ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פורנו בחסות הסנאטור המפציץ 
 
 כן סנאטור, לא סנאטור, מישהו הביא ב-USB   
 
צבי טלית

הסנאטור השמרן האטץ' הודיע כי יש להשמיד כל מחשב שמפר זכויות יוצרים , בתגובה חיטטו הגולשים העצבנים באתרו וגילו שם אתרי פורנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פאדיחות האונליין של הסנאטור אורין האטץ' פשוט מסרבות להתפוגג. עד יום שישי, כך מסתבר, הכיל דף הבית של הסנאטור הרפובליקני השמרן קישור אשר הוביל, ירחם השם, לאתר זימה פורנוגרפי, טפו.

בשבוע שעבר התבשר העולם כולו על ידי הסנאטור המפציץ כי לדעתו כל מי שמפר זכויות יוצרים על ידי האינטרנט, צריך להשמיד לו אוטומטית את המחשב. אך אבוי לבושה, על פי הקריטריונים הקשים הללו גם מחשבו של הסנאטור מועמד רציני לענישה הקולקטיבית כיוון שבאתר שלו השתמשו בתוכנה ללא רשיון.

אך ביום חמישי נעשה המצב גרוע הרבה יותר. גולשים סקרנים ונמרצים גילו כי אחד הלינקים באתר המדובר של הסנאטור הוביל לאתר פורנו. מסתבר כי הקישור לאתר בשם "הכר את יוטה" (Explore Utha) הוביל לאתר בשם Bignaturals.com (כנראה כדי להדגיש כי עמק הסיליקון אינו ממוקם במדינת יוטה).

ביום שישי הלינק האמור כבר הוסר, אולם ניתן לצפות בו בעותק שנשמר בארכיון של גוגל. הלינק בו דברים אמורים הוא אייקון גרפי בצד הימני התחתון של הדף, עליו רשום "My Utha Search.com". אתר Wired שדיווח על העניין בסוף השבוע ניסה להשיג את תגובת משרד הסנאטור, אך ללא הצלחה יתרה.

כדי להיות קצת פיירים זה המקום להסביר כי אין המדובר באיזו גחמה סוטה או הכנסה צדדית של הסנאטור השמרן. הרבה שמות דומיין שפג תוקפם נחטפים על ידי מפעילי אתרי פורנו, תופעה שכבר זכתה גם לשם porn-nappers.

וכדי להרגיע את קהל הקוראים שלנו, אנו שמחים לדווח כי גם הפאדיחה הראשונה נפתרה. חברת האינטרנט שהקימה את האתר להאטץ' (כמו גם לסנאטורים נוספים) רכזה במהלך סוף השבוע רשיון חוקי למערכת התפריטים הקיימת באתר. מהחברה נמסר כי הטעות נעשתה בתום לב, וכי ברגע שנודע העניין, נרכשה התוכנה.

מעניין אם לצורך עניין זה יציע הסנאטור הצעת תיקון חדשה לחוק שלו, שבה, במקרה בו הביע העבריין חרטה וקנה באופן חוקי את היצירה שאת זכויות היוצרים שלה הפר, לא יופצץ המחשב שלו, אלא מקסימום יגררו לו את המודם להלקאה המונית בכיכר העיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by