ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
העתיד כבר כאן, העתיד סבבה 
 
 רגע, סוני זה לא הבעלים של קולומביה רקורקס?    
 
מערכת חיים ברשת

חברות הטכנולוגיה החליטו לעשות את הדבר הנכון, לסגור על כמה סטנדרטים פתוחים שיהפכו את הבית שלנו (ואת הרשת) לאורגיית מדיה שכיף להשתכשך בה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבע עשרה מחברות המחשבים, האלקטרוניקה והסלולרי הגדולות בעולם הודיעו במשתוף כי הסכימו על סטנדרטים טכנולוגיים משותפים, שיאפשרו לצרכנים לשנע ולחלוק בקבצי תמונה, מוזיקה ווידאו בביתם (ומעבר לו, מטבע הדברים), כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

"סביבה חלקה לשיתוף ופיתוח מדיה דיגיטלית ושירותי תוכן תהפוך את הרשת הביתית לשקופה, כדי שצרכנים יוכלו ליצור, לנהל וגשת לתוכן דיגיטלי בקלות יתרה", מסרה קבוצת החברות, הכוללת בין השאר את מיקרוסופט, סוני, HP, IBM, פיליפס, אינטל וסמסונג.

ההסכמה תאפשר לנו להעביר תמונות מהמצלמה הדיגיטלית שלנו אל הטלוויזיה, ממנה אל המחשב ואל כל מכשיר שמאפשר צפייה בתמונות. מצלמת הוידאו תוכל "לדבר" עם כל המסכים ומכשירי האודיו בבית. בקיצור, הבית יהפוך לרשת מדיה שלמה. והסטנדרטים הפתוחים ידאגו שרשת האינטרנט, שחוגגת על שכמותם (ראו מה עשה ה-mp3 לעולם המדיה), תדאג שלחברות התקליטים והסרטים יגדל כאב הראש עוד יותר.

המוצרים הראשונים המתבססים על הסטדנטרטים עליהם סוכם יופיעו בשוק כבר במחצית השניה של 2004. "לוח הזמנים אגרסיבי", אמר סזאר וורהינגר מפיליפס, שקרא לכל החברות האחרון בעולם להצטרף לקבוצה.

רק בנושא אחד החליטו בחבורת החברות שלא להחליט – הגנה על זכויות יוצרים. "נהיה עסוקים בקביעת המסגרת לטפל בנושא הזה", אמר וורהינגר. "אנחנו צריכים לקבוע את החוקים הבסיסיים והכלים לטפל בזה", שנה ואמר, ובאותה מידה יכול היה להגיד ל-RIAA ול-MPAA שישבו בצד וישתקו בזמן שהוא מחריב להם את העסק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by