ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אם תמשיכו להוריד, נפוצץ לכם את המחשב 
 
 אורין האטץ` ושלוש מנשותיו   
 
צביקה בשור

סנאטור אמריקני רוצה לפתח תוכנה שתשמיד לנו את המחשב אם נמשיך להיות חצופים ולהוריד שירים וסרטים בקאזאה. אלא שאולי הוא בעצמו סוג של פיראט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם משהו שאדם הנתון במלחמה צריך לעלוז למולו, הרי אלו סימני פאניקה בצד שמנגד. אם האויב מביט בך נכוחה, שוקל את נקודות החולשה שלך, אתה צריך להיות מודאג. אבל אם הוא שולף פצצה גרעינית דימיונית מהמחסן שלו, מנופף בה ומאיים להשמיד אותך בלחיצת כפתור, אתה יכול להיות רגוע. בגלל זה בדיוק אין חדשה טובה יותר למחליפי הקבצים הגנובים מאשר ההצעה החדשה של הסנאטור האמריקני אורין האטץ' לפתח טכנולוגיה שתשמיד מחשבים שבעליהם מורידים שירים וסרטים המוגנים בזכויות יוצרים.

"זו אולי הדרך היחידה ללמד מישהו על זכויות יוצרים", אמר הסנאטור הרפובליקני מיוטה (הנה לכם שילוב קטלני). "אם נוכל למצוא דרך כלשהי לעשות את בלי להרוס את המכונות שלהם, נשמח לשמוע על זה. אם זו הדרך היחידה, אני בעד להרוס אותן". על פי אתר ה-BBC, האטץ' טען שאם כמה אלפי מחשבים יושמדו בשיטה הזו (שאינה קיימת, וייתכן בהחלט שהיא מנוגדת לחוק האמריקני), קהילת המורידים תקלוט את המסר, לפיו "אין לאיש תירוץ להפר את חוקי זכויות היוצרים".

אגב, האטץ' הוא מלחין בעצמו, ובשנה האחרונה הכניסה המוזיקה לכיסו 18,000 דולר. אולי הוא מלחין טוב (תורידו בקאזאה, תבדקו).

לא עובר יום, והאטץ' נאלץ לרכך את הטון מעט. "השמעתי את הערותי כי אני חושב שהתעשייה אינה עושה מספיק כדי למצוא דרכים אפקטיביות למנוע מאנשים לנצל מחשבים כדי לגנוב חומרים מוגנים, אישיים או רגישים. אינני תומך באמצעים קיצוניים – אלא אם אין אמצעים מתונים בנמצא".

אבל האטץ' לא חזר בו, מה שהעלה את חמתם של האנשים מהצד השני של האיום – הגולשים. ואלה החליטו ללכת בעקבות האמירה האמריקנית לפיה אין להתעצבן אלא להתנקם, ולחשוף את ערוותו של הסנאטור החביב בפומבי. כך הבלוגר לורנס סטיוארט סיימון שנכנס לאתר של האטץ', מצא שהאתר משתמש בקוד ג'אווה שעולה 34.99 דולר, סכום שככל הנראה לא שולם על ידי בוני האתר של הסנאטור. סיימון שלח הודעה לכותבי התוכנה, ושאלה למר האטץ' הנכבד. עד עכשיו לא הגיעה תשובה כלשהי.

בארצנו שלנו נדמה כאילו חברי כנסת בקושי יודעים מה זה מחשב. אבל כשהם ידעו, מעניין מי יהיה האורין האטץ' שלנו. אולי פורז? אולי פריצקי? אביגדור "עיוות" ליברמן? אולי אוהד מקינטוש הידוע אברום בורג? אתם יודעים מה, אני שם את הכסף שלי על דליה איציק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by