ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ממציא הלינוקס חוזר הביתה 
 
 מותר לא לאהוב אותו, אבל מה הטעם?   
 
מערכת חיים ברשת

לינוס טורבאלדס עוזב את טראנסמטה ויעבוד במעבדת לפיתוח לינוקס. "מוזר לעבוד על זה באופן רשמי, אחרי 12 שנים של עבודה 'מהצד"', אמר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לינוס טורבאלדס, ממציא מערכת ההפעלה פתוחת הקוד לינוקס ומנהל קוד הליבה שלה, עזב את חברת ייצור השבבים Transmeta בה עבד בשנים האחרונות, ויצטרף לקבוצת פיתוח של לינוקס. זו הפעם הראשונה בה יעבוד טורבאלדס על לינוקס כחלק ממשרה מלאה, ולא כפרויקט צדדי – אולי סימן להתבגרותה של מערכת ההפעלה החינמית.

"מוזר לעבוד סוף-סוף באופן רשמי על מה שעשיתי במשך 12 השנים האחרונות", אמר טורבאלדס, שייצא רשמית לחופשה בלתי מוגבלת מטראנסמטה. "טראנסמטה תמיד היתה מקום טוב שנתן לי להשקיע כמות מופרזת של זמן על לינוקס, אבל כתוצאה מכך התחלתי להרגיש אשם על כמות 'העבודה האמיתית' הקטנה שהספקתי לעשות לאחרונה".

לינוס הפיני, שפיתח בשנת 1991 את מערכת ההפעלה ששינתה את עולם המחשבים, יעבור לעבוד ב-OSDL, מעבדה שלא למטרות רווח, שעוסקת בפיתוח תוכנות קוד פתוח, וממומנת בין השאר על ידי IBM, NEC, HP, פוג'יטסו, היטאצ'י ואפילו אינטל. "אני לא מצפה לשינוי גדול כתוצאה מהמעבר שלי, עדות לכמה טראנסמטה נתנה לי לעבוד על לינוקס", כתב ברשימת התפוצה שלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by