ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מגזין 
איזה מק מתאים לכם? מדריך למחשבים של אפל 
 
מגזין |
 

שוקלים לנטוש את מחשב הפיסי שלכם לטובת מק? הכרות קצרה תעזור לכם למצוא את הדגם המתאים לכם ביותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הצלחתה של אפל בשנים האחרונות בתחום נגני המוזיקה והסלולר הובילה לא מעט משתמשים להתנסות ולגלות גם את מחשבי החברה. אפל, שהחלה את דרכה כחברת מחשוב המייצרת מחשבי נישה המיועדים לקהל יעד מצומצם הרחיבה לאחרונה את יעדיה ומחשבי המק שהיו בעבר יקרים להחריד ובעלי תדמית אליטיסטית משהו החלו להפוך נגישים יותר לקהל הרחב.

 
 

אז מה כדאי לדעת לפני שמחליטים לעבור למק? נתחיל בסקירה קצרה שתעניק הכרות בסיסית ורקע אודות סדרות המחשבים הקיימות.

 

למחשבים מתוצרת אפל ישנם מספר יתרונות שקשה להתעלם מהם: מחשבי המק מורכבים מחומרה ותוכנה ייחודים המיוצרים שניהם על ידי אפל. מערכת ההפעלה המפותחת על ידי החברה מיועדת רק למחשבים המיוצרים על ידה, דבר המאפשר תאימות גבוהה בין החומרה לתוכנה, אלמנט שבהחלט תורם ליציבות.  

 

בנוסף, תפוצתם הנמוכה יחסית של מחשבי המק למול מחשבי הפיסי הופכים אותם גם למוגנים הרבה יותר. יצירת וירוסים ורוגלות עבור מחשבי המק מתגלה כבלתי אטרקטיבית בעליל בשל שכיחותם הנמוכה בשוק, כך שמתשמשי מק יכולים לעבוד בראש הרבה יותר שקט.

 

מערכת ההפעלה OS X

מחשבי המק מגיעים עם מערכת הפעלה ייעודית של אפל. אף על פי כן מאפשרת זו התקנה של מערכת ההפעלה וינדוז לצידה באמצעות רכיב תוכנה המוצע על ידי אפל בשם בוטקמפ.

 

שתי מערכות ההפעלה (חלונות ו-OS X) שונות מהותית במגוון רבדים. באשר לממשק: רבים יגלו כי זה של המק הוא אינטואיטיבי במיוחד וניתן לאמץ אותו במהירות. מערכת ההפעלה למק תומכת בעברית באופן חלקי. נכון לעכשיו תצורת מערכת ההפעלה איננה זמינה באופן מלא בעברית אך עדיין מאפשרת כתיבה וקריאה בשפה.

 

רוצים את התוכנות המוכרות שלכם? יחד עם הפופולאריות הגוברת של מחשבי המק החלה מגמה בשנים האחרונות שעיקרה יצירת תאימות למחשבי המק. בעוד שבעבר התקיים פער מהותי בין מגוון התוכנות הזמינות למחשבי המק לאלו המוצעות לווינדוז, היום ניתן להשיג מגוון גדול של תוכנות גם למערכת ההפעלה של אפל.

 
 

ליין המחשבים הנייחים

המק פרו, כבר הרבה זמן לא זכה לעדכון חומרתי
 המק פרו, כבר הרבה זמן לא זכה לעדכון חומרתי 
 צילום: יח"צ 
 

מק פרו: למעצבים גרפיים וצרכני משאבים

 

אפל מציעה את ליין המחשבים השולחנים שלה בשלוש תצורות: הראשונה היא מחשב שולחני רגיל, זה המוכר לנו גם בפלטפורמת הפיסי אשר זוכה לרוב לחומרה מתקדמת במיוחד ומכונה Mac Pro.

 

המק פרו הוא מחשב חזק עם אפשרויות הרחבה ושינוי חומרתי גמיש במיוחד, מה שהופך אותו לפלטפורמה מומלצת לאלו המפעילים תוכנות כבדות הגוזלות משאבים גדולים מהמחשב. מאחר ומחירו יקר יחסית, הוא אינו מתאים לכולם, אלו המסתפקים בעבודה בסיסית מול המחשב ימצאו פתרון בדגמים פשוטים יותר.

