ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נשים שוות פחות 
 
 הלו בובה, אחלה פיקסלים   
 
מערכת חיים ברשת

השוביניזם הגברי חוגג גם במשחקי התפקידים הממוחשבים ברשת – החל מתשלום לא שווה, ועד להטרדה מינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוביניזם גברי הוא פרקטיקה מצליחה למדי. איך יודעים? עובדה, מסתבר שגם כשפותחים עולם חדש, שבו לכאורה לא צריכה להיות השפעה למין, איכשהו הנוהג וההכרה הפסולים לפיהם גברים שווים יותר מצליחים לפעפע גם לשם. כמו שקרה במשחק התפקידים הוירטואלי Everquest, שם דמויות גבריות שוות יותר, בדולרים.

במשחק, בו עוטים על עצמם המשתתפים דמויות וירטואליות (אוואטרים, בז'רגון הפנימי) אנושיות ואחרות המשוטטות בדרכים וחיות את חייהן הלא-לחלוטין-אמיתיים, התפתח נוהג לפיו דמויות שצברו ותק, רכוש ותכונות שונות, נמכרות לכל המרבה במחיר, לרוב דרך אתרי מכירות פומביות כגון eBay.

מחקר חדש של הכלכלן אדוארד קאסטרונובה בדק ומצא כי דמויות זכריות נמכרות במחיר גבוה יותר מדמויות נשיות בעלות "איכות" זהה. "כשמשווים את כל המאפיינים האחרים", אמר קאסטרונובה לאתר New Scientist, "מוצאים שאוואטרים נקביים נמכרים בכ-10 אחוזים פחות מאוואטרים זכריים".

בממוצע, מחירה של דמות זכרית הוא 346 דולר, בעוד שמחיר של דמות נקבית ממוצעת הוא 281 דולר. "ייתכן שההבדל נובע מכמה סיבות", אמר קאסטרונובה, "כמו למשל האפלייה שקיימת בחברה האמיתית, והזכרות המובהקת של בסיס השחקנים של Everquest".

חוקר משחקי המחשב ג'ון רוטר הוסיף ואמר כי במשחקי מחשב רבים, לא רק ב-Everquest, היחס לדמות תלוי במין שלה. "יש ספרות הולכת ומתפתחת על איך גיימריות מאמצות דמויות גבריות כדי שלא יטרידו אותן". כל הגברים זונות? דוט קום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by