ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-FBI בעקבותיכם 
 
 ה-FBI מזהיר: שירים מסוכנים – לחופש שלך   
 
מערכת חיים ברשת

בשורות לא נעימות למחליפי הקבצים. חוק חדש שעבר בקונגרס קורא ל-FBI לעבוד כקבלני החקירות של RIAA בכל הקשור להחלפת קבצים פיראטית ברשתות ה-P2P

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק שעברה בקונגרס ביוום חמישי עומדת להכניס לקלחת רשתות ה-P2P גם את סוכני ה-FBI, כדי שאלו יחקרו את הפרת זכויות היוצרים ברשת, ואת נושא החלפת היצירות המוגניות בזכויות יוצרים.דווח של אתר CNET.

חוק ההרתעה והחינוך בנושא פיראטיות לשנת 2003, שזכה לשם הסקסי HR-2517, מורה לסוכנות ה-FBI לפתח תוכנית למעקב אחר תנועת אונליין של חומרים מוגנים בזכויות יוצרים. הסוכנות תתבקש גם לפתח אזהרה, עם החותם הרשמי שלה (כמו זה המופיע בתחילת קלטות וידאו ו-DVD), שבעלי זכויות יוצרים יוכלו לשלוח לאנשים החשודים בהפרת החוק. הסוכנות תעודד גם שיתוף מידע בין רשויות החוק, בעלי זכויות יוצרים וספקיות אינטרנט בנוגע לחשודים בהפרת זכויות יוצרים.

החוק הזה הוא יוזמה נוספת של צמד מחוקקים פורה במיוחד בתחום זכויות היוצרים, חבר הקונגרס לאמאר סמית (רפוב'-טקסס) והווארד ברמן (דמוק'-קליפורניה). ברמן הוא זה שהעלה את הצעת החוק מהשנה שעברה, שאיפשרה לבעלי זכויות יוצרים לפרוץ לרשתות ה-P2P שבהם קיים חשד להחלפת קבצים פיראטית.

החוק החדש קורא גם למשרד המשפטים להעסיק סוכנים היודעים כיצד להתמודד עם האקרים ועם נושאי קניין רוחני. החוק דורש מהתובע הכללי, בשיתוף משרדי החינוך והמסחר, תוכניות לחינוך הציבור בנושאי זכויות יוצרים (תוכניות חינוך מחדש בסגנון אל תקטפו פרחי בר, אל תעשנו קראק ואל תראו סרטים בחינם, כי זה יהרוג אתכם).
 
פותחים חזית מול RIAA
 פותחים חזית מול RIAA   
פרקליטה העובדת בארגון החזית האלקטרונית, ה-EFF (ארגון הפועל למען זכויות הפרט ברשת) טוענת כי בחוק החדש קיימים מספר אלמנטים בעייתים, במיוחד אלו המערפלים את ההבדלים בין הגשת תביעה רשמית בנושא פעולות פליליות לבין אכיפה אזרחית של זכויות יוצרים (או במילים עדינות, רתימת מערכות השלטון לשירות תאגידי הבידור).

"החוק עושה מספר דברים כדי לערב את ה-FBI עם רשויות האכיפה האזרחיות של בעלי זכויות הקניין הרוחני", אמרה וונדי זלצר, פרקליטת הארגון. "הוא מעניק להם את ההזדמנות להפחיד המון משתמשי מחשב, שיצאו מתוך הנחה שעכשיו הממשלה רודפת אחריהם".

זלצר אומרת כי ההנחייה לספקיות האינטרנט לשתף פעולה עם המשטרה ובעלי זכויות היוצרים היא מטרידה במיוחד מבחינת סוגיות הפרטיות שהיא מציבה. "זה למעשה עלול להוות גושפנקא לרשויות לאמר לספקיות 'אתם צריכים עכשיו לתת ל-RIAA מידע על משתמשים בכל פעם שהם דורשים'".
 
 
קבוצות הלחץ של תאגידי הבידור RIAA (מוזיקה) ו-MPAA (סרטים) הריעו לחוק. "החקיקה של סמית וברמן תחזק את ידי ה-FBI וסוכני רשויות חוק אחרות במאבקן בהפרת זכויות היוצרים המשתוללת ברשתות ה-P2P", אמר קארי שרמן, נשיא RIAA. "החוק ההגיוני הזה, שהגיע מצד שתי המפלגות, יסייע להבטיח שלתובעים הפדרלים מכל רחבי ארה"ב יהיו את המקורות והמומחיות לאכוף את חוקי זכויות היוצרים על פי הספר, במיוחד נגד אלו המפיצים ברשת, בצורה בלתי חוקית, כמויות ענק של מוזיקה המוגנת בזכויות יוצרים."

הצעת החוק מגיעה ימים בודדים לאחר הכרזתו המתוקשרת (והפדיחות שבעקבותיה) של הסנאטור אורין האטץ' שקרא לחקיקה שתאפשר לבעלי זכויות יוצרים להשמיד מחשבים של אלו שמורידים מוזיקה פיראטית מהרשת.

הנחמה היחידה לגולשים טמונה בנסיון העבר. ככל שינסו רשויות החוק לעקוב אחר הטכנולוגיה, הן תמיד יפגרו צעד או שלושה מאחור, וכמו תמיד ימצאו אלו בקרב הגולשים האקטיבים שיעלו לרשת פתרונות העוקפים גם את RIAA גם את ה-FBI (וגם את אמא תרזה לצורך העניין) בלי לחשוב פעמיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by