ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עורך "הארץ" מפטפט עם הגולשים 
 
 
עידו קינן

חנוך מרמרי עונה היום לשאלות הגולשים באתר "הארץ"; בשבוע הבא יעלה על המוקד מבקר הטלוויזיה המושמץ, רוגל אלפר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עורך "הארץ" הלך לאכול מנה פלאפל ג'ינה עם חברו הטוב, קפטן אינטרנט. "קראתי בעכבר שיש עכשיו טרנד חדש, צ'טים, צ'טים משהו", אמר העורך. "אתה מתכוון לסייברסקס?", שאל הקפטן בדאגה, והוסיף עוד שכבת חריף לפיתה. "לא", אמר העורך בזעם, וחתיכת בצל עם סוּמאק עפה מהמנה שלו ונחתה על השולחן ביניהם, "אני מתכוון לזה שאני אוכל לתקשר עם הקוראים".
- "אה, אתה מתכוון ל'דבר העורך'?"
- "קפטן?"
- "מה?"
- "אתה מפוטר."
(אין קשר למציאות, אם תהיתם)

עורך הארץ, חנוך מרמרי, יענה מחר (ד') לשאלות הגולשים, במסגרת שנקראת "שאלות ותשובות". "זה פורמט שאנחנו מריצים כבר כמה חודשים באתר באנגלית, בעיקר עם פרשנים", הסביר ראש מערכת האינטרנט של הארץ, אליחי וידל. "לדוגמא, עקיבא אלדר היה פה ביום של ועידת עקבה. באנגלית אנחנו עושים את זה בדרך כלל בשעות אחרי הצהריים, כיוון שזו שעת גלישת השיא בחו"ל, ובעברית אנחנו עושים את זה בשעות הבוקר/צהריים המוקדמות, שעת גלישת השיא מישראל לאתר 'הארץ'".

אז זה לא אונליין.
"אפשר לקרוא לזה חצי אונליין, כי גם שולחים לנו את השאלות לפני, ושאלות גם נשלחות בזמן המוגדר בו זה מתרחש".

הוא ממש ישב שם ויענה לשאלות?
"חנוך מרמרי ישב בפועל בין 12:00 ל-14:00, לא ברור אם בחדרו או בחדרי, בשניהם יש חיבור למערכת".

ולא יפורסמו כל השאלות?
"רק שאלות שייענו – יפורסמו. אם יש זמן, גם מגיעים למצב של תגובה לתשובה. היה מצב שכותבים ענו לשאלה, ומישהו מיד הגיב לתשובה, ואנחנו שרשרנו את זה".

אתם מפחדים מהצפות של גולשים?
"זה לא שאלה של מפחדים. הגישה שלנו לגבי כל מה שקשור לאינטראקטיביות עם הגולשים היא שכדי שלדברים יהיה ערך חדשותי, שתוכל להציג אותם, חייבת להיות יד שתערוך אותם, תנהל אותם. עיתון 'הארץ' ידוע לא מעט בשל העובדה שהתכנים שלו עוברים עריכה מאוד קפדנית. האתר הוא חלק אורגני מהעיתון – כל הכללים שחלים על העיתון חלים גם על האתר – וכמו שמכתבים למערכת עוברים איזה תהליך מסוים, גם התכנים האינטראקטיביים זקוקים לאיזה ניהול".

כשאתם מביאים פרשנים, הם מדברים על נושאים שעל סדר היום, אבל מרמרי יצטרך להשיב על שאלות על העיתון עצמו.
"אנשים ישאלו שאלות על העיתון, ואנחנו נשמח לענות על כל שאלה".

איך עלתה היוזמה הזאת?
"ישבנו וחשבנו למי אנחנו יכולים להפנות שאלות במערכת פה, והוא הסכים בלי שום בעיה. יכול להיות אפילו שזה היה רעיון שלו, אני לא יודע. ישבנו באיזו ישיבה כזו ודיברנו על העניין, ומישהו אמר 'אולי חנוך יעשה', וחנוך אמר 'בסדר, אין בעיה'".

השתמשתם כבר בפורמט הזה?
"על הבסיס התשתיתי של המערכת הזאת העלינו כבר משהו עם המהדורה המודפסת של הכלכלה, שעשו קו פתוח טלפוני על הרפורמה בפנסיה. אז השתמשנו בתשתית להעלות את כל השאלות שלא הצליחו לענות להן במהדורה במדפסת אל האתר".

זה יתפתח לעוד סשנים בעברית?
"כן. כבר אני יכול לגלות לך, שבשבוע הבא רוגל אלפר יענה על שאלות".

תגיד, רוגל שיתף עם זה פעולה? אני יודע שכשעיתונאים פונים אליו לקבל תגובה, בדרך כלל הוא לא מגיב.
"הוא שיתף פעולה בלי שום בעיה, הוא שמח. סגרתי איתו בתוך דקות".

את עמוס שוקן אנחנו נראה שם?
"אם נחליט ונציע לו, אני משער שלא תהיה בעיה. אני אומר לך לא מתוך זה ששאלתי אותו, אלא מתוך איזושהי הנחה מסוימת, מתוך היכרות איתו. באנגלית היה לנו יותר צורך לגבש קונספט, ולקחנו כמה פרשנים של העיתון, ואני מניח שבאנגלית בשבועות הקרובים נרחיב את המעגל, למצב שלא רק כותבים מהעיתונות ישתתפו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by