ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
עיבוד תמונה 
משטרת הפוטושופ, איש הזאב ובאטמן 
 
עיבוד תמונה |
 
דורון פישלר

האם ה-WWE גנבו פוסטר מבאטמן? האם באמת יש כבר פוסטרים לסרט באטמן הבא? ומה הקשר לג'ייקוב מ"דמדומים"? משטרת הפוטושופ חוקרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום לכם,

גיליתי לפני כמה ימים פשע פוטושופ מובהק שנעשה לפוסטר של אירוע ה "בקלאש" של ה-WWE. להלן הממצאים:
הפוסטר המקורי ("בטמן מתחיל", 2005)
הפוסטר המשודרג (אירוע הבקלאש, 2010)
שבוע טוב,

גל
 
מימין: הפוסטר של "באטמן מתחיל". משמאל: הפוסטר(?) של "Backlash 2010"
 מימין: הפוסטר של "באטמן מתחיל". משמאל: הפוסטר(?) של "Backlash 2010" 
 
 
כרגיל, נתחיל בקצת הסברים עבור מי שלא מכיר את הנפשות הפועלות. WWE הוא סדרת ארועים שבהם אנשים מפוצצים מסטרואידים מעמידים פנים שהם הולכים מכות. Backlash הוא ארוע שנתי פחות או יותר שבו האנשים המפוצצים מסטרואידים מעמידים פנים שהם הולכים מכות באופן חגיגי במיוחד, או משהו. Backlash של שנת 2010 יתרחש, על פי הפוסטר, ב-25.4, ותוכלו לצפות בו בשידור חי בפיי-פר-ויו, אם אתם גרים באמריקה. "באטמן מתחיל" הוא סרט על איש שמתחפש לעטלף ומרביץ לאנשים רעים. הכל ברור עד כאן?

עכשיו, מבט על שני הפוסטרים לא משאיר מקום לספק שהיתה כאן גנבה: לא רק הרעיון זהה, אלא גם התמונה עצמה. לא רק העטלפים, אלא אפילו העננים שברקע. הפוסטר של "באקלש" הוא בבירור הפוסטר של באטמן, שנצבע בסגול והתווסף לו כובע, שאמור לייצג את המתאבק הידוע אינדיאנה ג'ונס האנדרטייקר.

הבעיה היותר חמורה של הפוסטר היא שאין דבר כזה, Backlash 2010. הארוע הזה לא ייערך השנה.
 

מועדון המעריצים

אם ה-WWE היו גונבים את הפוסטר של באטמן וצובעים אותו בסגול, בהחלט היתה סיבה לצחוק עליהם (וגם איזו תביעה משפטית היתה מתקבלת בברכה). אבל הם לא: מדובר בסך הכל ביצירה של מעריץ, שעשה את זה - קרוב לוודאי - לא כדי להטעות, אלא בשביל הספורט. זה לא פשע משום סוג, אפילו לא פשע-פוטושופ. סתם עבודה די מגניבה.

זאת לא הפעם הראשונה שבה יצירות מעריצים (Fan-Made) גורמות לבלבול ולהאשמות בפשעי פוטושופ. יצירת פוסטרים פיקטיביים לסרטים (סדרות, ספרים, אלבומי מוזיקה, ארועים שבהם אנשים על סטרואידים הולכים מכות בכאילו) היא עיסוק נפוץ למדי באינטרנט. מדי פעם קורה שתמונה כזאת מתגלגלת הלאה, באותו תהליך איבוד-ההקשר שעליו התלוננו בשבוע שעבר, ואז אנשים טועים לחשוב שמדובר בפוסטר לדבר האמיתי. כבר עסקנו בהרחבה בפרשת בריטני ספירס והגוף הגנוב, וגם בסיפור עם מייגן פוקס, אשת-חיל.
 
 

באטמן חוזר

אחד מאותם המקרים קרה בשנה שעברה, וגם כאן, אחד המשתתפים היה באטמן. "האביר האפל", סרט ההמשך של "באטמן מתחיל", בדיוק יצא, וזכה להצלחה ענקית. בעקבותיה הרשת הוצפה בניחושים לגבי מי, או מה, יהיה בסרט הבא בסדרה. במשך כמה שבועות יכולתם לקרוא בכל יום ידיעת בולשיט אחרת על כך שג'וני דפ ישחק את הרידלר, או אנג'לינה ג'ולי תהיה אשת החתול או שפנינה רוזנבלום תהיה הפינגווין.

