ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכסא שיזהה טרוריסטים ויעשה לכם נעים בגב 
 
 תרחרח ותריח, קח אוויר (מתוך הסרט `מועדון קרב`)   
 
מערכת חיים ברשת

לחברות התעופה נגמרו הבעיות: האוכל מצויין, הדיילות אדיבות ויש מלא מקום לרגליים; רק ככה אפשר להסביר את ההשקעה בפרוייקט הכסאות החכמים למטוסים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ילדים, נא להשתמש במגלשה לפי התור
 ילדים, נא להשתמש במגלשה לפי התור   
כסאות חכמים שיותקנו במטוסים יוכלו לתת לצוות המטוס התראה על נוסעים עצבניים, שזזים בחוסר נוחות ועלולים לפתוח בקטטה על הסיפון, לחטוף שבץ או חלילה להתברר כטרוריסטים.

המושבים, עליהם מדווח באתר הניו-סיינטיסט, מפותחים בימים שלה על ידי מעבדות המחקר הבריטיות של חברת ההגנה Qinetiq. המושבים יוכלו אף לספק לצוות המטוס מידע על נוסעים שיושבים זמן ארוך מדי ללא תזוזה, דבר העלול לגרום לפקקת ווריד עמוק, מצב רפואי מסוכן היכול לגרום לשבץ ולמוות.

המושבים מכילים שכבה של רגשי לחץ אשר ישלחו אותות למחשב מרכזי שיעקוב אחר תנועת המושבים של הנוסעים. האם הם ישנים? האם הם חסרי תזוזה לזמן רב מדי? עצבניים?. כריס ט'רופ, אחד ממעצבי המושב, אמר כי למערכת תהיה תצוגה שתהיה נגישה אך ורק לצוות המטוס (כנראה במעבר השירות) שתוכל להזהיר על כל התנהגות חריגה של אחד הנוסעים.

אם הם ישנים או יושבים יותר מדי, תצוץ "אזהרת פקקת ווריד עמוק" ליד מספר הכסא, ואז יוכל אחד מאנשי הצוות לגשת אליו ולאמר לו לטייל קצת במטוס על מנת לאפשר לדם לזרום בגוף, דבר המונע היווצרות הקריש. סביר להניח כי אל-על לא תצטרך לרכוש את המערכת, כיוון שהיא עובדת רק על נוסעים שיושבים במושב.
 
 
במידה והמושב יגלה כי נוסע נמצא במצב של חרדה, יקבל הצוות אזהרה. אז יוכלו לגשת לנוסע ולראות האם הוא מהווה סכנה: האם מדובר במקרה של פחד פשוט מטיסות, חוסר מקום לרגליים (כמו שחווה כל מי שגובהו למעלה ממטר וחצי) או שמא מדובר חלילה בטרוריסט המתכוון לחטוף את המטוס.

ט'רופ אמר כי רגשים נוספים ותוכנות מיוחדות יוכלו יום אחד לסייע לצוות להחליט מי מהווה סכנה, אולי על ידי סנסורים שימדדו את טמפרטורת הגוף ורמת לחות העור של הנוסעים.

הכסאות החכמים הם חלק מפרוייקט גדול יותר השואף להפוך את הטיסה לידידותי יותר, עם אורות המתעמעמים מעצמם כשהנוסע במושב תחתם נרדם, ועוד פינוקים אחרים (בנוסף לחדירה לפרטיות, כמובן). הפרוייקט אמור לשאת פירות שבנה הבאה, אך אם אתם מאלה שפונים ימינה בכניסה לטוס, אין סכנה שתראו אותה בפעולה בקרוב: רק נוסעי המחלקה הראשונה ייהנו ממנה קודם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by