ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט שוב משחקת מונופול? 
 
 
מערכת חיים ברשת

ככה לפחות טוען מנכ"ל לינדוס אשר מאשים: מיקרוסופט חותכת מחירים ומציעה כסף לחנויות כדי שיפסיקו למכור את מערכת ההפעלה שלנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מייקל רוברטסון עצבני, וכשמייקל רוברטסון עצבני, הוא מתחיל לקטר. השבוע פרסם מייסד חברת לינדוס מאמר באתר techzone שבו הוא מאשים את חברת מיקרוסופט כי היא משתמשת בעתודות הכסף העצומות שלה על מנת למנוע את מכירתה של מערכת ההפעלה המתחרה ע"י קמעונאי מחשבים.

רוברטסון כתב כי קמעונאים מקבלים לאחרונה את מערכת ההפעלה חלונות XP ממיקרוסופט, במחיר של $50 בלבד וזאת במטרה להחליש את קצב המכירות של מערכת ההפעלה של לינדוס ולחסל, הלכה למעשה, את התחרות הניטשת בין השתיים.

הוא טוען בכתבה כי מיקרוסופט מציעה, באופן קבוע, כסף לחברות על מנת שאלו לא ימכרו את מערכות ההפעלה של לינדוס. לדעתו מדובר "בהחלטה קלה מאוד" עבור מיקרוסופט, לשפוך כמה מיליוני דולרים מהרזרבות העצומות שלה, כדי לגרום לקמעונאים להפסיק לשווק את לינדוס.

אם עד עתה זה נשמע כמו סתם עוד התבכיינות בסגנון "אכלו-לי-שתו-לי", מביא רוברטסון גם דוגמא רלוונטית. חברת TigerDirect מכרה אלפי מחשבים מבוססי לינדוס בחודשים האחרונים, אולם לטענתו חברת השיווק הישיר קיבלה לא מעט אי-מיילים וטלפונים ממיקרוסופט, אשר פשוט הציעה לה כסף כדי שתפסיק למכור מחשבים כאלה. ובעברית יש מי שיעיז לקרוא לזה הצעת שוחד.

לעת עתה עדיין מוכרת TigerDirect מחשבי לינדוס, אך כבר עתה היא מוכרת את XP ללקוחותיה בעבור חמישים דולר בלבד, מחיר שהוא זול בהרבה מכל יתר המפיצים המורשים של מיקרוסופט. ורוברטסון בהחלט מרגיש מאוים לאור העובדה שהוא פשוט לא יכול להתחרות במיקרוסופט במחירי הפסד כאלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by