ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קאזאה מגיעה לסנאט 
 
 
מערכת חיים ברשת

הוויכוח בין תעשיית ההקלטות לבין ספקיות האינטרנט אודות הסגרת שמות משתמשים המחליפים קבצי מוזיקה עומד להגיע בקרוב לדיון בסנאט האמריקאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוויכוח בין ספקיות האינטרנט בארה"ב ובין תעשיית המוזיקה בנוגע להגנת זכויות היוצרים מצד אחד וזכות הפרטיות של הצרכנים מצד שני הצליח למשוך את תשומת הלב של יו"ר של וועדת המסחר של הסנאט האמריקאי.

יו"ר הוועדה, הסנאטור הרפובליקני מאריזונה, ג'ון מק'קיין, הכריז כי יש בכוונתו לערוך שימוע בוועדה לאחר שהסנאטור סם בראונבאק (קנזס-רפוב') ביקש ממנו לערוך סקירה על הנושא.

משמעות צעדו של מק'קיין היא כי הקונגרס בעצם יכניס עצמו לוויכוח חוקי שעד כה הדיון בו נערך במסגרת בתי המשפט בלבד. הכנסת הנושא לשיח הפוליטי היא בעצם מקפצה חדשה מבחינת הצדדים המתווכחים, כיוון שבבית הנבחרים גדול כוחם של השתדלנים למיניהם (ע"ע לוביסטים) הפועלים מטעם החברות. מק'קיין לא ציין תאריך יעד ספציפי לעריכת השימוע.

התאחדות תעשיית ההקלטות האמריקאית (הידועה יותר כ-RIAA), קבוצת הלחץ המייצגת את חמשת חברות המוזיקה הגדולות, נאבקה באגריסיביות על מנת להביא לסגירת רשתות ה-P2P, דוגמת קאזאה ומורפיאוס, אשר מאפשרות למשתמשים להחליף קבצים בחינם, ואף רדפה אחר אנשים פרטיים שהשתמשו בשירותים הללו.

RIAA ביקשה מספקית האינטרנט וורייזון בקיץ שעבר שתסגיר לידיה את שמו של אחד ממנוייה שחשוד כי הפיץ למעלה משש מאות שירים, אולם וורייזון סירבה לעשות כן ללא צו מבית המשפט,בטענה כי פעולה כזו מצידה תהווה הפרה בוטה של פרטיות הלקוח ועקב כך גם של זכויותיו המוקנות לו על ידי חוקת ארה"ב.
 
 
בית המשפט הורה החודש לוורייזון להסגיר את שמו של אותו לקוח כמו גם שמותיהם של שלושה לקוחות נוספים החשודים על ידי RIAA כי החליפו קבצים בסיטונות. RIAA מצידה שלחה ביום שישי מכתבי מניעה מיידיים ללקוחות וורייזון וכן ללקוחות חברת האינטרנט EarthLink.

וורייזון ערערה על החלטת בית המשפט, אולם בראונבאק הכין הצעת חוק שתחייב את RIAA ושאר גופים החוקרים הפרות של זכויות יוצרים, להגיש תביעה פורמלית, במקום פשוט להשיג חתימה של פקיד בית המשפט, על מנת להשיג את השמות אותם הם רוצים.

ההסדר הנוכחי מאפשר בעצם למטרידנים, ספאמרים, אנשי טלמרקטינג ושאר אנשים עם מניעים מפוקפקים (דוגמת RIAA) לאתר את כל מי שהם בעצם רוצים, מסר בראונבאק ביום חמישי. "אני בהחלט תומך בהגנה על זכויות יוצרים, אך מדובר פה בסוגיית פרטיות גדולה מאוד".

בראונבאק ניסה לצרף את הצעת החוק שלו לפגישת הוועדה שנערכה ביום חמישי האחרון, אולם שוכנע שלא לעשות כן לאחר שמק'קיין הבטיח לו לערוך שימוע בנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by