ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יאללה מכות יאללה 
 
 מלא טופס (תביעה), מלא כסף   
 
מערכת חיים ברשת

חברת SCO, מתודלקת היטב בכספים של מיקרוסופט, תובעת שלושה מיליארד דולר מ-IBM, ונכנסת בדרך גם בלינוקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יוניקס זה הפאסה של הפאסה. מערכת ההפעלה המיושנת הזו לא מהווה יריב אמיתי למיקרוסופט (שצריכה אותה רק כדי להתאים גרסאות שלה למערכות גדולות ודינוזאוריות), ואפילו לינוקס החינמית בועטת לה בישבן בעוז. אז מה תעשה חברת SCO, שמחזיקה בחלק ניכר מקוד המקור של יוניקס, אם היא רוצה לעשות כסף? פשוט מאוד, היא תתבע את כל מי שזז.

ואת מי תובעים? למרבה הפלא, התוכנית העסקית של SCO לא גורסת רדיפה אחרי דגי רקק מפוחדים, אלא התעמתות ראש בראש עם גדולי האומה הממוחשבת. עם מיקרוסופט הם הצליחו להגיע לסיכום לפיו ישלמו הגייטסים מעות נאות תמורת השימוש החוקי במערכת ההפעלה.

השלב הבא היה ניסיון להוציא כסף מהענקית השניה, IBM. שם אמרו לחצופים של SCO להתחפף, אבל כנראה שהכסף של מיקרוסופט הספיק לשכירת עוד כמה עורכי דין, ו-SCO הגישה תביעה נגד IBM, על סך מיליארד דולר. הטענה של SCO היתה שבהכנסת קטעי קוד שנלקחו מיוניקס לתוך לינוקס ש-IBM אוהבת כל-כך, הפרה החברה את זכויות היוצרים של המערכת.

עכשיו שידרגו ב-SCO את התביעה שלהם, והעמידו אותה על שלושה מיליארד דולר. ויותר מזה, בחברה הודיעו כי שללו לאלתר את זכותה של IBM להפיץ, לפתח ולמכור מערכות הפעלה המבוססות על יוניקס.

ב-IBM ממשיכים להגיד לחברים ב-SCO לחפש את החברים שלהם. "לקוחות IBM אינם צריכים לדאוג מכך שהרשיון שבידיהם אינו תקף", מסרה החברה בהודעה רשמית, "רשיון היוניקס שלנו לא ניתן לביטול. הוא בלתי מוגבל ונרכש מראש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by