ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האהבה היא וירוס 
 
 אהבה היא פרצה בגדר האבטחה של שרתי SQL   
 
מערכת חיים ברשת

האגדות מספרות על כך שכל כותבי הווירוסים הם חננות מחוג'קנים וחרמנים שהקשר הכי קרוב שלהם לאישה קורה כשאמא קוראת להם לשולחן. הנה סיפור האהבה שיגרום לכם לחשוב אחרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קוקי, תראה מה הבאתי לך מתנה
 קוקי, תראה מה הבאתי לך מתנה   
תכירו את הזוג החם של עולם ההאקינג: ג'יגהבייט (Gigabyte) הצעירה הלוחמנית שזכתה למעמד של סלבריטי על הווירוסים שכתבה ועל דעותיה הפמיניסטיות, אמר כי היא מצאה את נשמתה התאומה בנוסטלג'יק (Nostalg1k), חבר לשעבר בכנופיית ההאקרים שהשחיתה את פניו של אתר האינטרנט של הבית הלבן.

הצמד, מעין בוני וקלייד של הסייברספייס, טוענים כי מה שביסס את הקשר ביניהם הוא אהבתם המשותפת לכתיבת קוד זדוני. מצד שני זה בדיוק גם הדבר שעשוי לשלוח את צמד האוהבים אל מאחורי סורג ובריח, לאור העובדה שהשניים מבוקשים על ידי היחידה לעבריינות מחשבים בבלגיה מולדתם.

ג'יגהבייט, בת 18 הנמצאת בשנה האחרונה בתיכון, פרצה לכותרות במרץ האחרון, לאחר שאתגרה את גברברי ההאקינג בעולם כולו, לאור הצלחתה לכתוב הן את הווירוס הראשון שנכתב בשפת התכנות #C של מיקרוסופט, והן להיות השנייה שהצליחה להדביק קבצי יישומים שבהם משתמשת פלטפורמת ה-NET. של החברה.

נוסטלג'יק, בן 20, אמר כי וויתר על השחתת אתרים מאז שהתחביב החל להיות מסוכן לחופש התנועה, וזאת לאחר שהאקרים אותם הכיר, MostHateD ו-f0bic נעצרו והואשמו במספר מעשי האקינג מתוקשרים ששמו כמטרה אתרי של תאגידי ענק ומוסדות ממשל.

השניים, אשר הכירו לראשונה בצ'ט לפני כשנתיים, הפכו לזוג בחודש מאי, קצת לאחר שהווירוס שכתבה ג'יגהבייט, הפך אותה ליקירת התקשורת. ערוץ הלוויין TechTV אפילו שיגר באפריל צוות לבלגיה כדי לצלם אותה (תוך הסתרת פניה, כמובן) בעודה מתאמנת בקיק-בוקסניג וקוראת "טיפשים" לכל האנשים שפותחים אי-מייל שמצורף אליו וירוס.
 
פשוש, תראי מה מצאתי מצאתי למטה!
 פשוש, תראי מה מצאתי מצאתי למטה!   
מאז החליפה ג'יגהבייט את דמותה של דדנית המשחקים לארה קרופט כדמות האישה האידיאלית בעיני האקרים צעירים רבים. ספר האורחים באתר שלה מוצף בהודעות ממעריצים, כמו גם מכתבי שטנה מזדמנים ממבקרים הטוענים כי היא חסרת אתיקה, בגרות, כשרון תכנות וכיו"ב.

אך ג'יגהבייט לא כל כך מתרגשת, לא מאלה ולא מאלה. "הם בדר"כ אידיוטים שיש להם מושג קלוש, אם בכלל, במחשבים. לפעמים הם פשוט מטרידים אותי ב-IRC, באי-מייל וב-ICQ, מה שדי מרגיז אותי", אמרה בראיון לאתר wired.

אבל טון הדיבור הקשוח והציני של ג'יגהבייט מקבל תפנית משעשעת ורגשנית משהו כשהיא מדבר על אהובה, לו היא קוראת בכינוי החיבה "נוסטי". "זה ממש מוזר. לפעמים אנחנו אומרים את אותו הדבר בדיוק באותה שנייה. או כשאנחנו נפגשים השמש זורחת גם אם החזאים הבטיחו גשם, או שאנחנו יודעים בדיוק מה השני חושב... אין שום דבר הגיוני בזה... אולי זה בגלל האהבה שלי למחשבים, שאני כל הזמן רגלילה לראות את ההגיון בדברים".

כשנשאלה ג'יגהבייט מה בעצם היא ונוסטלג'יק חולקים חוץ מאהבתם למחשבים ענתה בהיתממות "רוק?".

נוסטלג'יק, סטודנט שנה א' למחשבים מודה כי הוא עדיין נהנה מדי פעם לעשות פריצה פה ושם לשם ריצוי הסקרנות שלו. "רוב מעשי ההאקינג שלי נגמרים בזה שאני מדבר עם האדמיניסטרטורים של האתרים... לפעמים אני מרוויח מזה קצת כסף, לפעמים אני נכנס לוויכוחים כבדים שבהם הם טוענים שאני דביל ואני לא צריך לפרוץ להם לאתר", אמר נוסטלג'יק.

בעוד הגישה הקלאסית של האקרים היא די נגד כותבי וירוסים, נוסטלג'יק אומר כי הוא וג'יגז חולקים קשר שהוא לא חווה כמוהו במערכות יחסים קודמות.
 
 
"זה ממש עוזר שהיא יודעת איך העולם עובד. אני מניח שאף אחת אחרת לא תהיה מסוגלת להבין את ההתמכרות שלי למחשבים". אולם כשהשניים, מהגרים במרחק 15 דקות נסיעה ברכבת זו מזה, נפגשים בדירה שלו, הם לאו דווקא מבלים מול המחשב.

"כשהיא מגיעה, היא לפעמים בודקת את האי-מייל, או עולה ל-IRC להגעיל כמה אנשים עם הודעות אהבה דביקות, אבל אנחנו בדרך כלל זה לא לוקח יותר מחמש או עשר דקות. אנחנו מבלים גם ככה מספיק זמן מול המחשב, אז אנחנו מעדיפים לעשות דברים אחרים כשאנחנו ביחד", אמר נוסטלג'יק.

כשבחינות הבגרות ברקע, ג'יגהבייט ונוסטלג'יק אומרים שסביר להניח שהם לא ילמדו באותה אוניברסיטה בשנה הבאה. "זה יהיה כיף. אבל אנחנו לא רוצים העלות את רמת הכוננות של המדינה, נכון?", השתעשע נוסטלג'יק, והוסיף שביחד הכישורים שלהם מהווים "שילוב קטלני".

אך לדברי ג'יגהבייט למשטרה הבלגית לא ממש אכפת אם שניים מההאקרים הנבזיים ביותר במדינה הם גם זוג רומנטי במקרה. "אם בכלל אכפת להם, הם בטח רואים את זה כמשהו חיובי, כי בסה"כ כאנחנו עסוקים אחד עם השני, אנחנו בדר"כ לא מתקרבים למחשב".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by