ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השוטר הרע של האימייל 
 
 
עידו קינן

רמי אשר לא הצליח לשלוח אימיילים; ה-IP שהוקצה לו נחסם על ידי SpamCop, כי המשתמש הקודם היה ספאמר; תגובת נטוויז'ן: מדובר במקרה חריג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשך יותר מחצי יממה, לא הצליח רמי אשר לשלוח אימיילים מהאאוטלוק שלו. גם אנשי התמיכה של נטוויז'ן, ספקית האינטרנט שלו, לא ידעו מה לומר לו. לבסוף הוא איתר את הבעיה: שירות חסימת ספאם חסם את כתובת ה-IP שלו, לאחר ששימשה להפצת ספאם-ויאגרה. נשמע כמו עונש ראוי, עד שמסתבר שאשר בכלל לא שלח ספאם.

כתובת IP (ר"ת של Internet Protocol) מוצמדת לכל מחשב המחובר לאינטרנט, ומשמשת לזיהויו. במקרים מסויימים, כמו התחברות לאינטרנט בחיוג, מתבצעת הקצאה דינמית של כתובות IP, כך שכתובת מסוימת מזהה מחשב ספציפי באופן זמני, עד לניתוקו. במקרה של אשר, כתובת ה-IP שקיבל שימשה לפני כן ספאמר, ושירות חסימת הספאם שנטוויז'ן משתמשת בו, SpamCop, זיהה את הפעילות וחסם את הכתובת לתעבורת אימייל.

הקצאת IP דינמית היתה אמורה לפתור את הבעיה: אשר פשוט יתנתק ויתחבר מחדש, ויקבל IP נקי. אלא שלדבריו, נאמר לו בתמיכה שבשיטת ההקצאה של נטוויז'ן כתובת ה-IP המוקצת למשתמש לא משתנה בכל התחברות, אלא פעם בפרק זמן מסויים. "הקצאת כתובת IP ללקוח dial-up נעשית פר חיוג", אמר בתגובה מנהל קבוצת אבטחת מידע בנטוויז'ן, אריאל פיסצקי. כלומר: ניתוק החיבור לאינטרנט אמור היה להחליף את כתובת ה-IP של אשר. לדברי פיסצקי, "יש סיכוי מתמטי מסוים שלקוח שהתנתק והתחבר מחדש יקבל את אותה הכתובת אם הוא מתחבר מאותו מקום, אבל רוב הסיכויים שהוא יקבל כתובת חדשה".

"שני אנשי תמיכה אמרו לי שזה נדיר מאוד", סיפר אשר על הבעיה בה נתקל. לדבריו, בנטוויז'ן הפנו אותו לספאם-קופ, שיבקש שם שיסירו אותו מהרשימה השחורה. הוא סירב, והבעיה נפתרה לבסוף על ידי החלפה ידנית של כתובת ה-IP שלו. "רצוי להביא לידיעת הגולשים של נטוויז'ן, שכל מייל שהם שולחים עובר דרך שרת של חברה בחו"ל שהם לא עובדים איתה ולא משלמים לה, ויכולה בכל רגע, ללא הודעה מוקדמת, להפסיק את הפעילות שלהם", אמר אשר.

מנטוויז'ן נמסר בתגובה: "נטוויז'ן מפעילה שירות מיוחד בשם ספאם-קופ על מנת לחסום דואר זבל שמטריד את לקוחותיה. באופן חריג נחסמה כתובת של לקוח כתוצאה מהמערכת הזו. אנו פועלים על מנת שמקרים כאלו לא יישנו בעתיד".


* גילוי נאות: חברת נטוויז'ן מפעילה את פורטל נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by