ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נטסקייפ ריגלה – נטסקייפ תשלם 
 
 
מערכת חיים ברשת

עד שנת 2000 ריגלה נטסקייפ באופן פעיל אחרי הדברים שמשתמשי התוכנה הורידו ברשת. עכשיו היא תשלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד הפרקליט הכללי של ניו יורק הודיע ביום שישי שחברת נטסקייפ תשלם $100,000 כחלק מהסכם פשרה, בנוגע למספר תלונות על כך שמאפיין שהיה כלול בדפדפן אפשר לחברה לעקוב, הלכה למעשה, אחר אילו הורדות ביצעו הגולשים ברשת.

נטסקייפ, שהיה דפדפן הרשת המסחרי החלוץ, הפסיד את ההובלה בשוק לדפדפן האקספלורר של מיקרוסופט לפני שנים אחדות. החברה התחייבה למחוק את כל כתובות ה-URL והמידע הרלוונטי אותו השיגה דרך תוכנת דפדפן ה-SmartDownload אשר חרג מהגבלי הפרטיות, נמסר ממשרד הפרקליט.

הסכם הפשרה נחתם לאחר חקירה בת שנתיים, שהחלה ב-2002, אודות פעולותיה של נטסקייפ לאיסוף ואחזקת מידע המזהה קבצים אשר הורדו על ידי משתמשים, דבר אשר עמד בסתירה להצהרה אשר ניתנה ללקוחות אשר הבטיחה כי המידע אינו נשמר בידי החברה.

ההסכם, שהוא חלק ממאמציו של התובע ספיצר להכניס קצת סדר בתחום הפרטיות המקוונת אינו כולל לקיחת אחריות מצד נטסקייפ או הודאה בכך שביצעה משהו שגוי, מה שדי ישמח מן הסתם את עדרי הפרקליטים של חברת האם שלה, AOL טיים וורנר.

דובר מטעם AOL מיהר לשגר רגיעון לציבור באופן מיידי: "הגרסה האמורה של התוכנה לא הופצה מאז שנת 2000 לקהל הלקוחות, ולא הייתה לה כל השפעה לרעה על המשתמשים". הדובר ציין כי נטסקייפ נקטה באופן התנדבותי בצעדים לפתור את המצב כבר באמצע שנת 2000, אף לפני שמשרד הפרקליט הכללי פנה אליה. החברה סגרה את אופציית איתור הקבצים מהר מאוד לאחר שהגיעה התביעה הראשונה בנושא.

מאז הספיקה נטסקייפ לשחרר מספר גרסאות עדכון לתוכנה שאינן מעבירות מידע המדווח על פעולות המשתמש בחזרה לחברה. כמו כן הפסיקה החברה לשייך מידע בונה פרופילים עם שמות, כתובות וכל מידע אישי אחר הניתן לזיהוי.

בכל מקרה, הנושא עדיין עומד לדיון משפטי בבית המשפט הפדראלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by