ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם אפל רוצה להיות מונופול 
 
 כולם אוהבים אותי, וגם אני אוהב אותי   
 
צביקה בשור

סטיב ג'ובס אולי נראה מגניב, אבל מאחורי המשקפיים הכי מעודכנות בתעשייה עומד בסך עוד ביל גייטס, רק עם שוק קטן יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סטיבי ג'ובס הקטן
ילד כה מתוק
מוכר מחשב נורא יקר
וחושב שהוא כוכב רוק

(שיר ילדים, לחן עממי)

כולם נורא אוהבים את סטיבי ג'ובס. בעולם שבו ביל גייטס הוא המן הרשע דוט.אורג, סטיבי הוא לבטח מרדכי היהודי. כולם רואים במקינטוש איזו בשורה שמנגד למיקרוסופט – מערכת הפעלה שבאמת עובדת, מנכ"ל מגניב, משתמשים מהברנז'ה. אבל האמת היא שאפל היא בסך הכל עוד תאגיד, עם מחלקה משפטית שוחרת מדון וקרב, ושנאה אמיתית של כל דבר שמריח מתחרות.

המטרה האחרונה של עורכי הדין הנשכניים שבשירות אפל הוא בחור בן 21, ג'ון פרייזר שמו, שבונה בעצמו מחשבים המבוססים על טכנולוגיות ישנות של החברה, ומוכר אותם בזול. כיוון שהילד משתמש במוצרי מדף שכבר חמקו ממלתעות זכויות היוצרים של אפל, החברה לא יכולה לגעת בו. אז מה עושים? הולכים ומתבריינים על הישבן של ספקי החלקים שלו. וזה בדיוק מה שאפל עשתה.

באתר שלו מסר פרייזר כי "הספק שלנו חתם על חוזה עם אפל האוסר עליו למכור רכיבים שעליהם העסק שלנו נסמך. הספק לא היה מודע לתנאי הזה כשהתחלנו לעבוד ביחד. עכשיו כשהעובדות ברורות, הם תחת לחץ משפטי להפסיק מיד את המכירות". לחץ משפטי, המממ. מעניין של מי. אולי של מיקרוסופט? אולי של אריק שרון?

באתר Wired מוסרים כי בקרוב תפתר ככל הנראה הבעיה של פרייזר, והוא ישוב לספק מקינטושים זולים יותר משל סטיב ג'ובס, ובלי מצגות גדולות. עד להפסקת הפעילות הלך לפרייזר ולחברה שלו CoreComputers ממש לא רע, והוא אפילו לא ממש עמד בכמות ההזמנות שקיבל.

פרייזר גם עובד בימים האלה על מחשב מבוסס אפל שנתון במארז דמוי קופסת פיצה, שייקרא iBox. מי שכבר ראה את אב הטיפוס של המוצר החדש מוסר שיש לאפל, על גדודי מהנדסיה ומעצביה זוכי הפרסים, ממה לחשוש. טוב מאוד. לא אוהב אותם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by