ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המחאה הכי מוזרה בעולם 
 
 באנו רק לעשר דקות. אפשר שטיח?   
 
צביקה בשור

אימיילים, זמן פנוי, מודעות חברתית ושפע פלצנות הולידו בניו-יורק את "ההמון הבלתי מוסבר" – סוג חדש של הפגנות, שאין לו נושא ונמשך רק עשר דקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לשמאלנים בניו יורק משעמם לאללה, מסתבר. הם רוצים למחות נגד משהו, או נגד הכל אולי, אבל יש להם בעיה עם נואמים מרדימים ונפוחים מעצמם, או מסרים ברורים מדי שלא ידגדגו את חוש התחכום המפותח שלהם. אז מה הם עושים? ממציאים ז'אנרים חדשים של מחאה, לשמחתם הרבה, וגם לשמחתנו.

כך, ביום אחד בראשית יוני, מגיע אימייל לכל מני אנשים מחוייטים היטב ובעלי מודעות חברתית בניו-יורק. ב-7:24 תגיעו לחנות Eccess Eccsesories, נכתב במייל. פשוט תגיעו ותסתובבו בחנות. אם שואלים אתכם אם אפשר לעזור לכם, תגידו שאתם רק מסתכלים. מה שחשוב זה שעד 8:24 כבר תצאו מהחנות.

עד כאן דבר המייל. ומה עומד מאחוריו? בחור בשם ביל, למרבה הפלא, שרצה לעשות משהו טיפה אחר, והקים את MOB, ארגונון שנועד בדיוק למטרת יצירת "ההמון הבלתי מוסבר", שצץ לו ככה פתאום במקום כמעט שרירותי, נפוץ לכל רוח עשר דקות מאוחר יותר. למה הוא עושה את זה, אתם שואלים? "רציתי לראות הרבה אנשים מתכנסים במקום אחד, בלי סיבה כלשהי", אמר בראיון מאולתר לתוכנית הרדיו The Next Big Thing (אייטם אחרון למטה, ללוחצים), "רציתי להוריד את סצינת ה'סצינה' למהות הבסיסית שלה, אתה יודע, הרעיון שאנשים יבואו לאיזה מקום רק בגלל שיש שם אנשים אחרים". ומה עם מחאה חברתית, זו שהרבה ממשתתפי האירוע בטוחים שחבויה שם איפשהו? ביל לא משוכנע שהיא שם. "הייתי אומר שאני יותר דאדא מ-WTO".

מה שבכל זאת קלקל קצת לביל את השמחה היו השוטרים שחיכו בפתח החנות, והרתיעו אנשים מלהכנס, הגם שפיזית לא ניסו למנוע כניסה מאיש. "בפעם הבאה נצטרך לחשוב על איך להתגבר על זה", אמר ביל. וכך עשה. במייל שהגיע ב-16 ביוני כבר נלקח הכל בחשבון. למעשה, אילולא היינו יודעים שמדובר בסוג של בדיחה חסרת פואנטה, עוד אפשר היה לחשוב שמדובר בהוראות הפעלה של סוכני ק.ג.ב רדומים.

קחו למשל את הקטע הבא: "בשעה שבע, על פי חודש הלידה שלכם, גשו לבאר המיועד לכם ברשימה שלמטה (ברשותם של קוראי חיים ברשת, נחסוך לכם את הרשימה. העיקר העקרון). קנו משקה והתנהגו כרגיל...זמן מה לאחר מכן יגיע נציג של MOB, חובש כובע נהגי משאיות אופנתי. הוא או היא יחלקו פיסות נייר עליו מודפסים: א) אתר ההתכנסות, ב)מוצר מסויים באתר ג)משפט סודי". את המשפט הסודי היו אמורים אנשי חבורת MOB מוחלט בהחלט להגיד באתר, שבמקרה הזה התברר כמחלקת השטיחים של חנות הכלבו מייסיס.

בחנות עצמה נדרשו האנשים להגיד שהם כולם גרים ביחד במחסן מסויים. ההמונים שוב הגיעו, הטרידו את אנשי המכירות, ואז יצאו כמו גדולים בתוך עשר דקות. אכן מיקי, תמונות קשות מועברות במייל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by