ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
חשיפות סלולריות: Windows Phone 7 ופרצופה האמיתי של אפל 
 
 הטלפון של LG על מערכת ההפעלה Windows Phone 7 Series    צילום: Engadget    
חדשות הסלולר |
 

Windows Phone 7 Series נחשפת על טלפון פיזי, אפל משחקת מלוכלך כדי להגן על האייפון, סימביאן 4 נחשפת ועוד • חדשות הסלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נחשף הטלפון הראשון של ווינדוס 7

LG הכריזה כבר מזמן שטלפון Windows Phone 7 Series הראשון יהיה מתוצרתה, אבל אם עד כה היו אלה רק דיבורים, הרי שהשבוע התברר שטלפון כזה קיים גם קיים, ודגם פיזי ראשון שלו נחשף.

הטלפון של LG הוא סליידר בעל מקלדת QWERTY מלאה, ואמנם כרגע התוכנה והחומרה שהוא מריץ נמצאות בגרסתן הראשונית, אך כבר עתה מדווח אתר Engadget מספר פרטים הנוגעים לטלפון. קודם כל, מספר האתר, מדובר בטלפון דק אפילו יותר מהאייפון ו-Nexus One. שנית, ישנם כפתורים נפרדים למצלמה, להפעלה/כיבוי ולעוצמת הקול – זאת בנוסף לכפתורים שמיקרוסופט דורשת שיימצאו על הטלפון (כפתור Home, חיפוש בבינג ו-Back). עוד כולל הטלפון מצלמת 5 מגה פיקסל. כמובן, הטלפון יהיה צריך לעמוד בדרישות חומרה נוספות של מיקרוסופט, שמהוות תנאי בל יעבר של החברה להרצת מערכת ההפעלה החדשה.

 

ווינדוס מובייל 6.5 תמותג כ-Starter Edition?

Windows Phone Starter Edition?
 Windows Phone Starter Edition? 
 צילום: צילומסך 
 

בעוד העולם מנסה להבין אם ניתן יהיה לשדרג את מערכת ההפעלה Windows Mobile 6.5 לגרסה החדשה והמתוחכמת Windows Phone 7 Series, מיקרוסופט לא עוזרת ואינה מספקת תשובה חד משמעית.

לכאורה, לא ניתן יהיה לשדרג גרסאות שכן Windows Phone 7 Series נבנתה כולה מחדש ולא אמורה להתממשק עם Windows Mobile הישנה בשום צורה. אלא שמיקרוסופט הזכירה לאחרונה ש-Windows Mobile 6.5 תמותג מחדש תחת השם Windows Phone Starter Edition, מעין גרסה זולה יותר שתפנה לשווקים מתפתחים (בדומה להשקת מערכת ההפעלה Windows 7, ששווקה במספר גרסאות, כולל גרסה "רזה") – ועצם המיתוג מחדש רומז לקשר בין הסדרות, ואף לאפשרות שניתן יהיה לשדרג מגרסה אחת לאחרת. כלומר, רק אם הטלפונים שתרצו לשדרג יהיו בעלי "שלושת הכפתורים", אחד מתנאי החומרה/תוכנה של מיקרוסופט למערכת ההפעלה החדשה. עוד הוסיפה מיקרוסופט שאת Windows Phone Starter Edition ניתן יהיה לרכוש כשתוכנות אופיס מובייל מותקנות עליה מראש, או בתצורה זולה יותר, שאינה כוללת את תוכנות אופיס.

 

מי משתמש באנדרואיד ומי מעדיף אייפון?

שימוש במערכות הפעלה במיון על פי מין המשתמש
 שימוש במערכות הפעלה במיון על פי מין המשתמש 
 צילום: AdMob 
 

אחרי שהובהר לכולם איזו מערכת הפעלה רשמה את הזינוק המהיר ביותר, עתה נותר לבדוק מי המשתמשים הממוצעים של כל פלטפורמה סלולרית. את המשימה הזו לקחה על עצמה חברת AdMob.

