ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חקירה נגד אינדימדיה ישראל בחשד להסתה לאלימות 
 
 אי אפשר למחוק את החיוך מהפנים. המאמר באתר אינדימדיה ישראל   
 
עידו קינן

היועמ"ש הורה למשטרה לפתוח בחקירה בעקבות פרסום מאמר ששיבח הריגת תשעה חיילי צה"ל בחברון; אינדימדיה ישראל: אי-הסרת המאמר נבעה מהתגובות הרבות שהתנגדו לו וגינו אותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במדים של נאצי. הפוטומונטז` של שרון באתר אינדימדיה ישראל
 במדים של נאצי. הפוטומונטז` של שרון באתר אינדימדיה ישראל   
"בערב שבת התבשרנו על פעולת הגבורה האמיצה של הג'יהאד האסלאמי באל-ח'ליל (חברון)", נפתח מאמר באתר אינדימדיה ישראל, המדווח באהדה על האירוע בו נהרגו תשעה חיילי צה"ל ושלושה מתנחלים. היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הורה למשטרה לפתוח בחקירה נגד האתר בחשד להסתה לאלימות, אחרי שקיבל תלונה על כך מח"כ אברהם הירשזון (ליכוד).

הכותב, המכנה עצמו "דרך המהפיכה", פרסם ב-18 בנובמבר אשתקד מאמר תחת הכותרת "על פעולת הגרילה באל-ח'ליל": "9 מחיילי צבא הכיבוש נהרגו מאש קטלנית ומדוייקת שירו הפלסטינים. בנוסף על כך נהרגו 3 מאנשי 'כיתת הכוננות של קרית ארבע' – מיליציה ציונית-פשיסטית של מתנחלים אלימים מההתנחלות הבלתי-חוקית הסמוכה. אי אפשר למחוק את החיוך מהפנים".

הכותב מכנה את אחד ההרוגים, אל"מ דרור ויינברג, "שטנדרטנפיהרר" (דרגה של הצבא הנאצי), ומכנה אותו "פושע מלוכלך" ו"פושע המלחמה הציוני". את המתנחלים הוא מכנה "אלימים ופשיסטים", את מדיניות "הממשלה הציונית" הוא מכתיר בתואר "מדיניות האפרטהייד הציונית" ואת הריסת הבתים באזור – "פרוצדורה נאצית די קבועה של צבא הכיבוש".

בסוף החודש שעבר, שלח עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, מכתב תשובה לח"כ הירשזון. במכתב הוא מגדיר את דברי הכותב באינדימדיה "אמירות בוטות ומזוויעות", ומודיע כי "לאחר בחינת הדברים וקבלת התייחסות הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות המדינה, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית כנגד מפעילי ומנהלי האתר 'אינדימדיה', בחשד לביצוע עבירה של הסתה לאלימות".

עוד כתב נזרי כי "המשטרה תונחה גם לפעול מיידית להסרת הכתבה האמורה מאתר זה". בשעת פרסום שורות אלה, המאמר עדיין זמין באתר. בראשו נוספה הערה: "הכתבה הזאת הוסתרה מהאתר הראשי, ועם זאת העמוד הזה נשמר למטרות ארכיון".

תגובת אינדימדיה ישראל התקבלה לאחר עליית הכתבה. דניאל סיוון מאינדימדיה ישראל מסר: "אינדימדיה מעניקה במה פתוחה לדעות שונות בציבור, שאינן מצונזרות ואינן ערוכות. כמובן שהאתר אינו עומד בשום אופן מאחורי הידיעה הזו שהתפרסמה בו. לפי דעתי האישית, כל אדם המביע שמחה ממוות של אדם אחר הינו חולני, לא חשוב מאיזה צד של המתרס. לאתר יש קווים אדומים, ולכן כל ידיעה שמעודדת אלימות באופן ישיר מוסרת לאלתר. האתר לא עורך את הידיעות, ואין לו כל שליטה על הבמה הפתוחה. הוא רק יכול לבחור להסיר אותן מהבמה הפתוחה [הבר הכחול בצד ימין של האתר – ע"ק]. הסיבה שהידיעה לא הוסרה מיידית היא התגובות הרבות שהתנגדו לידיעה וגינו אותה. יש לזכור שבמדינה בה יש כל כך הרבה גזענות והסתה נגד כל המגזרים, חשוב שתהיה במה פתוחה שתעודד דיון ציבורי".
 
 
אינדימדיה ישראל הוא חלק מקבוצת הארגונים העולמית אינדימדיה, ששמה לה למטרה להוות אלטרנטיבה לתקשורת המיינסטרים הממוסדת. האתר פועל כפורום, ומאפשר לכל גולש לפרסם בו כתבות ללא סינון מראש. לפני שנה אמר לחיים ברשת בריאן אטינסקי, עורך הגירסה האנגלית של אתר אינדימדיה ישראל, כי הקבוצה מצנזרת כתבות שמכילות קריאה ישירה לאלימות, ביטויים גזעניים בוטים, פרסום מסחרי או מידע שקרי.

הדברים נאמרו בתגובה לתלונה שהגיש במשטרה עורך אתר הימין "דעות", יוני גולדבלט לבב, נגד אנשי אינדימדיה ישראל, לאחר שפורסם בו פוטומונטז' של ראש הממשלה, אריאל שרון, מצדיע במועל יד כשהוא לבוש מדים נאציים על רקע דגל עם צלב קרס. איילת גלילי, יועצת שר התקשורת דאז רובי ריבלין, הודיעה כי תגיש תלונה דומה, בנימוק ש"קבוצה זו הוכיחה את הקשר שהיא מקיימת בין הסתה ובין אלימות", כשהכוונה היא לאירוע בו הוטחה עוגת קצפת בפניו של ריבלין. חודש לפני כן, הורה היועמ"ש לפתוח בחקירה נגד אנשי אתר הסאטירה נונסנס, שפרסם סרטון מצויר בו מופיע שרון במדים נאציים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by