ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כבוד השופט, מדובר כאן בדמעות תנין 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברות שמתקינות תוכנות לא רצויות, ומקפיצות פרסומות רצויות עוד פחות, נתבעות על ידי הקורבנות שלהן. סוף הגייטור?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לחליפות ב-Overstock.com נמאס לראות איך הפרנסה שלהם נאכלת להם. ציפור קטנה שהגיעה עד לחלונות הגבוהים לחשה להם שהגולשים שכבר הגיעו לאתרם, קיבלו ישר לפניהם מטח של חלונות פופ-אפ נושאי פרסומת, ועיצבנו להם את הצורה עד שנמאס. ולא רק זה, אלא שחלק מהפרסומות האלו היו של המתחרים.

עד כאן, אמרו החליפות, היטיבו את העניבה, והגישו תביעה נגד מי שאחראי לעוול, כלומר חברות Gator ו-WhenU.com. השתיים מספקות תוכנות שמאפשרות למפרסמים לפרסם אל אנשים שהתקינו את התוכנות, מעל אתרים הרלוונטיים למוצר או השירות שהם, מבלי להתעסק עם בעל האתר, או מישהו לא רלוונטי אחר.

כשנמצאים במצב רוח חד במיוחד, אפשר לקרוא להן עלוקות. עכשיו נותר לראות באיזה מצב רוח יהיה השופט המחוזי במדינת יוטה, בה על פי אתר InternetNews הוגשה התביעה על הפרת סימן מסחרי ועיסוק בנהגים עסקיים פסולים. התביעה מבקשת להוציא צו שימנע משתי החברות להמשיך ולהציג את הפרסומות שלהן על האתרים של Overstock. כמו כן נדרשות שתי החברות לשלם לחברה הקורבנית-לכאורה פי שלוש מהסכום שהרוויחו "על גבה".

גייטור מפיצה את תוכנת החינם eWallet, שרוב רובם של 35 מיליון משתמשיה לא בדיוק זוכרים שהתקינו, הגם שהיא מספקת שירות נחמד שעוזר למלא טפסים. לרוב התוכנה מנצלת את תמימותם של גולשים חדשים וטיפשים, ו"מתקינה את עצמה" בעזרתה האדיבה של אותה תמימות, ומתחילה להשפיע עליהם פרסומות לרוב. אף גולש לא תבע אותה עד עכשיו, עם זאת.

בגייטור לא יודעים מה Overstock רוצה מהם. הם בכלל היו לקוחות שלנו פעם, אומרים שם. אפילו לקוחות גדולים. ב-Overstock מודים בקשרי העבר, אבל טוענים שלא מדובר בפריט מידע רלוונטי לתביעה. בטח שלא. הוא גם לא ממש עוזר להם.

לפני כשנה הגישו כמה אתרים גדולים, ביניהם אתר הוושינגטון פוסט ואתר הניו-יורק טיימס, תביעה דומה. התביעה ההיא נסתיימה בפשרה, כך שהנושא העקרוני טרם הגיע אל היכלי מערכת המשפט האמריקנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by