ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כפל קנס למשלמי דוחות באינטרנט 
 
 
עידו קינן

כל דוחות התנועה שתשלמו באינטרנט יכללו ריבית והצמדה; הסיבה: למשטרה אין אתר לתשלום קנסות, וניתן לשלמם רק אחרי שבעה חודשים – עם ריבית פיגורים; משטרת התנועה: יש דיונים לפתיחת אתר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דהרתם בכביש 20 ק"מ מעל למהירות המותרת. נתפסתם על ידי מארב של המשטרה וקיבלתם קנס. אצתם רצתם לאינטרנט, לשלם עוד באותו יום, כמו אזרחים טובים. נכונה לכם הפתעה: אי אפשר לשלם את הקנס.

גביית דוחות חניה נמצאת בידי המשטרה מהרגע הנפקת הדוח ועד 210 ימים מאוחר יותר, אז עוברת האחריות למרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות שתחת הנהלת בתי המשפט. למשטרה אין אתר לתשלום קנסות, ולמרכז יש. לכן, ניתן לשלם קנס באינטרנט רק 210 ימים אחרי האירוע. אלא מה? הקנס מתחיל לצבור ריבית פיגורים כבר אחרי 90 יום, אז הוא גדל אוטומטית בחמישים אחוז. האם מדובר בקונספירציה של המשטרה ומשרד התחבורה לעשות כסף קל על גב הגולשים?

עו"ד עמיקם לויתן, מומחה לדיני תעבורה, חושב שמדובר בשערוריה: "לדעתי זה דבר פגום. אם נותנים לי לשלם באינטרנט, לא ייתכן שיחייבו אותי בריבית פיגורים רק משום שהאינטרנט לא מסוגל לקלוט אלא רק לאחר 210 ימים. יש בזה טעם לפגם".

אבל אין להם חובה לאפשר תשלום באינטרנט.
"הם לא מחוייבים חוקית לאפשר לשלם באינטרנט. זה עניין של נוחיות, גם להם, גם לך. אבל הם צריכים להחליט – אם הם נותנים לי את האופציה של האינטרנט, שיתנו לי אותי בלי שאני אצטרך לשלם תוספת פיגורים. אם לא, שלא יתנו לי. מס הכנסה לא נותן לך בכלל אופציה לשלם באינטרנט, ואומר 'אדוני, אתה תשלם בבנק. אתה רוצה לשלם באינטרנט? אי אפשר', אז אין לך אפשרות כזאת, כי מס הכנסה לא מסוגל להשתלט על זה. אבל אם אתה כבר נותן לי אופציה, למה אתה קונס אותי?"

למשטרה לעומת זאת, יש זמן. "יש בעיות משפטיות שעולות מהאפשרות לשלם דרך האינטרנט", אומרת דוברת אגף התנועה של המשטרה, רפ"ק רונית בנך. "הנושא, מסתבר, נמצא בדיונים בתוך משטרת ישראל, בין אגף התנועה, הייעוץ המשפטי והחשב של משטרת ישראל, ויש תיאומים לקידום הנושא".

מה הבעיות המשפטיות?
"זה לא כמו תשלום של אגרות באינטרנט. תשלום קנס הוא הודאה באשמה".

מה הסטטוס של הדיונים? מה מעכב את זה?
"אני לא חושבת שאנחנו צריכים להיכנס לכל זה. זה דברים שייפתרו, זה נמצא בדיונים, ומעבר לזה אני לא חושבת שצריך להיכנס לזה".

יש לך הערכה לגבי מתי זה ייפתר?
"כשיהיה משהו, אני אוציא הודעה. תאמין לי, אני מאוד אשמח לבשר לעם ישראל שיש אפשרות לשלם באמצעות האינטרנט. ברגע שיהיה סיום דיונים, אני אודיע".

מהמשרד לבטחון פנים וממשרד התחבורה סירבו להתייחס לנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by