ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ענק (העתקות) הווידאו 
 
 איפה המעתיקן המניאק הזה?! אני אקרע אותו (תצלום רויטרס)   
 
רויטרס

צעיר אמריקאי הודה כי שיכפל בצורה בלתי חוקית עותק של הסרט "הענק הירוק" והעלה אותו לאינטרנט שבוע לפני יציאתו הרשמית לאקרנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קארי גונזלס, צעיר בן 25 מניו ג'רזי, הודה אמש (ד') בכך שהכין עותק דיגיטלי בלתי מורשה של הלהיט הקולנועי החדש "The Hulk" ("הענק הירוק") וכי הפיץ את העותק הפיראטי באינטרנט, עוד לפני שהסרט בכלל עלה לאקרנים בשבוע שעבר.

האיש, אשר הופיע בבית המשפט של מנהטן עטוי בחליפה ירוקה ועניבה ירוקה עוד יותר, הודה באשמה בנוגע לאישום אחד של הפרת זכויות יוצרים, ואם יהיה לו עורך דין גרוע במיוחד הוא עלול למצוא עצמו מאחורי סורג ובריח לתקופה של עד שלוש שנים.

אולפני יוניברסל, השייכים לתאגיד הבידור ויוונדי-יוניברסל, המחזיקים בזכויות היוצרים של הסרט, שהוא עיבוד קולנועי של ספרי הקומיקס המבוססים על דמותו של הענק הירוק. הסרט הוכרז כשובר קופות מספר אחד והכניס למעלה מ-63 מיליון דולר ממכירות כרטיסים במהלך סוף השבוע.

גונזלס שוחרר בערבות עצמית של $25,000 וצפוי לעמוד למשפט ב-26 בספטמבר. הוא אמר לעיתונאים בתום השימוע כי הוא אפילו לא ראה את הסרט.

לפי התלונה, כשבועיים לפני יציאת הסרט לאקרנים ב-20 ליוני, שלחה יוניברסל עותק של הסרט לצרכי עבודה לסוכנות פרסום במנהטן. העותק, שהוא באיכות פחות טובה מהסרט עצמו, קודד עם אמצעי אבטחה שמטרתם למנוע הפצה בלתי חוקית והם כוללים תג זיהוי המאפשר איתור של העותקים.

למרות הסכמתה של הסוכנות שלא לאפשר לאיש לשכפל או להפיץ עותקים, אחד מעובדיה השאיל את הסרט לחבר אשר השאיל אותו הלאה לגונזלס. הנאשם השתמש במחשב הביתי שלו לערוך עותק דיגיטלי של הסרט והריץ תוכנה שתפקידה היה לערוך החוצה את תג האבטחה.

אח"כ, ב-6 ביוני, העלה גונזלס את העותק הדיגיטלי שהכין לחדר צ'טים של אתר אינטרנט הולנדי המהווה מקום מפגש פופולרי לחובבי סרטים המחליפים ביניהם עותקים של סרטים מועתקים.

דובר מטעם הפרקליט הכללי של ארה"ב לא מסר תגובה על המקרה או כיצד נתפס גונזלס. נשיא אולפני יוניברסל ריק פינקלשטיין אמר בתגובה כי האולפן "מתכוון לרדוף באגרסיביות את אלו שאחראים לגניבת הרכוש שלנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by