 

(מחיר היבואן הרשמי בארץ: החל מ-14899 ש"ח)

 

 

המק מיני: מחשב שולחני בסיסי ומעוצב

המק מיני, אופציה בסיסית וזולה
 המק מיני, אופציה בסיסית וזולה 
 צילום: יח"צ 
 

תצורה נוספת היא מחשב שולחני קטן מימדים (Mac Mini). עם הכרזתו נחשב המק מיני של אפל לפלא טכנולוגי - קופסא קטנה ומעוצבת בקפידה אשר מכילה את מרבית החומרה הבסיסית הדרושה למחשב קטן אך עוצמתי. מאז השקתו ידע המחשב הקטנטן מספר עדכונים אך עיצובו נשמר באופן יחסי לאורך הדגמים החדשים שהוצגו.

 

המק מיני מהווה פתרון מושלם לאלו המעוניינים לעבוד על מק אך לא מוכנים לשלם את הסכום הגבוה הנדרש לעיתים קרובות. המחשב מציע אמנם יכולות בסיסיות בלבד ואינו מיועד להרצת תוכנות כבדות ומתוחכמות אך בעל חומרה מספקת למרבית הפעולות הנעשות היום על מחשב אישי כמו גלישה באינטרנט, עריכת מסמכים והפעלת תוכנות סטנדרטיות. גם אלו המעוניינים לרכוש את מחשב המק שלהם לראשונה ולהתרגל לממשק ולמערכת ההפעלה יכולים למצוא פתרון במחשב המק מיני. על אף גודלו הקטן, מכיל המחשב כונן אופטי ויכולות אלחוט, מאפשר סנכרון של עכבר ומקלדת אלחוטיים וחיבור באמצעות כרטיס רשת אלחוטי.

 

(מחיר היבואן הרשמי בארץ: החל מ-3299 ש"ח).

 

האיימק: הכל כלול

האיימק, המזוהה ביותר עם החברה
 האיימק, המזוהה ביותר עם החברה 
 צילום: יח"צ 
 

התצורה השולחנית המוכרת יותר של אפל מופיעה בדמות מחשב האיימק (iMac). מדובר במחשב שולחני משולב ומעוצב במיוחד, הנראה כצג הזמין בשני גדלים שונים וכולל למעשה את המחשב כולו. מחשב האיימק מגיע עם כבל אחד בלבד ולאחר חיבורו לחשמל הוא זמין לפעולה. יתר האביזרים הנלווים כגון העכבר והמקלדת מתממשקים באמצעות חיבור בלוטות', החיבור לאינטרנט זמין באמצעות כרטיס רשת אלחוטי מובנה, רמקולים, מיקרופון ומצלמת רשת מוטמעים בגוף המחשב.

 

בשל מבנהו הייחודי של האיימק יכולות השדרוג שלו נוטות להיות מורכבות מעט יותר. אלו מכם הזקוקים לשדרוג אינטנסיבי של חומרת המחשב יטו להעדיף את מחשב המק פרו. בין יתרונותיו של האיימק קיים גם הפן העיצובי המרשים. המכשיר מתהדר במסך חד ומרהיב בגודל מינמלי של 21.5 אינץ' ובעל כלל הרכיבים החומרתיים הבסיסים המתבקשים ממחשב שולחני. תצורה גדולה יותר של המחשב זמינה בגודל 27 אינץ'. מחפשים מחשב שולחני מרשים, הכולל כבר את כל רכיבי החומרה ומציע מאפיינים מתקדמים יותר? זוהי הבחירה שלכם.

 

(מחיר היבואן הרשמי בארץ: החל מ-6999 ש"ח לדגם ה-21.5 אינץ')

 

ליין המחשבים הניידים

ליין המחשבים הניידים של אפל מורכב גם הוא משלוש תצורות עיקריות. בניגוד למחשבים השולחניים המבחר הקיים בין הדגמים השונים מגוון הרבה יותר ומבוסס על דגם בסיסי למול מתקדם המציע מפרט משתנה, גם על בסיס גודלו ועיצובו של המחשב

 

ליין המחשבים הניידים כולו כולל משטח מגע התומך ביכולות מולטי טאצ' ומאפשר מחוות שונות של תנועות אצבע המתורגמות לפעולות על גבי מערכת ההפעלה. באופן זה אם תרצו למשל לפנות את שולחן העבודה שלכם מחלונות פתוחים כל שתצטרכו לעשות יהיה לדחוף ארבע אצבעות כלפי מעלה. על מנת לעבור בין התוכנות הפתוחות השונות תוכלו להניע את האצבעות ימינה, גלילה תתאפשר בכל מקום על גבי המשטח באמצעות שימוש בשתי אצבעות.