צריך לציין ששום דבר מזה לא היה אמיתי? "באטמן שוב ממשיך", או "האביר העוד יותר אפל", או איך שלא יקראו לסרט הזה, בוודאי יצולם בשלב כלשהו, אבל זה לא יקרה בקרוב. הסרט אפילו לא נכתב, ודי ברור ששבועות בודדים אחרי שהסרט הקודם בסדרה יצא, עדיין לא הוחלט אפילו אילו דמויות מגלרית הנבלים של באטמן ישתתפו בו - ובוודאי שהדמויות האלה עוד לא לוהקו.

לתוך קלחת השטויות הזאת נזרקה סדרת פוסטרים לסרט באטמן הבא, שנקרא (אם להאמין לפוסטרים) "גותאם סיטי" ובו קריסטן בל תשחק את הארלי קווין, הפאנגירל של הג'וקר; דייויד טננט, הדוקטור הנכבד, יגלם את הרידלר; ומריאון קוטיאר תשחק את קאטוומן אחרי שתיקח סטרואידים שיגרמו לה להיראות כמו מתאבק ב-WWE. הפעם זו לא שמועה, זה אמיתי! תראו, יש אפילו פוסטרים!
 
הפוסטרים של "גותאם סיטי". בקרוב בשום קולנוע, בשום מקום
 הפוסטרים של "גותאם סיטי". בקרוב בשום קולנוע, בשום מקום 
 
הפוסטרים של "גותאם סיטי" היו, כמובן, יצירה של מעריץ אוסטרלי חובב פוטושופ. הפוסטרים התבססו כולם על אחד הפוסטרים של "האביר האפל", בכיכובו של הג'וקר (הבניינים שברקע, וגם ההריסות המתעופפות באוויר, זהות). אותו קנגרו הוציא מהתמונה את הג'וקר, שינה את הגוון השליט והכניס את השחקנים שהוא היה רוצה לראות בסרט הבא, ואתרים תמימים ורעבים לכותרות שקשורות ל"האביר האפל" (בדיוק כמו שהיום הם מתאמצים לדחוף את המילה "אווטאר" לכל חור) פרסמו את הפוסטרים בלי הרבה בדיקה. הפוסטרים אפילו לא היו מוצלחים במיוחד: אשת החתול, כאמור, נראית כמו מתאבק, והרידלר נראה כמו הארי פוטר. שלא לדבר על הפשע הטיפוגרפי הבלתי נסלח של החלפת הפונט בלוגו של הסרט מ-Helvetica ל-Arial, אבל זה כבר עניין למשטרת הטיפוגרפיה.
 
מימין: עוד פוסטר מזויף של "גותאם סיטי"; משמאל: הפוסטר המקורי של "האביר האפל"
 מימין: עוד פוסטר מזויף של "גותאם סיטי"; משמאל: הפוסטר המקורי של "האביר האפל" 
 

דמדומים

בשבועות האחרונים שוב חזר אותו פזמון חוזר. הפעם בלי באטמן, אבל עם "דמדומים". שערוריית פוטושופ חדשה צפה ועלתה באתרי רכילות ובלוגי פוטושופ: מתברר שאחד הפוסטרים של "דמדומים 2: ירח חדש", בכיכובו של טיילור לאוטנר (המוווווווושלם וכו'), היה גנוב: הפנים פני איש-הזאב האלרגי לחולצות, והגוף - גוף של דוגמן תחתונים כלשהו. כל זה למרות שלכל מי שראה את הסרט היה קשה מאוד להתעלם מכך שללאוטנר לא ממש חסרים שרירי בטן משל עצמו - הוא בנוי לכאלה תלפיות שהוא יכול ללכת ל-WWE ולהעמיד פנים כאילו הוא הולך מכות עם אנשים (מה שבטח יקפיץ את הרייטינג הנשי של הארוע בכמה מיליוני אחוזים).
 
הפוסטר של "דמדומים" (מימין) והמקור לגוף (משמאל).
 הפוסטר של "דמדומים" (מימין) והמקור לגוף (משמאל). 
 
וגם הפעם: פוטושופ יש, אבל לא שערוריה. הצבעים והעיצוב של הפוסטר אמנם דומים מאוד לפוסטרים האמיתיים של הסרט, והתאמת הפנים לגוף היא מצוינת, אבל לא היה פוסטר רשמי אלא יצירה של מעריצה שוודית (grodansnagel). כך ששערוריה לא היתה, אבל תירוץ להראות עוד תמונות של גברים נטולי חולצה ועמוסי שרירים - היה. יש.
 

נקלעתם לצרה? קיראו למשטרה

נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

עוד במשטרת הפוטושופ
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by