ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החל מהסמסטר הבא: מבוא לקאזאה 
 
 אצלנו זה עדיין מדע בדיוני   
 
מערכת חיים ברשת

באוניברסיטת טוונטה הרימו את רשת האינטרנט האלחוטית הגדולה באירופה, ועכשיו אפשר להוריד שם סרטים אפילו מהקפיטריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על המדשאה מול בניין גילמן של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל-אביב יושב עלם צעיר, בחיקו מחשב נייד קטן. במרחק של כמה עשרות מטרים ממנו שוכבת על בטנה נערת חמד, מתעסקת גם היא במחשב הקטן שמול פניה. מדי פעם הם משחררים צחוק בסנכרון חשוד. רק מי שיתקרב אליהם יוכל לראות שהשניים מפיגים את ביישנותם הטבעית, ומתחילים את הרומן הסטודנטיאלי שלהם דרך ה-ICQ, כששני המחשבים שלהם מחוברים דרך רשת אלחוטית רחבת פס.

טוב נו, עד היום בו הפסקה שלמעלה תהיה רלוונטית יעבור עוד זמן מה, אם בכלל. אבל באוניברסיטת טוונטה שבהולנד זה כבר לגמרי אפשרי, לאחר שבמקום הוקמה רשת המחשבים האלחוטית הגדולה ביותר באירופה, המשתרעת על 1400 דונם, על פי דיווח אתר ה-New Scientist.

הרשת מורכבת מ-650 נקודות Wi-Fi, שכל אחת מהן מכסה שטח שרדיוסו בן 100 מטר לערך. כל סטודנט עם מחשב נייד וכרטיס Wi-Fi יהיה למעשה מחובר במשך כל שהותו במתחם הקמפוס. דובר האוניברסיטה אמר כי הוא מקווה שהרשת מעוררת התאווה הזו תעודד את 6000 הסטודנטים של האוניברסיטה להמשיך וללמוד גם מחוץ לבנייני הכיתות והמעבדות.

וכמו כדי להוכיח שהם באמת מנהלתנים מהזן המשובח ביותר, מצאו אנשי האוניברסיטה דרך מקורית לממן את הפרויקט הענק, על ידי הפיכת הרשת לכר ניסויים לחברות המבקשות לבחון טכנולוגיות תלויות Wi-Fi.

וכדי שנקנא עד הסוף, אז בחלק מהבניינים כבר מותקנות נקודות בסטנדרט 802.11g, שיספק חיבור במהירות הבלתי נתפסת של 56 מגה בייט. רוצים גם!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by