מן הנתונים עולה כי 73 אחוזים מבעלי טלפוני אנדרואיד הם גברים, כש-24 אחוזים מבעלי הטלפונים הם צעירים מתחת לגיל 25. רובם המוחלט (84 אחוזים) מרוצים מהטלפון שלהם וימליצו עליו לחברים. ההסבר השטחי הוא, כמובן, שלאנדרואיד לא יצאו טלפונים בעיצוב "נשי" או צבעוני, כך שנשים שרכשו טלפוני אנדרואיד אינן מתעניינות בטלפון כמכשיר אופנתי. עם זאת, גם בקרב משתמשי פאלם, שמכשיריה נחשבים "נשיים" יותר ויש לה מספר פרסומות שפונות לנשים בלבד, 58 אחוזים מהמשיבים היו גברים, ו-42 אחוזים נשים – אחוזים דומים לאלו של בעלי אייפון.

כאמור, 24 אחוזים מבעלי אנדרואיד הם צעירים מתחת גיל 25 – נתון דומה מאד לזה של בעלי מכשירים סלולריים אחרים כמו פאלם ואייפון, אך נמוך משמעותית בהשוואה לבעלי אייפוד טאץ', ש-78 אחוזים מהם הם צעירים מתחת גיל 25.

עוד מתברר כי בעלי מכשירי אנדרואיד משתמשים בממוצע במשך 80 דקות ביום באפליקציות שהורידו למכשיר – כשהם מורידים תשע אפליקציות חדשות מדי חודש, אם כי רובן חינמיות. שני נתונים אלו זהים לאלו של משתמשי אייפון – ואילו בעלי אייפוד טאץ' מורידים 12 אפליקציות בממוצע מדי חודש. משתמשי פאלם מסתפקים בשש אפליקציות, אם כי ניתן לשייך זאת למיעוט האפליקציות הקיימות למכשיריהם. רק 21 אחוזים מהמשתמשים באנדרואיד דיווחו כי הורידו לפחות אפליקציה אחת בתשלום.

חשוב לקחת את הנתונים בערבון מוגבל. חברת AdMob בעצמה ציינה כי מרבית המשיבים לסקר הגיעו אליו באמצעות מודעות שפורסמו בתוך אפליקציות, כך שמראש מדובר בקהל שאינו דווקא המשתמש הממוצע (למשל, נתוני השימוש באפליקציות במדגם זה יהיו גבוהים יותר ממה שחברה אחרת היתה מגיעה אליו במציאות). בסך הכל השתתפו בסקר 963 משיבים מארצות דוברות אנגלית: 318 משתמשי אנדרואיד, 244 משתמשי אייפון, 356 משתמשי אייפוד טאץ' ו-45 משתמשי webOS מבית פאלם. בסקר לא נכללו משתמשי בלאקברי.

 
שימוש במערכות הפעלה בחתך לפי גיל
 שימוש במערכות הפעלה בחתך לפי גיל   צילום: AdMob 
 
 

הצביעות של אפל

 

אפל, החברה שכולם נהנים להשתטח לרגליה ולהקריב לה זבחים בשם האייפוד, המק ורוח האייפון, הוכיחה שהיא יכולה להיות נבלה לא קטנה. לאחר קרב מתוקשר מול נוקיה (שבינתיים נתקע במקום), נקטה אפל בטקטיקה שונה והשבוע החליטה להיות חכמה על חלשים. החברה תבעה את יצרנית הטלפונים HTC, כשבעצם כתב התביעה שלה כולו כוון למטרה אחת בלבד: גוגל.

אפל טוענת ש-HTC העתיקה ממנה פטנטים והשתמשה בהם לטלפונים מדגמים מסוימים שיצרה, בהם Nexus One (הטלפון ש-HTC מייצרת עבור גוגל), HTC Dream (שזכה לכינוי G1, על שם גוגל, והיה הטלפון הראשון להריץ על מערכת ההפעלה הסלולרית שלה, אנדרואיד) ועוד מספר טלפונים תחת מערכת ההפעלה אנדרואיד. למעשה, התלונה של אפל מבחינה באופן מאד ברור בין מכשירי אנדרואיד, אותם היא מציינת ספציפית בשמם, לבין מכשירי מגע שרצים על מערכת ההפעלה Windows Mobile, ואפל מתעלמת מהם. אלא ש-HTC היא לא החברה היחידה שמייצרת טלפונים סלולריים תחת מערכת ההפעלה אנדרואיד והיא לא היחידה שמשתמשת בפיצ'רים שאפל טוענת לבעלות עליהם (הזזת אייקונים באמצעות תנועת אצבע, ניהול צריכת החשמל של הטלפון, חיישנים לזיהוי פעילות של משתמש וכן, גם מולטיטאץ'): גם חברות כמו סמסונג ומוטורולה - ולמעשה גם מערכת ההפעלה של פאלם - נעזרות באותם אמצעים בדיוק, אך אפל התעלמה מהן.

