ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
מוטורולה מיילסטון: אבן דרך סלולרית 
 
 מוטורולה מיילסטון. אייפון מי?   
סקירת סלולר |
 

הסלולרי החדש של מוטורולה מציג חומרה מצויינת, מערכת הפעלה בשלה ואת כל התכונות הדרושות בשביל לעמוד צד לצד המכשיר ההוא של אפל, בעיקר עבור מי שמשתמש בשירותי גוגל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

אחרי תקופה לא מוצלחת והתארגנות מחודשת שרבים ניבאו את כשלונה, חוזרת מוטורולה לעניינים בזירת הסלולר עם אחד הסמארטפונים המוצלחים ביותר בשוק. הוא קצת מרובע וכבד, אבל מבוסס על הגרסה העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה "אנדרואיד", ומנצח את האייפון בלי שום בעיות אם אתם משתמשים כבדים בשירותי הרשת של גוגל.

 

יתרונות: מסך גדול, סנכרון מושלם עם שירותי גוגל, מערכת הפעלה בשלה, מקלדת פיזית נוחה.

 

חסרונות: עיצוב רציני, נגן מדיה בסיסי, התקנת אפליקציות על זכרון פנימי בלבד.

 

מחיר נמוך בשוק ביום הפרסום: 4,070 ש"ח

 

מחיר ברשת סלקום: טרם פורסם

 

 

 

 

 
 

שלום לך, טוקבקיסט יקר. אני יודע שכבר ברגע בו הבחנת בשם "מוטורולה" בכותרת, הספקת לגבש עמדה מוצקה וחסרת פשרות על מכשיר הטלפון המסוקר בכתבה זו, ואותה עוד רגע תחלוק עם כולנו בתיבת התגובות שלמטה. אתה הרי כבר מכיר את כל המכשירים האלה של מוטורולה, עם הממשק האיטי והמסורבל שלא מאפשר לבצע בנוחות אפילו את הפעולות הפשוטות ביותר. אתה, אחותך וחמותך כבר הספקתם לקנות שניים או שלושה שאכזבו אתכם קשות, ויותר לא תגעו במכשיר הנושא את סמל ה-M המיתולוגי.

 

אז מה אם המיילסטון, הכוכב החדש של מוטורולה ברחבי העולם, הוא אחד ממכשירי הסלולר הטובים ביותר בשוק? אז מה אם מדובר במכשיר האנדרואיד 2.1 היחידי שנמכר כיום בארץ בתרגום מלא ורשמי לעברית? אז מה אם המהפך שאותו עברה מוטורולה בשנה האחרונה הרים אותה מהתחתית שבה נגעה הישר לטופ? את הדעה שלך הרי כבר גיבשת. רק בעוד כמה שנים תגלה שבגלל העקשנות הזו פספסת את אחת מחוויות הסלולר הטובות ביותר שראינו מאז שאותה החברה עם ה-M המציאה את המכשיר הזה לפני כמעט עשרים שנה. 

 

לא גוגלפון. טנק

מוטורולה מיילסטון
 מוטורולה מיילסטון 
 צילום: יח"צ 
 

עם כל הדיבורים על מהפך - ועוד נגיע אליו - כמה מהתכונות הבסיסיות של המיילסטון הן דווקא כאלה שקל מאוד לשייך עם מכשירי מוטורולה של שנים עברו. מדובר בסלולרי כבד ואגרסיבי. מידותיו אינן כה שונות מאלו של האייפון, אך העיצוב המרובע והזוויתי משדר תחושה מאוד רצינית ומעשית. יש כאלו שיראו בכך יתרון על פני דור מכשירי הסלולר המצועצע. אחרים יחשבו דווקא שהוא מאוד מכוער. על דבר אחד אין טעם להתווכח: חלקי הפלסטיק הקשיח, הגומי בולם הזעזועים והמסך המצופה היטב, מבטיחים את השרדתו של המיילסטון לשנים ארוכות בכסכם.

