ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתון הצופה מאיים לתבוע את הייד פארק 
 
 שתי גדות לצופה, זו שלנו זו גם כן (מתוך אתר הייד פרק)   
 
מערכת חיים ברשת

פורום באתר "הייד פארק" הציג תמונת עירום של גולשת שלא עוטה הרבה חוץ מגליון של עתון הצופה. בעיתון החליטו שבחורות ערומים זה חולירע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עין להייד פרק צופיה
 עין להייד פרק צופיה   
העיתון הדתי "הצופה" נעלב מאוד מאתר הפורומים "הייד פארק", בעקבות צילומים החושפים את העיתון בתנוחות שונות עם נשים מעורטלות (טפו). במערכת הצופה נעלבו כל כך מהעמדת העיתון בצורה כה מבישה, עד שמייד איימו להיגש תביעה כנגד הייד פארק באם לא יוסרו התמונות. כך דווח ב-Ynet.

באתר הפורומים הייד פארק יכול כל אדם לפתוח פורום ללא אישור ממפעילי האתר. באחד הפורומים, "תמונות הגולשות ובני זוגן בלבד" המוקדש לצילומי עירום ישראליים, הופיעו, כך נטען במכתב ששיגר הצופה לבעלי הייד פארק, תמונות המציגות נשים ערומות המחזיקות (בערך) בעיתון.

באחת התמונות, שזכתה לכיתוב היצירתי "נסיון לאחד ימין ושמאל", נראית בחורה עירומה השוכבת על מיטה כאשר את רגלה הימנית חובק עיתון המריבה ואילו את רגלה השמאלית מעטר גליון של הארץ. בתצלום נוסף מופיעה אשה בחזיה ובתחתונים במטבח ביתה, כאשר בשקית הזבל התלויה בסמוך לה ניתן להבחין בעותק של "הצופה" (ולא ברור אם בצופה החליטו לכעוס על זה שהאישה ערומה או על זה שהעיתון הושלך לפח).

במכתב עליו חתום העורך הראשי של העיתון, גונן גינת, בו הוא פונה לבעלי הייד פארק, ארנון שטלריד וזיו ינוס, נכתב : "כבעלי האתר, אנו רואים בכם אחראים לפרסומים אלה. אחריות זו נובעת מהיותכם בעלי השליטה על המתפרסם בו. יצוין כי חלק מהתמונות הועלו לאתר על ידי מנהל הפורום בעצמו. בנסיבות האלה, מדובר בפגיעה קשה בשמו הטוב של הצופה, בבעליו, בעורכיו, בעובדיו, ובקוראיו, ונזק זה הינו רב ביותר. זו גם פגיעה בתדמיתו של העיתון, במוניטין שלו, בין היתר בהיותו מוכר בציבור כ'עיתון דתי'".

על מנת להקטין את הנזק הקשה שנגרם לעיתון, לטענת גונן, הוא דורש מבעלי האתר להסיר את התמונות המדוברות באופן מיידי, ולהודיע על כך לעיתון בכתב תוך 32 שעות. "אנו מדגישים כי איננו סבורים כי מתפקידנו לסרוק את האתר שלכם ולחפש בו פרסומים פוגעים נוספים, במידה וישנם", הוא כותב, "וזאת, במיוחד בהתחשב באופיים של התכנים המצויים באתר זה.

"כבעלי האתר אנו רואים בכם את האחראים לכל פרסום בו הנוגע ל'הצופה'. במידה ופרסומים אלה או הדומים להם ימשיכו להופיע באתרכם, או שיופיעו פרסומים אחרים הפוגעים ב'הצופה'... אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לפעול בכל אמצעי חוקי". גינת סירב לבקשת ynet להגיב על המכתב.

המכתב של הצופה מצטרף לתביעה אותה הגישו מקורבי הרב עובדיה יוסף נגד "הייד פארק" מוקדם יותר החודש, בה טוענים התובעים כי בעלי האתר אחראים לפרסום עלילות שווא על ידי גולשים באתר, אשר השפילו אותם ברבים.
 
 
עורכי הדין אביב אילון ויואב רונקין ממשרד אילון, אגרט ושות', המתמחים בדיני אינטרנט ומחשבים ומייצגים את "הייד פארק", שלחו מכתב תגובה לעיתון הצופה ובו הם דוחים הטענות לפגיעה קשה בשמו הטוב של העיתון וכותבים כי הגבלת חירות חופש הביטוי תוצדק אך ורק בנסיבות בהן אינטרסים כבדי משקל מצדיקים זאת, מה שאינו מתקיים במקרה הנ"ל.

במכתב התגובה תמהו הפרקליטים האם הפגיעה בצופה נגרמה בשל העובדה שאישה (טפו) עילעלה בדפיו, או שמא פשוט העיתון מיועד לקריאה בבגדים בלבד. כמו כן תהו הפרקליטים האם הנהלת הצופה "אינה מתנגדת לעשייה כלשהי בעותקי העיתון כמו עטיפת דגים, ניקוי חלונות, קריאה בעירום וכו' כל עוד אין הדבר מונצח לעולמי עד...".

עורכי הדין טוענים בשם הייד פארק כי אין בתמונות פגיעה קשה ברגשות הציבור הדתי ודוחים על פניה את דרישת העיתון לפקח על המידע המתפרסם באתר מסביב לשעון, בחיפוש אחר תמונות עירום הכוללות את עיתון "הצופה", התנהגות אשר, לגרסתם, מקובלת רק בדיקטטורות.

הבוקר כבר הופיעה התמונה בהייד פרק תמונת המריבה כאשר את כותרת עיתון הצופה מסתירה אילוסטרציה גדולה של חותם האומר: "חופש הביטוי בהודעה זו צונזר! ישראל 2003". את כותרת "הארץ" ואת ישבני המריבה יכולים הגולשים לראות ללא כל קושי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by