ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אבל אני בכלל לא הנכדה של מפקד הגסטאפו! 
 
 סבא היה איש נפלא (מתוך אתר המשחק Wolfenstien)   
 
רויטרס

הלן באצל הגישה תביעת דיבה נגד השיפוצניק שלה שהודיע לכל האינטרנט שהיא הנכדה של הימלר וכי בביתה יש תמונות שנשדדו מיהודים. בית המשפט החליט שהשיפוצניק דווקא בסדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במה שהוכתר כנצחון אדיר לחופש הביטוי באינטרנט, פסק אמש (ג') בית משפט לעירעורים בארה"ב כי לא ניתן לראות כאחראי בחוק (או במילים פשוטות, אי אפשר לתבוע) אדם אשר הפיץ את כתובת האי-מייל של אדם אחר על פי תוכן האי-מייל.

במקרה עליו מדובר, היו מעורבים שיפוצניק, רוברט סמית' שמו, אשר שמע את אחת מלקוחותיו טוענת כי היא הנכדה של "יד ימינו של אדולף היטלר". וזאת אחרי ששמע במקרה את אלן באצל טוענת כי היא קרובת משפחה של מפקד הגסטאפו, היינריך הימלר. האיש הגיע למסקנה כי יכול להיות שאוסף התמונות שנמצא בביתה הוא גנוב.

כאזרח שומר חוק, מיהר לשלוח אי-מייל לטון קרמרס מרשת האבטחה המוזיאונית שבאמסטרדם. "אני סבור כי מקורם של הציורים הללו היא מביזה שנערכה במלחמת העולם השנייה והינם העיזבון החוקי של משפחות יהודיות", רשם סמית' באי-מייל.

לאחר עריכת מספר שינויים קטנים, קרמרס צירף את האי-מייל המקורי למכתב בתפוצה של מאות קציני ביטחון של מוזיאונים ברחבי העולם. סמית מצידו טען מאוחר יותר כי הוא לא רצה שהאי-מייל ישלח הלאה.

באצל הגישה תביעת דיבה כנגד סמית' וכנגד התאחדות המוזיאונים ההולנדית, ואמרה כי היא אינה צאצאית של כל אישיות נאצית וכי היא לא ירשה כל חפצי אמנות.

בהחלטה סבוכה למדי, ציטט בית המשפט הגדול לעירעורים החלטה הקונגרס האמריקאי להעניק חסינות בפני תביעות דיבה לספקי ומשתמשי אינטרנט, כאשר התוכן מסופק על ידי צד שלישי.

"כיוון שקרמרס ערך שינויים בודדים בלבד, ולא משמעותיים מבחינה עקרונית, לאי-מייל של סמית, לא ניתן לראות את קרמרס כספק התוכן של האי-מייל של סמית'", נרשם בהחלטת הפאנל בן שלושת השופטים.

"אנו מסיקים בזאת כי ספק השירות או המשתמש חסין מאחריות... כאשר צד שלישי שיצר ופיתח את המידע, שלח אותו לספק או המשתמש תחת נסיבות בהן האדם הסביר שנמצא בעמדת נותן השירות יוכל להסיק כי האינפורמציה סופקה על מנת לפרסמה על גבי האינטרנט".

קבוצת Public Citizen (אזרח ציבורי) לייעוץ לצרכנים, אשר דחקה בבית המשפט לאפשר לאנשים להפעיל לוחות הודעות ממוחשבים ורשימות תפוצה מבלי לשאת אחריות לתוכנם, הכריזה כי ההחלטה היא "נצחון חשוב לחופש הביטוי באינטרנט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by