 

פרט למסך המגע הגדול והאיכותי (3.7 אינצ' גודלו, מעט יותר מזה של האייפון, ובעל תצוגה חדה בהרבה), מצויד המכשיר בארבע כפתורי-מגע קבועים ובמקלדת מלאה הנשלפת במשיכה. כדי שניתן יהיה לאכלס את המקלדת הזו בתוך העיצוב הדקיק, הכפתורים כמעט לא בולטים מתוכה כלל ועל כן קצת קשה למצוא את האות הנכונה בתנאי חושך או בחוסר תשומת לב. אחרי כמה ימים של עבודה הצלחתי להתרגל ואף מצאתי את המקלדת נוחה יותר מזו של ה-N97, אך מתנסים אחרים התלהבו פחות.  

 
 

כפתור נעילת המקשים והכיבוי ממוקם בצידו העליון של המכשיר, ושם גם תמצאו חיבור אוזניות סטנדרטי. מימין הותקן בקר עוצמת השמע וכפתור המצלמה - וזהו, אין יותר כפתורים. הבליטה המשמעותית מלמטה לא ממלאת שום פונקציה בעת השימוש, ונותר רק לקוות שמהנדסי מוטורולה החליטו לכלול אותה במכשיר מסיבה טובה ולא סתם מתוך איזו גחמה עיצובית מוזרה. פרט לחיבורי דור 3.5 ו-Wi-Fi, כולל המכשיר גם GPS פנימי, מצלמת 5 מגה-פיקסל וחיבור מיקרו-USB המשמש הן לצורך טעינת המכשיר, והן לצורך חיבור למחשב להעתקת שירים או סנכרון מידע.

 

אנדרואיד, בגרסה שבאמת עובדת

כאשר הושק לראשונה בארה"ב (תחת השם "דרויד"), היה המכשיר של מוטורולה לראשון המתהדר בגרסה 2 של מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל. מוטורולה הצהירה שאנדרואיד תהיה מעתה והלאה מערכת ההפעלה העיקרית שלה, ועל כן סימל המכשיר את המהפך הגדול שאותה החברה החליטה לקחת על עצמה. חודשיים אחר כך הצליחה גוגל להרוס קצת את המסיבה עם ה-Nexus One המשוכלל יותר (לפחות על הנייר), אך היות שזה מעולם לא הגיע לישראל ביבוא רשמי מדובר עבור רובנו בהזדמנות הראשונה לבחון את אנדרואיד בגרסתה החדשה ביותר (2.1 בגרסת המכשיר שתושק בארץ).

 

אנדרואיד 2 היא, בקיצור נמרץ, ולמרות הכבוד שאנחנו רוחשים לגרסאות קודמות של האנדרויד, הגרסה הראשונה של מערכת ההפעלה הזו שעובדת באמת, בצורה חלקה לחלוטין וללא רמז למחלות הילדות שליוו אותה בתחילת דרכה. הממשק עבר ליטוש גרפי משמעותי, ובעוד שהאייפון עדיין נראה זוהר ומושך יותר, תפריטי האנדרואיד ברורים, פרקטיים, מגיבים במהירות ללחיצות ועושים כמעט הכל בלי ויכוחים מיותרים - כולל, כמובן, התמיכה בהרצתן של מספר אפליקציות בו-זמנית (מולטי-טסקינג). 

 

אפליקציית המצלמה זכתה לשיפור משמעותי, הן באיכות והן בעומק השליטה לה זוכה המשתמש, ובעוד שהתמונות אותן מנפיק המיילסטון אינן באיכות שתספיק לצלם המקצועי, אין מה להשוות אותן לאלו של מכשירי האנדרואיד המוקדמים יותר. גם הדפדפן מהיר ויציב, אם כי עדיין לא תומך בפלאש. הוא איננו נופל מהספארי הנייד של אפל בדבר. גרסה 2.1 של אנדרואיד כוללת גם גימיק חביב בשם "רקעים חיים", המכילים אנימציות ולעתים אף מגיבים ללחיצות. זהו קישוט נחמד, אך בסופו של דבר גם כזה שצורך זמן סוללה ומשאבי מערכת.

