ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך אומרים ברומנית אנטי-וירוס? מיקרוסופט 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט אוהבת לחקור תחומים חדשים, במיוחד כאלה שחברות אחרות כבר הצליחו בהם; החברה רכשה חברת אבטחה מרומניה והיא עומדת להוציא תוכנת אנטי-וירוס משלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האנטי-וירוס החדש?
 האנטי-וירוס החדש?   
ענקית התוכנה מרדמונד אוהבת לחקור תחומים חדשים, בעיקר כאלה שחברות אחרות כבר הוכיחו שיש בהם רווחים כספיים נאים. ביום שלישי הודיעה מיקרוסופט כי יש בכוונתה לרכוש טכנולוגיית אנטי-וירוס של חברה רומנית, לפתח אותה לכדי תוכנת אנטי-וירוס משלה, ובכך בעצם להכניס את עצמה גם לשוק שעד כה היא נתנה לחברות אחרות להתמחות בו.

מיקרוסופט חתמה הסכם לרכישת זכויות הקנין הרוחני והנכסים הטכנולוגיים של תוכנת האנטי-וירוס וחברת הייעוץ GeCAD מבוקרשט, תמורת סכום שנותר כסוד. חלק ממפתחי התוכנה של החברה הרומנית יצטרפו לצוות של מיקרוסופט, אולם לא נסגרו עדיין כל הפרטים, מסר ל-wired מארק נאש, סגן הנשיא של יחידת עסקי האבטחה של מיקרוסופט.

בכוונת ענקית התוכנה לשחרר מתישהו תוכנת אנטיווירוס משלה, אך טרם החליטה אם יש בכוונתה להטמיע טכנולוגיית אנטי-וירוס בסיסית בתוך מערכת ההפעלה חלונות, אמר נאש. החברה תמכור את קבצי ההגנה המעודכנים ואת החיסונים מפני הווירוסים אך ורק ללקוחות משלמים.

הבורסה האמריקאית הגיבה די מהר להודעתה של מיקרוסופט, כאשר מחיר המניה שלה עלה בארבעה אחוזים, בעוד מחיר המניות של יצרניות תוכנות האנטי-וירוס הפופולריות, סימנטק ו- Network Associates שתיהן, צנח מטה.
 
 
לא כולם מבסוטים ממדיניות השיווק המתוכננת של מיקרוסופט. מייקל רסמוסן, אנליסט מחקר ממכון פורסטר, השווה את החלטת מיקרוסופט ל"התנהגות מאפיונרית" שבה תציע החברה הגנה נוספת, ללקוחות שישלמו אקסטרה כסף. "העולם לא רוצה שמיקרוסופט תהיה ספקית אבטחה, הוא מעוניין שהיא פשוט תתחיל לספק מוצרים יותר מאובטחים", אמר רסמוסן.

ספקי תוכנות האנטי-וירוס מודעים בצורה חדה וכואבת למה עשוי לקרות אם תכנס מיקרוסופט לעסק. סימנטק ו- Network Associates הזהירו שתיהן את ציבור המשקיעים שלהן כי העסקים שלהן יפגעו בצורה דרמטית באם תחליט מיקרוסופט לבנות מאפייני אנטי-וירוס לתוך חלונות.

סופוס, חברת אנטי-וירוס פופולרית נוספת, רמזה כי יכול מאוד להיות שבמיקרוסופט לא כל כך מודעים לאיזה מאמץ ואילו הוצאות כרוכות במאבק בווירוסים. "אספקת פתרונות אנטי-וירוס אמינים לשוק דורשת הרבה יותר משאבים ומחוייבות ממה שרוב האנשים מדמיינים", אמר כריס בלטהוף, חוקר אבטחה בכיר בחברה.

עתה נותר רק לחכות ולראות מה הולך להיות הצעד הבא של מיקרוסופט, האם החברות הקיימות עתה בשוק ישולבו בו, או שמא הן פשוט יימחצו תחת מגפי המונופול מרדמונד, והאם בסופו של דבר תצליח מיקרוסופט לעשות משהו חיובי בקשר לאבטחת המוצרים שלה מפני וירוסים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by