 

אם נחלק את ליין המחשבים הניידים של אפל באופן גס נקבל את מחשב המקבוק הבסיסי, מחשבי המקבוק המתקדמים וליין מחשבי המקבוק אייר שהם מחשבים אולטרה ניידים.

 

המקבוק הלבן: נייד לסטודנטים

המקבוק הלבן, המחשב הנמכר ביותר של אפל
 המקבוק הלבן, המחשב הנמכר ביותר של אפל 
 צילום: יח"צ 
 

מחשב המקבוק הלבן (Macbook) נחשב לנמכר ביותר של אפל ולזול מבין המחשבים הניידים של החברה. אף על פי כן הוא נחשב למחשב חזק יחסית הזוכה לעדכונים תכופים. פרט למחשב המקבוק הבסיסי העשוי פלסטיק לבן, יתר המחשבים הניידים של החברה, בינהם ליין ה-Pro וה-Air מצופים אלומיניום בהיר ומכונים Unibody על שם דרך הרכבתם.

 

המקבוק הבסיסי מציע מחשב איכותי לצד מחיר אטרקטיבי (בטרימינולוגיית התמחור של אפל כמובן). העדכון האחרון של ליין המחשבים הניידים העניק למרביתם זמן סוללה ארוך המגיע לפי הצהרת היצרן לכשבע שעות עבודה רצופות.

 

המקבוק הלבן אידיאלי לסטודנטים, הוא זול יחסית, שוקל רק 2.1 קילו ומאפשר, כאמור, עד 7 שעות עבודה ללא חיבור חשמלי. בארה"ב, תאכלו את הלב, מגיע המחשב עם הטבות ייחודיות לנושאי תעודת סטודנט המשתייכים לרשימת מוסדות אקדמיים מוכרים.

 

(מחירי היבואן הרשמי בארץ: 5999 ש"ח)

 

המקבוק פרו: הנייד המתקדם של אפל

מקבוק פרו: זמין בגדלים: 13, 15 ו-17 אינץ'
 מקבוק פרו: זמין בגדלים: 13, 15 ו-17 אינץ' 
 צילום: יח"צ 
 

אלו מכם אשר זקוקים ליכולות מתקדמות יותר מהמחשב הנייד יעדיפו לרכוש דגם מליין המחשבים המתקדמים. אלו מציעים יכולות גרפיות גבוהות לצד מסכים גדולים יותר אך בפער מחירים גבוה משמעותית. בשל כך כדאי לבדוק האם אכן קיים צורך פרקטי בבחירת מחשב מתקדם על פני הבסיסי.

 

מחשבי המקבוק פרו מציעים יכולות גרפיות ועיבוד חזקים יותר, הם עשוים אלומיניום ובעלי תאורת מקלדת המאפשרת עבודה גם בחושך. מחשבים אלו מתאימים לקהל מקצועי יותר, אנשים המשתמשים בתוכנות כבדות יחסית דוגמאת גרפיקאים, צלמים, אדריכלים, מוזיקאים ויוצרי סרטים.

 

(מחירי היבואן הרשמי בארץ: החל מ-6999 ש"ח)

 

המקבוק אייר: סמל סטטוס נייד

המקבוק אייר, דקיק וקל במיוחד
 המקבוק אייר, דקיק וקל במיוחד 
 צילום: יח"צ 
 

ליין המחשבים האולטרה ניידים של אפל, המקבוק אייר, פונה לקהל עסקי יותר, הוא מציע מחשב נייד קל לנשיאה ואידיאלי לנסיעות, קשיח אך דקיק. מחשבים אלו מציעים יכולת ניידות מרשימה במיוחד אך על חשבון חומרה מתקדמת מעט פחות (בין היתר העדרותו של הכונן האופטי) גם פה פער המחירים משמעותי, דבר המעמיד אותו על תקן סמל סטטוס לצד מחשב בעל יכולות בסיסיות.

 

(מחירי היבואן הרשמי בארץ: החל מ-8899 ש"ח)

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by