ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מס השמנה על משחקי מחשב? 
 
 אמרנו לכם שמשחקי מחשב משמינים!   
 
אסף גנדלר, גיימר

הצעת חוק חדשה במדינת ניו יורק, גורסת כי משחקי מחשב הם מהגורמים הבולטים להשמנה בארה"ב וכי יש לגבות עליהם מס השמנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר בית הנבחרים של מדינת ניו יורק, פליקס אורטיז, הגיש השבוע הצעת חוק חדשה: להטיל מס של אחוז אחד על משחקי וידאו, מזון מהיר ופרסומות טלוויזיה. הסיבה: על פי אורטיז, אלו הגורמים הבולטים הגורמים להשמנה בארצות הברית, ולכן יש להטיל עליהם מס מיוחד.

הרווחים שיגיעו למדינת ניו יורק מהמס המוצע ישמשו לטיפול בבעיית ההשמנה בארצות הברית, בעיה רפואית אשר גובלת כמעט במגיפה בארה"ב וגובה אלפי קורבנות (לחץ דם, התקפי לב, סכרת וכיו"ב) בשנה.

הצעת חוק זה היא רק האחרונה בגל הצעות חוק ותביעות בארצות הברית המאשימות את עולם המשחקים בשלל בעיות, הבולטת שבהן היא אלימות בני הנוער במדינה. עם זאת, לפני כשבוע קבע בית המשפט העליון האמריקני כי משחקי המחשב והוידאו זכאים לחסינות בנושא זה, מאחר והם מוגנים תחת התיקון הראשון בחוקת ארצות הברית - חופש הביטוי.

יש לציין כי ככל הנראה קלושים סיכוייה של הצעת החוק החדשה של אורטיז לעבור, כיוון שמנהיג הרוב בסנאט המקומי, ג'וזף ברונו, הודיע כבר כי לא יתמוך בה.

מדינת ניו יורק ידועה במדיניות המסים הנוקשה שלה. במסגרת המאבק בעישון הועלו המסים במדינה על סיגריות כך שמחירה של קופסה של 20 סיגריות עולה כ-$11 (כ-₪48). עתה משמתדלדלת אוכלוסיית המעשנים בעיר, צריך כנראה למצוא פראייראים חדשים לשדוד.

אורטיז, אשר ככל הנראה שם לב לגודלה של תעשיית משחקי המחשב, המגלגלת כעשרים מיליארד דולר בשנה, עשה חשבון פשוט. אחוז אחד מהסכום הנ"ל מסתכם בסכום שנתי די נאה. תעשיית המשחקים אמנם משלמת מסים די נאים, אך אם ניתן להגדיל עוד קצת את הכנסות המדינה (על חשבון הגיימר משלם המסים והוריו בעיקר) אז למה לא בעצם?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by