גוגל, שמאז ימי שיתוף הפעולה שלה עם אפל ירד שלג רב בחרמון, מודעת לנושא ולכן, על אף שכתב התביעה לא הופנה אליה ולא הזכיר אותה בשם, מיהרה לשגר ביוזמתה האישית תגובה בנושא, שמגבה את HTC. מספר בלוגים טוענים כי עד לאחרונה היה הסכם ג'נטלמני בין גוגל לאפל - וכן בין יצרניות טלפונים נוספות לאפל - לפיו החברות מודעות לכך שלאפל יש זכויות יוצרים על טכנולוגיית המולטיטאץ', ולכן הן לא תשלבנה פיצ'ר זה בטלפונים שהן משווקות בארה"ב - אך כן תשלבנה פיצ'ר זה באירופה. לפני כחודש גוגל שברה את הכלים כשהכריזה על עדכון תוכנה במסגרתו יופעל המולטיטאץ', שעד אז היה קיים כרכיב תוכנה רדום, אצל בעלי Nexus One בארה"ב. כאמור, במקום לתבוע את גוגל, אפל פנתה להעניש את הש.ג. ייתכן שזו טקטיקה מכוונת, שנועדה להפחיד חברות לאמור "זה יהיה העונש שלכן אם תרצו לעבוד עם גוגל".

 
סימביאן^4 על מכשיר של נוקיה
 סימביאן^4 על מכשיר של נוקיה   צילום: יח"צ 
 

מסרונים

תכשיט חתול משאריות טלפון סלולרי
 תכשיט חתול משאריות טלפון סלולרי 
 צילום: וודאפון 
 

• עוד לא הספקנו להירגע מסימביאן^3 וכבר נחשפה סימביאן 4, שאמורה לצאת לשוק כחצי שנה לאחר מכן. הפלטפורמה החדשה מיועדת בעיקר למסכי מגע וכוללת שלושה מסכי בית ניתנים להתאמה אישית בעזרת עדכוני מידע ו-ווידג'טים. הבעיה היא שסימביאן^4 נכתבה בסביבת פיתוח אחרת מזו של סימביאן^3, כך שאפליקציות שירוצו על סימביאן^3 או שנכתבו עבור גרסאות ישנות יותר של הפלטפורמה, לא יעבדו על גרסה 4.

• המפעילה הסלולרית וודאפון מקבלת מלקוחותיה טלפונים למחזור - ועתה החליטה להפוך את החלקים הממוחזרים לתכשיטים. במחיר של 120 קורוני (שישה דולר) תוכלו לרכוש שרשרת ינשוף או סיכת חתול עשויים מעגלים מודפסים.

• ייפי קאי היי - סקייפ מגיעה למכשירים של נוקיה.

• אז... האם נוקיה תמשיך לשפר את סדרה 40 כפי שטוענים אנשי Cellularmania, או שהיא תוחלף על ידי סימביאן, שגם שתהפוך למערכת הפעלה לטלפונים פשוטים (ו-MeeGo תהיה מערכת ההפעלה לטלפוני הדגל של נוקיה) כפי שחוזה דידי חנוך?

• הו וואו. תמונה ראשונה של דפדפן Fennec, בנו של פיירפוקס, על Nexus One. במוזילה מבטיחים שהוא יהיה הדפדפן האולטימטיבי לאנדרואיד.

מפלצת המתכת הזו אינה אלא מעטפת הגנה לאייפון. קיצוני? בהחלט; עושה את העבודה? ייתכן; שווה 95 דולר? לא ולא.

 
מעטפת מתכתית להגנה על האייפון
 מעטפת מתכתית להגנה על האייפון   צילום: יח"צ 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by