ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תג כחול, תג חום 

תג כחול, תג חום

 
 
שוש פורבס

בית המשפט האמריקני מנסה להכריח את מייקרוסופט להחזיר את כבודם וכספם האבוד של העובדים הזמנים. שוש פורבס, שעבדה כעובדת זמנית בחברה, מספרת על תרבות של אפליה והשפלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חריג חריף. גייטס, יו``ר מייקרוסופט, בהרצאה
 חריג חריף. גייטס, יו``ר מייקרוסופט, בהרצאה   
פשוט לא הולך למיקרוסופט בזמן האחרון בבית המשפט. אחרי ההפסד המתוקשר במשפט המונופול, ואחרי הפשרה היקרה עם חברת התוכנה "קלדרה", הפסידה החברה קרב משפטי נוסף. בשבוע שעבר, נדחה הערר של מיקרוסופט בתיק שהגישו נגד החברה עובדי הקבלן (עובדים "זמניים", שחלק מהם עובדים בחברה עשר שנים ויותר) . בתביעה, העובדים ביקשו להשוות את תנאי העסקתם לתנאים שמקבלים העובדים הקבועים, הכוללים בין השאר אופציה לרכישת מניות של מייקרוסופט במחיר מוזל.

תיק התביעה הוא חריג חריף בנוף העסקי בארה"ב, בה מקובל מאוד (במיוחד בחברות היי טק) להעסיק עובדים זמניים משוללי זכויות לתקופות ארוכות, ללא התנאים של עובדים קבועים.

במה בעצם מתבטאים ההבדלים בין עובדי הקבלן לעובדים הקבועים? ראשית, למרות שכל הליך המיון לעבודה נעשה על ידי מיקרוסופט עצמה (וכך למשל חלק מהמשרות המופיעות בדף הדרושים במייקרוסופט ישראל הן בעצם משרות זמניות בהגדרתן), רק אחרי כמה ראיונות מתברר למועמד שאת משכורתו לא מייקרוסופט תשלם אלא חברה אחרת, למשל וולט, חברת כוח אדם המעסיקה את רוב בודקי התוכנה ("Beta Testers" בלעז) המועסקים במייקרוסופט.

החברה נוקטת במדיניות הזו מסיבה פשוטה: אין חיוב חוקי לממן לעובד זמני ביטוח רפואי, פנסיה, והוצאות רבות נוספות, שבדרך כלל נדרשות על פי חוק.
 
תרבות של אפליה? גייטס מתגונן לפני הקונגרס
 תרבות של אפליה? גייטס מתגונן לפני הקונגרס   
עובדי הקבלן יושבים במטה מייקרוסופט, חדר ליד חדרם של העובדים הקבועים, ועובדים באותן שעות עבודה ממש, אבל המראה החיצוני מטעה. ברגע שעובדים כמה ימים בחברה, מבחינים שיש חלוקת מעמדות ברורה בין "התגים הכחולים" (עובדי מיקרוסופט) לבין "תגים החומים" (עובדי הקבלן). לתגים החומים יש את אותן החובות בדיוק, אבל הרבה פחות זכויות.

כרטיס חבר במועדון הכושר הנחשב ביותר ברדמונד? חינם לבעלי תגים כחולים, אין כניסה לבעלי תגים חומים. ביטוח שיניים או פנסייה טובה? לבעלי תגים כחולים בלבד. . ביקור בחנות מייקרוסופט וקניית מוצרים בהנחה? רק תג כחול יפתח את הדלת. מגרשי ספורט ומסלולי ריצה בקמפוס? על כולם יש שלטים ברורים, למען יראו וייראו: "השימוש לעובדי מיקרוסופט בלבד" - עובדי הקבלן אינם רצויים. ואם עובד קבלן חצוף כלשהו מנסה להשתמש במתקני החברה המקודשים - ואני ניסיתי יותר מפעם אחת - איש אבטחה אדיב אך קשוח מבקש להתפנות מהמקום לאלתר.

העובדים "הכחולים" לא ממש סובלים מההפרדה. כך למשל, בעת השקת מוצר, כל העובדים בקבוצה יוצאים לארוחת ערב במסעדה. כולם - חוץ מבעלי התג החום, למרות שהם עבדו לא פחות, ולעיתים אף יותר, על אותו מוצר ממש.
 
קודם התגים הכחולים. גייטס נינוח
 קודם התגים הכחולים. גייטס נינוח   
כל אחת מהאפליות הקטנות הללו, די בה לעורר מרירות לכשעצמה, אבל בדרך כלל התלונה הנפוצה ביותר של התגים החומים נוגעת למדיניות חלוקת המשרדים: ראשית, בעלי תג כחול מקבלים משרד לבד עם חלון. בעלי תג חום יושבים שניים או יותר במשרד ללא חלון.

ומה קורה כשצריך להתווסף לחדר אדם נוסף עם תג כחול, והחדר נעשה צפוף? חלילה לא שמים שני תגים כחולים במשרד. במקום זאת, לוקחים שמונה אנשי תגים חומים במשרד צפוף ללא חלון, ואת המשרדים בהם ישבו החומים נותנים לבעל התג הכחול.

מה משאיר את בעלי התג החום בעבודה? אחת משתי סיבות, ולרוב שתיהן גם יחד: התקווה להפוך לכחול (כמעט כל החומים בטוחים שהם מכירים מישהו שהתחיל כחום ועבר להיות כחול, אם כי הם מעטים למדי, וברגע שמבקשים מאחד העובדים החומים להניח את האצבע ולהיזכר בשם של מישהו שעבר טרנספורמציה כזו הוא לרוב מתקשה מאוד), ושעות נוספות.

למרות שאת כל ההטבות - ביטוח רפואי משובח, מניות, ימי חופשה ומחלה - מקבלים רק התגים הכחולים, רק בעלי תג חום מקבלים תשלום על שעות נוספות. ובמייקרוסופט, לקראת השקת מוצר, כולם עובדים שעות נוספות, והרבה.
 
 
למרות המשפט, והכרעת הדין הגורפת, אין סולידריות של ממש בין החומים. במייקרוסופט נוקטים בטקטיקה יעילה של "הפרד ומשול", והתרבות העסקית במקום רואה בחומרה כל דיון על תנאי העסקה בין העובדים לבין עצמם, וכמובן וכמובן שאין מה לחלום על איגוד מקצועי.

כך למשל, כשאנשי wash tech (איגוד עובדי ההיי טק במדינת וושינגטון) חילקו במייקרוסופט עלונים המסבירים את פעילותם בנושא פיצוי עובדים זמניים, הרבה מאוד עובדי קבלן חששו להיתפס קוראים אותו. "אנחנו פוחדים שיפטרו אותנו" הם אמרו.

פאראנויה? אולי לא. עכשיו מייקרוסופט עומדת בפני שערורייה נוספת - שמירת ``רשימות שחורות`` של עובדי קבלן סוררים, לכאורה בניגוד לחוקי העבודה של מדינת וואשינגטון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by