ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קנו ספרים, קנו 
 
 
גילי סופר

כל מה שרציתם לדעת על קניית ספרים ברשת. ספרים חדשים, משומשים ונדירים כולם במרחק לחיצה אחת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחר נפתח שבוע הספר העברי.

אתר שבוע הספר שהעלתה לרשת התאחדות הוצאות הספרים בישראל יודע לספר כי היריד הספרים המוזלים הראשון נערך בשדרות רוטשילד בתל אביב עוד בשנת 1926. למי שמתעניין פחות בהיסטוריה, ויותר במה אפשר לעשות ולקנות בערי ישראל במשך השבוע מציע האתר פירוט רב של הירידים, של האירועים שבהם וגם של אירועי התרבות הנלווים לשבוע הספר בערים השונות.

שירות אינטרנטי נוסף שפתוח לגולשים הקוראים לכבוד שבוע הספר עמדת איתור הספרים של דאנא הפועלת כל השנה עבור מנויים בלבד. "העמדה", מספר האתר שלהם "דומה בתכונותיה לעמדת המודיעין בירידים של שבוע הספר העברי בתל-אביב חיפה וירושלים". כך שמי שיודע איזה ספרים הוא מעוניין להוסיף לספרייתו השנה יכול לחסוך לעצמו את העמידה בתור לפני היציאה ליריד. אם מישהו ניסה לאחרונה להיכנס לאתר האינטרנט של אגודת הסופרים העבריים על מנת לברר משהו על איזה סופר או ספר ולא עלה בידו, אל דאגה, הבעיה אינה במחשב שלו וגם לא אצל ספקית האינטרנט – האתר ירד למרבה הצער מן הרשת.


בסופו של יום, גם תרבות היא מצרך, והשבוע הוא חגם של סוחרי הספרים: איש כבר לא מצפה שבשבוע הספר העברי יוצעו הנחות רק לספרי מקור, וגם העובדה שברבים מהמקומות לא ניתנת הנחה על ספרי לימוד, ספרים אשר הביקוש להם קשיח, לא מפתיעה במיוחד.

ספרים הם אחד המוצרים שזכו להצלחה מפתיעה במסחר האלקטרוני הקימונאי. לא כל הכותבים הם כמו יורם קניוק שמעלים נובלות לרשת, וגם אנחנו הקוראים כנראה מעדיפים להיכנס למיטה עם ספר טוב, או לקחתו לשפת ים להירגע, ולאו דווקא לחסוך כמה עשרות שקלים על מנת לקרוא אותו בחינם על מסך מרצד.


בשבוע הספר ניתן למצוא ספרים במחירים מוזלים לא רק בירידים אלא גם בחנויות הספרים, ובחנויות הספרים המקוונות בפרט. גם אלו נחלקות לגדולות יותר וגדולות פחות, וכפי שנכתב כאן לפני שבועות אחדים, מאוד מאוד מומלץ להשוות מחירים לפני שקונים.
 
 
רוב אתרי מכירת הספרים מציעים הנחות לשבוע הספר. מיתוס, אחת מחנויות הספרים המקוונות המובילות ברשת מציעה גם השנה שוק ספרים וירטואלי, המסודר לפי הוצאות הספרים, על מנת להזכיר את חוויית שבוע הספר של הכיכרות. השנה במקום ספר חינם והגרלת חופשות זוגיות מסתפקים במיתוס בהנחות ששיעורן משתנה מהוצאת ספרים אחת להוצאת ספרים. חנות הספרים המקוונת בקבוק, שבשנה שעברה הכריזה שאצלה שבוע הספר נמשך כל השנה, מציעה השנה ספר רביעי מתנה לרוכשים ספרים מהוצאות ספרים מסוימות. הסניף המקוון של סטימצקי מציע גם הוא הנחות לכבוד שבוע הספר העברי בהן 25% הנחה על כל הספרים בעברית, וכך גם אתר דיבוק. בדומה מציע גם אתר אקדמון הנחה של 17% על מחירי האתר, וגם בבוקנט, חנות הספרים של נענע והוצאת מודן, הנחות לכבוד שבוע הספר. חנות הספרים המקוונת בוקמי, מציעה לרגל שבוע הספר את כל הספרים בהוצאות מודן, כתר, עם עובד, זמורה ביתן, דביר וכנרת ב-33% הנחה.


על מנת להשיג ספר באינטרנט לא חייבים להיכנס דווקא לסניפים המקוונים של חנויות הספרים. אפשר גם לחפש ברשת מי שמוכר ספר שמעניין אותנו, וישנן גם כמה זירות מקוונות לממכר ספרים משומשים, באתר פיינד א בוק ניתן לפרסם ספרים משומשים למכירה, ולחפש ספרים לקניה או החלפה, ומוצעים בו לא פחות מ-18 אלף ספרים למכירה על ידי גולשים. אם לא מצאתם את מבוקשכם שם שווה להציץ גם בחילזון, זירה קטנה יותר לממכר ספרים משומשים.

ספרים משומשים אפשר לקנות ברשת גם בחנויות הספרים המשומשים בוק שופ דינה, ובחנות הספרים של דני שם גם נוספה לאחרונה לגולשים אפשרות למכור או להחליף ספרים יד שנייה. מחפשי ספרים נדירים ישמחו להכיר את אתר איתמר בוקס אתרו של צייד הספרים הידוע איתמר לוי. אם אתם מחפשים ספר שאבד או אזל ? זה המקום.

ויש גם מילה אישית לסיום. במסגרת שיטוטי הספרותיים לכבוד שבוע הספר, נזדמנתי לגלות כי לאחרונה יצא לאור בהוצאת בבל הספר 'אדם מחרבן משמעות', ספר ביכורים לשמוליק ורסנו. הבוקר מצאתי בין אלבומי התמונות, באצטבה שליד שולחן העבודה שלי, את כתב היד ההזוי שקיבלתי מהסופר הצעיר כאשר שירתנו מאחורי אותו בר תל אביבי לפני שנים אחדות. שמחתי לגלות שאין בו כל צורך יותר. מברוק שמואליק.

נפגעתם? דפקו אתכם? ראיתם מזימה שמתרחשת ברשת? יש לכם סיפור מרגיז לחלוק? כתבו לעגלה החשמלית ונשתדל לעזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by