ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך לתפוס את מיקרוסופט בביצים 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט לא תתעלם מאתנו: קבוצת האקרים מצאה דרך להריץ לינוקס על Xbox ועכשיו הם דורשים ממיקרוסופט להתייחס אליהם או לשאת בתוצאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצה של חוקרי אבטחה ששמו יהבם על קונסולת המשחקים של מיקרוסופט, ה-Xbox, מצאה דרך להריץ את מערכת ההפעלה לינוקס על הקונסולה ללא שבב התאמה (nod chip) והיא מאיימת לפנות לציבור באם מיקרוסופט לא תדבר איתם ותספק אפשרות רשמית (וחוקית) להעלות לינוקס על הקונסולה.

הקבוצה, אשר מסיבות מובנות לחלוטין העדיפה להשאר אנונימית לעת עתה, פנתה לאתר Zdnet אוסטרליה לאחר שערכו מספר ניסיונות לדבר עם מיקרוסופט, שפשוט העדיפה להתעלם.

החוקרים אומרים כי הם מעוניינים כי מיקרוסופט תשחרר טוען אתחול (Boot Loader) רשמי ללינוקס – תוכנה המאפשרת למחשב להתחיל לפעול ומעניקה את השליטה למערכת ההפעלה – אשר תאפשר למשתמשי ה-Xbox להריץ את מערכת ההפעלה פתוחת הקוד על גבי הקונסולה ללא שבב התאמה.

טוען אתחול רשמי שכזה לא יאפשר למשתמשים להריץ משחקים פיראטיים, אומרים החוקרים. אולם שחרור מידע על הפירצות החדשות לקונסולה, שהחוקרים טענו שהם מצאו, יאפשר הרצה של לינוקס וכן יוכל לאפשר (כתוצאת לוואי) תופעות של פיראטיות תוכנה, ללא התקנה של שבב התאמה, דבר שההאקרים אומרים כי הם היו מעדיפים להמנע ממנו.

אולם מאגר פירצות ההגנה של ה-Xbox ישוחרר בעוד מספר שבועות באם מיקרוסופט לא תענה לבקשותיהם לשיחות, מבטיחים החוקרים, במה שנשמע כעסקה שאי אפשר לסרב לה. הקבוצה לא תהיה הראשונה שהצליחה לפרוץ את הקונסולה, קדם לה ההאקר אנדרו וואנג, שאף פרסם מדריך לפריצת הקונסולה.

בתגובה ל-CNET הודיעה מיקרוסופט כי היא חוקרת סוגיות טכניות וחוקיות בהקשר לפריצה האמורה, והיא אמורה להגיע למסקנות במהלך השבוע הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by