 

הטלפון החכם הטוב ביותר בישראל

לא יפה, אבל עושה את העבודה. מוטורולה מיילסטון
 לא יפה, אבל עושה את העבודה. מוטורולה מיילסטון 
 צילום: יח"צ 
 

בשימוש רגיל, דהיינו, סנכרון אוטומטי ומלא עם שירותי הרשת של גוגל, חיבור אינטרנט קבוע לרשת הסלולרית או לרשתות Wi-Fi וגלישה מזדמנת, יכול המיילסטון להחזיק מעמד קצת יותר מיום בין טעינה לטעינה. לא אידיאלי, אבל גם לא ראינו הרבה מכשירים חכמים ששורדים זמן רב יותר. את כרטיס הזיכרון המובנה (מסוג MicroSD) תוכלו לשדרג עד נפח של 32Gb, מספיק בהחלט לאוסף מכובד של שירים אותם נגן המדיה המובנה של אנדרואיד ינגן באיכות מרשימה, אך תוך הסתמכות על ממשק בסיסי ופרימיטיבי (אולי עקב האכילס שאותה גוגל עוד לא הספיקו לתקן). בחנות האפליקציות תוכלו למצוא בוודאי כמה תחליפים מצוינים לנגן הזה, אך כדאי לזכור שרוב התוכנות מותקנות על הזכרון הפנימי של המכשיר בלבד, וזה מוגבל ל-256Mb.

 

המיילסטון הוא, נכון להיום, הסמארטפון מבוסס האנדרואיד הטוב ביותר בישראל. ההשוואה בינו ובין חבריו למשפחה, כגון הסאמסונג גלקסי, נראית כמעט לא הוגנת. יש לו מסך גדול יותר, מערכת ההפעלה שלו חדשה יותר, המעבד המרכזי שלו מהיר יותר (600 מגה-הרץ, כמו זה של האייפון 3GS), ומקלדת ה-QWERTY הפיזית היא לטעמי בונוס מעולה לאלו המרבים לכתוב מיילים והודעות SMS. 

 

 

 

האם הוא טוב יותר מהאייפון? אם אתם מרבים להשתמש בשירותי הרשת של גוגל כגון Gmail, לוח השנה, המפות או רשימת אנשי הקשר, כנראה שהתשובה היא כן. חסרונותיו הבולטים ביותר של המיילסטון הם למעשה חסרונותיה של פלטפורמת האנדרואיד כולה: נגן מדיה בסיסי, וחנות אפליקציות שאינה כה גדולה ומגוונת (החוסר המשמעותי ביותר נרשם בקטגוריית המשחקים). 

 

דבר אחד בטוח - אחרי שנים בהן הטוקבקיסטים צדקו לחלוטין, ומכשירי הסלולר של מוטורולה היו אות ומופת לעיצובים מצועצעים וממשקים גרועים, המיילסטון מחזיר את החברה הזו הישר לקדמת הבמה. גם אם בסופו של דבר הממשק של אפל יקרוץ לכם יותר, הרי שהמכשיר הזה הוא ללא ספק בין הבחירות הטובות בקטגוריה. עד לפני כמה חודשים, לא היינו מאמינים שנכתוב דבר כזה על מכשיר של מוטורולה.

 

ביקורת מקוצרת:

תמורה להשקעה: מחיר עוד לא ידוע, ישווק תחילה ברשת סלקום

 

מסך ואיכות תצוגה - 9- לא תמצאו ברשתות הישראליות מכשיר עם מסך איכותי יותר

 

מולטימדיה - 7.5 - לא מתקשה להתמודד עם מוזיקה או סרטוני וידאו, אך הממשק בסיסי

 

תפעול וממשק - 9 - אנדרואיד התבגרה

 

משרד וקישוריות - 9 - לא יחסר לכם דבר, יש אפילו חיבור מובנה לשרתי Exchange

 

עיצוב - 7 - מרובע ופונקציונאלי

 

ציון סופי - 9

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by