ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פישלתם? תדווחו 
 
 אכלו לי, שתו לי, תדווחו לי   
 
מערכת חיים ברשת

במאמץ לצמצם את תופעת גניבת הזהויות, מוצע בארה"ב חוק חדש שיחייב חברות להודיע לאנשים אשר המידע האישי שלהם נגנב ע"י האקרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסנאטורית דיאן פיינשטיין הציגה הצעת חוק הקוראת להכריח חברות להודיע ללקוחות על כל מקרה בו האקרים הצליחו להגיע למידע אישי רגיש, דוגמת מספר הביטוח הלאומי ומספר כרטיס האשראי.

אתר Wired מדווח כי תחת הצעת החוק החדשה, הנקראת "חוק ההודעה על סיכון למידע אישי", ארגונים אשר לא יעמדו בחוק ולא יודיעו מיידית ללקוחות במקרה של גניבת מידע יכולים לחטוף קנס על סך $5,000 מטעם וועדת הסחר הפדראלית וקנס של עד $25,000 על כל יום עסקים שבו הם עיכבו את הדיווח לאותם אנשים.

פיינשטיין הסתמכה על חקיקה מקומית בקליפורניה שעומדת להכנס לתוקף ב-1 ביולי. החוק בקליפורניה דורש שכל חברה, לא משנה מהיכן היא, תודיע מיידית לכל לקוחותיה מקליפורניה אם היא חושדת שמישהו הצליח לגנוב משרתיה מידע אישי.

"אני מאמינה שלאנשים יש את הזכות להיות מיודעים במידה והמידע האישי שלהם נמצא בסכנה, כיוון שמדובר במידע שהוא שלהם, לא של החברות", רשמה פיינשטיין. "מדובר הן בעניין של עיקרון והן באמצעי בטיחות על מנת לסכל מקרים של גניבת זהות".

הצעת החוק דורשת מארגונים לשלוח אי-מייל או מכתב לאנשים שהמידע שלהם נפגע. אם לחברה אין את המידע הספציפי או אם מדובר בפעולה יקרה מדי (משלוח דואר לעשרות אלפי אנשים), החברה תהיה חייבת לדווח על כך לאמצעי התקשורת ולפרסם על כך באתר האינטרנט שלה.

שלא כמו החוק בקליפורניה, החוק של פיינשטיין אינו מותיר לאזרחים שהמידע שלהם נגנב מקום לתבוע. אולם החוק אף אינו מגן על החברות מתביעות פרטיות או ייצוגיות.

החוק בא להתמודד עם תופעת גניבת הזהות, אשר מתפשטת כמו אש בשדה קוצים בארה"ב בשנתיים האחרונות. בשנת 2002 בלבד, דווחה וועדת המסחר הפדראלית, כי קיבלה 161,819 תלונות על מקרי גניבת זהות. בחודש פברואר האחרון אירעה אחת מדליפות מאגרי הנתונים הגדולות ביותר, כאשר למעלה משמונה מיליון מספרי כרטיסי אשראי דלפו מהמערכת.

אנשים שיקבלו לידיהם דיווח שכזה יוכלו לבטל את כרטיס האשראי ולפנות למשרדי האשראי על מנת למנוע מגנבי הזהויות לפתוח חשבונות אשראי נוספים על שמם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by