור שהוא לא מספר את כל האמת.

עיתון USA TODAY פרסם אתמול ראיון נרחב עם מר גייטס הנכבד. בין הנושאים שזכו להתייחסות של הסולטן מרדמונד היו הספאם ואיך מונעים אותו, תפקידו במיקרוסופט ועתידה, מערכת ההפעלה הבאה של החברה, ואיך מתפקד עולם עסקי הטכנולוגיה, וכמובן – לינוקס.

כשנשאל על ידי אחד ממראייניו אם לינוקס מדאיגה אותו, ענה: "טוב, זו התחרות הנוכחית. כלומר, זה לא שונה מהעבר, שבו אנשים השתמשו ב-OS/2 (מערכת ההפעלה המנוחה של IBM)".

אף אחד לא השתמש ב-OS/2
"אתם צוחקים עלי? כלומר, בואו נהיה רציניים. זו היתה IBM, חברה שהיתה גדולה פי 15 מאיתנו. תן לי שם של בנק שלא השתמש אז ב-OS/2. OS/2 היתה מוצר של IBM, וצבא של IBM צעד מאחורי המוצר הזה. אנשים תמיד חושבים שהתחרות של היום שונה במשהו וייחודית באיזו דרך. בואו נהיה רציניים".

גייטס ענה על שאלות בנוגע למדיניות המכירות האגרסיבית של החברה במאבק מול לינוקס, את הורדת המחירים הדרמטית במאבק לשמור על נכסים, בעיקר בשוק הציבורי. "לעולם לא יהיה לנו מחיר נמוך משל לינוקס, במונחים של גבייה של תוכנה. אנחנו מתחרים בתחום הערך שאתה מקבל תמורת המערכת והעלות הכוללת של המערכת עם התוכנות. לכל פרויקט, אם תביטו על עלויות תקשורת, עלויות חומרה, עלויות אישיות, כל זה, מחירים רישוי תוכנות – לכל היותר מדובר בשלושה אחוזים מהפרויקט. השאלה אם אותם שלושה אחוזים נותנים פיצוי, במונחים של מה שאתה מקבל מהמערכת שלך? כמה ערך אתה מניב מהמערכת הזו, האם היא מצדיקה את עצמה כלכלית? זה העסק שאנחנו נמצאים בו כל יום".

האם ישנו תסריט לפני תסבו בשלב מסוים תוכנות של מיקרוסופט ללינוקס?
"כרגע איננו שוקלים לעשות דבר כזה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by