ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להוריד מהר יותר 

להוריד מהר יותר

 
 
אהוד קינן

לבדוק את כל האימליים, לכתוב ללא שגיאות, להוריד קבצים מהר יותר וקוביה מעולם אחר.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – ieSpell

 
תוכנות המסרים המידיים והדואר האלקטרוני כוללות בתוכן בודק איות. זה נועד למנוע מאיתו להביך את עצמנו כשמתכתבים עם חברים או משפחה באנגלית. האפשרות קיימת גם ברוב עורכי המסמכים. היא חסרה מאוד במקום אחר, בדפדפן. אם רוצים לכתוב בפורומים, בלוגים, תגובות לכתבות או בדואר מבוסס רשת דוגמת יאהו אפשר לסמוך רק על הידע שלנו.
 
 
ניצן ברומר מרשימת דואר זבל מצא את התוספת הבאה לאקספלורר. היא נוחה, מהירה קלה לשימוש, ויודעת ללמוד מילים חדשות, כמו מילונים דיגיטלים אחרים. כפתור חדש יופיע בשורת הכלים של האקספלורר שלכם, לחצו עליו לאחר הקלדת טקסט וחלון התיקונים יקפוץ ויתקן את הטעויות. מה שחסר לנו עכשיו הוא גרסה בשפה העברית כי, מה לעשות, אנחנו עדיין גרים בישראל. מי יודע מה צופן העתיד, יתכן ויום אחד ירים מתכנת מוכשר את הכפפה ויתרגם לנו את התוספת הנהדרת הזאת. אולי סוף-סוף יפסיקו לכתוב בטוקבק "שולתת"?
 
גרסה: 1.1.0
רשיון: חופשי
גודל: 2.38mB

הורידו כאן
 
 

יותר מהר – Fresh Download

 
אם נעזוב לרגע את התוכנות לשיתוף קבצים, עדיין נשארו מספר דברים שצריך להוריד מאתרים ברשת. תוכנות, גרסאות דמו של משחקים והעדכון האחרון לתוכנת האנטי וירוס הם קבצים כבדים. כדאי ובטוח יותר לקחת אותם מהמקור ולא ממשתמשים שלא מכירים. אם מחוברים בחיבור מודם רגיל רצוי להשתמש במנהל הורדה (גם למהיר זה לא יזיק). הרבה ממנהלי ההורדות הקיימים היום עולים כסף או מלאים בבאנרים מעצבנים.
 
תוכנת Fresh Download לעומת המתחרות שלה היא חינם לחלוטין. ניתן לשחזר הורדות שנקטעו, לקבוע הורדה לשעות שהרשת פחות עמוסה ולמצוא מקורות נוספים לקובץ. התוכנה תפעל אוטומטית על רוב הדפדפנים (כולל מוזילה ואופרה) לפי הגדרת המשתמש. היא גם יכולה, בעזרת האנטיוירוס, לבדוק את הקבצים בזמן ההורדה. ישנה תמיכה בשרתי FTP.
 
גרסה: 5.7
רשיון: חופשי
גודל: 1.4mB

הורידו כאן
 

זה כדאי – POP Peeper

 
אם אתם אנשים שמכתבים הרבה, נרשמים לאתרים בלי הכרה, פריקים של אינטרנט או סתם פארנואידים, סביר להניח שיש לכם יותר מכתובת דואר אלקטרונית אחת. לבדוק את כולן אחת אחת זוהי טירחה לא קטנה. כניסות ויציאות לשרת הדואר מעצבנות כשצריך לבצע אותן מספר פעמים ביום.
 
תוכנת POP Peeper תבדוק תאי דואר מסוג POP3 (תיבת הדואר של ספק האינטרנט שלכם), הוטמייל, יאהו ו-MSN. ניתן לקבל הודעה על קבלת דבר דואר חדש, לצפות בכותרות ולראות את שמות הקבצים המצורפים. אפשר לאפיין בתצוגה שכל חשבון יופיע בצבע אחר, לקריאה נוחה יותר.
 
גרסה: 2.2.9
רשיון: חופשי
גודל: 660kB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Magic Cube 4D

 
בשביל לצאת מהשמעום פעם, היינו משחקים בקוביה ההונגרית. החוקים לא מסובכים, כל פאה של הקוביה, מורכבת מתשעה ריבועים, וצריכה להיות בצבע אחיד. על גב ההצלחה מרובת השנים שלה, היה ניסיון לנסות גרסה שונה שפועלת על אותו עקרון, ולמשך תקופה יחסית קצרה, נמכרו כדורים עם דמויות מצויירות עליהם שהיו לא פחות מסובכים. לאחרונה הקוביה הפציעה עם דגל ישראל על פאותיה בקמפיין לקירוב לבבות.
 
קבוצה של מתכנתים, שחייהם כנראה לא מסובכים מספיק, עבדה במשך מספר שנים ליצור עבורנו אתגר הרבה יותר קשה ומעניין. הם מכנים אותה ה"קובייה הארבע-מימדית". מדובר פה בשבע קוביות, אחת במרכז ומסביבה שש. כל אחת ניתן לסובב סביב ציריה הרגילים וגם לערבב את כולן אחת עם השניה. לפי חישובי היוצרים, מספר הצירופים הוא בן לא פחות ממאה ועשרים ספרות. נשמע מפחיד ובלתי אפשרי בהתחלה, אבל כשעולים על השיטה הנכונה אפשר גם להנות מזה. אם בכל זאת התיאשתם, הנה פתרון כללי שנכתב על ידי אדם בשם רויס נלסון.
(תודה לצבי טלית)
 
גרסה: 2.2
רשיון: חופשי
גודל: 415kB

הורידו כאן
 

ההמלצות שלכם

מוטי ירוחם ממליץ בהתלהבות על המשחק מה-יונג, "צריך לחסל ערימה של אבנים על ידי מציאת זוגות תואמים. אם חשבתם שזה קל, טעיתם ובענק!!!"
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by