ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נתפס ההאקר שפרץ לאל-ג'זירה 
 
 
מערכת חיים ברשת

ככה תעשה שירות לאומה ופרסומת לכישוריך – מעצב אתרים הודה כי הוא זה שעמד מאחורי הפריצה המתוקשרת לאתר של אל-ג'זירה בזמן המלחמה בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תושב לוס אנג'לס הודה אמש באשמה של של ניהול מתקפת-סייבר, אותה ערך כנגד אתר האינטרנט של סוכנות החדשות הערבית אל ג'זירה במהלך המלחמה בעירק, לאחר שזו הראתה על גבי המרקע את תמונותיהם של חיילים אמריקאים שנהרגו וכאלו שנפלו בשבי.

מעצב האתרים ג'יו רייסין השני, בן 24, הודה בהטיית תנועת הרשת והאי-מיילים של אתר האינטרנט בשפה הערבית של אל-ג'זירה אל אתר אותו הקים ובו התנוסס בגאון דגל ארה"ב, ותחתיו הכתובת “Let Freedom Ring”, כך נמסר מטעם התביעה במשפטו.

רשת אל ג'זירה, אחת מרשתות החדשות הפופולריות ביותר בעולם הערבי, הצליחה לעצבן את ממשלות בריטניה וארה"ב בכך שחשפה את תמונות החיילים המתים והשבויים. עד אז היה בטוח ציבור הצופים בטלוויזיה שמלחמה זה דבר סטרילי ונקי, וכי לטובי בנינו המדיחים את הרודן (תוך כדי אבידות קלילות של הצבא העיראקי) לא יכול לקרות דבר. פרסום התמונות הללו, די פגם במורל אותו טרחו כל כך הממשלות לטפח. התמונות עצמן לא שודרו בארצות החופש, ארה"ב ובריטניה, אך כמעט ולא היה אמריקאי שלא חזה בהן באינטרנט.

במהלך המלחמה סבלו אתרי אל ג'זירה (בשפה הערבית ובשפה האנגלית) ממתקפות האקרים רבות (שרק התגברו לאחר פרשת התמונות), נגד הרשת ננקטה צנזורה עסקית, וכן נשללה כניסתם של שנייים מכתביה בבורסה למניות ערך בניו-יורק. בתקרית נוספת נפגע בניין המערכת של הסוכנות בבגדד, ואחד העיתונאים שם נהרג. לדברי צבא ארה"ב שירה את הטיל הקטלני, היה מדובר בטעות טרגית.
 
 
התביעה מסרה כי רייסין השיג גישה לכתובת הדומיין של רשת אל ג'זירה על ידי זיוף תמונות וחתימות ושליחת מסמכים מזוייפים בפקס לחברת Network Solutions למכירת וניהול דומיינים, כדי שאלה יעניקו לו גישה לחשבון.

דובר התובע המחוזי של לוס-אנג'לס (גוף שבדר"כ לא אוהב האקרים), תום מרוזק, אמר כי רייסין "היה כנראה מאוד נרעש מכך שאל-ג'זירה הראתה תמונות של שבויים, חיילים וחיילות שנהרגו בקרב".

רייסין הסגיר את עצמו לידי ה-FBI (למרות שכנראה אף אחד שם לא ממש חיפש אותו) במהלך חודש מרץ והודה כי הוא זה שחטף את האתר. האיש הודה באשמה על שני אישומים של תרמית טלגרף ויירוט בלתי חוקי של תמסורת אלקטרונית.

תחת עסקת הטיעון שבמסגרתה הודה באשמה, צפוי האיש לעונש של שלוש שנות מאסר על תנאי, עבודות שירות וקנס על סך 1,500 דולרים. סכום לא גבוה במיוחד בשביל פרסומת עולמית לכישורי האמינסטרציה שלך, במיוחד בימים כאלה, בהם שוק ההיי-טק לא בדיוק פורח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by