ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הטלפון שירוקן לך את הארנק 
 
 תרצה שאזמין לך מקום לשניים בטנדורי? (מהאתר הרשמי של matrix)   
 
מערכת חיים ברשת

מי צריך ילדים ותחביבים? חברות הענק עובדות על הסיוט הסלולרי החדש: תוכנות שישכנעו אותנו לתת לטלפון לעשות שופינג במקומנו. ואיך נשתכנע? ע"י נדנודים והצקות כמובן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום, קוראים לי ס' ואני בזבזן כפייתי
 שלום, קוראים לי ס' ואני בזבזן כפייתי   
איחוד הכולל בתוכו את החברות המובילות בתחום מוצרי האלקטרוניקה, רשתות סלולריות ורשתות הטלוויזיה מממן את פיתוחו של הפלצפון שיבזבז את הכסף שלך במקומך. הקונסורציום הנקרא Mobile VCE כולל את החברות נוקיה, סוני וודהפון ואת ה-BBC.

זה אולי נשמע כמו פשיטת רגל שמחכה להתפרץ, אבל מהנדס התוכנה ניק ג'נינגס בטוח למדי כי הפלצפונים לא דווקא יבלגנו לנו את החיים. ג'נינגס וצוותו מאוניברסיטת סאוט'המפטון בבריטניה, מפתחים תוכנות (סוכני תוכנה) עבור קונסורציום החברות. בראיון לניו-סיינטיסט אמר ג'נינגס "אני רואה את הסוכן המלאכותי יותר כמו מאפיין של עוזר אישי".

התוכנות שירוצו על מכשירים סלולריים מהדור השלישי יעקבו אחר הדרך בה אנו משתמשים בהם וילמדו לצפות לצעד הבא שלנו. "בהתחלה הם ילמדו מה אנחנו עושים ובהדרגה הם יחפשו אחר דרכים להגביר את תפקידים. לאחר זמן מה הם ילמדו את ההעדפות שלך", אמר ג'נינגס.

לאחר שהם יעשו כן, יחליטו הסוכנים בעצמם מה הם חושבים שנחנו צריכים, לדוגמה הזמנת מקומות במסעדה, חדרים במלון או כרטיסי טיסה.
 
 
עד כה נעשו ניסויים בסוכני התוכנה הללו אך ורק על גבי מחשבי כף יד עם טלפונים סלולרים מובנים. אך בסופו של דבר הם אמורים להיות זמינים להורדה מהרשת או להמכר כחלק מנטלפון הנייד הרגיל (3G). הגרסה המלאה תהיה זמינה בערך בעוד כשנה וחצי כאשר הטלפונים יוכלו להריץ תוכניות נוספות מלבד אלו ההכרחיות לשימוש הרגיל בהם, אמר ג'נינגס.

המטרה העיקרית בתוכנה היא לזהות מתי אמור המשתמש לצאת לנסיעה (על פי היומן כמובן), ואז לשאול אותו אם הוא רוצה לבדוק את הזמינות של טיסות ומלונות. במשך הזמן, מקווה ג'נינגס, ילמד המשתמש לסמוך על הפלצפון שלו בעיניים עצומות, וייתן לו את החירות לעשות את כל ההזמנות לנסיעה: לבחור את מושב המטוס, תאריך הנסיעה, ואפילו את ההרשאה להוציא כסף.

הסוכנים הסלולריים יופעלו רק אם הם יתקלו בתאריך יעד ביומן, או אם הם יזהו דפוס התנהגות קבוע, כגון הליכה לבית הקולנוע כל יום חמישי. בעוד הרעיון של מסירת כוח הקנייה שלנו לפלצפון יכול להשמע כתועבה, ג'נינגס טוען כי הרעיון בעצם כבר די נמצא פה, מבלי שהבחנו בו.

"אנחנו כבר יכולים לראות אספקטים של ההתנהגות הזו במקומות כמו eBay, בהם סוכני תוכנה מחליטים מה להעלות למכירה ומתי. זה רק תלוי כמה אוטונומיה אתה מעוניין לתת להם".

דייב קליף, מומחה בסוכנים טכנולוגיים במעבדת HP בבריסטול, סבור כי אנשים יתרגלו לרעיון. "הצעד של האצלת הסמכויות לסוכן האלקטרוני שיפעל בשמך יכול להראות כמשוכה פסיכולוגית אדירה", אמר קליף. אך לאחר זמן מה התהליך של אישור הצעות הטלפון יהפך למעשה שגרתי ומשעמם, ומתן האוטונומיה למכשיר שיבצע בעצמו רכישות (כל עוד המשתמש קובע את סף הבזבוזים), יהפוך לאופציה הפחות מטרידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by