ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עושים לינץ' במיקרוסופט 
 
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש שערכה חברת מריל לינץ' מראה כי לחברות גדולות יש הרבה מה להרוויח ממעבר לארכיטקטורת המידע של לינוקס; האם גם לתאגידי הענק נמאס ממיקרוסופט?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפינגוינים האלה משתלטים על כל חלקה!
 הפינגוינים האלה משתלטים על כל חלקה!   
בנק ההשקעות מריל לינץ' היא חברה שעיני תאגידימים רבים נשואות אליה. היא נחשבת לאורות ותומים בכל הנוגע לאיך עושים עוד כסף. וכשחברה כזו מודיעה כי בעקבות מחקר שערכה, היא הגיעה למסקנה כי מעבר ללינוקס, פירושו חסכון של מיליוני דולרים, חברות גדולות נוספות עשויות לשמוע את מה שהיא אומרת.

במהלך פגישת פורום פרוייקט לינוקס, אמר מארק סנודגראס, סגן הנשיא של חברת הטכנולוגיה של מריל לינץ' כי החברה מצאה כי העברת ארכיטקטורת המידע הנוכחית שלה לטכנולוגיה הנשענת על לינוקס תצמצם באופן דרמטי את הוצאות האדמיניסטרציה של החברה. דווח של רשת CNET.

למעשה, מצא סנודגראס כי בעוד הוצאות הרישוי של חלונות של מיקרוסופט גבוהות מאלו של לינוקס, הכסף הגדול הולך על ניהול מערכת המידע בארכיטקטורה המסורתית של חלונות. "זה האנשים שעולים הכי הרבה".

בכוונת החברה לעבור למבנה שבו ירוצו רוב יישומי המידע מבוססי הלינוקס לא על המחשבים עצמם אלא על מכונות וירטואליות שירוצו על שרתים חזקים. בדרך זו תפושט הנהלת המערכת ותצומצם עלות החזקתה.

"אנו לא מנסים לעשות כאן קידום מכירות ללינוקס", אמר סנודגראס. "אנחנו פשוט מנסים לצמצם את הוצאות המחשוב שלנו".
 
 
השימוש בשרתי לינוקס וירטואלים לאכסון קבצים יכול לחתוך בהוצאות בצורה משמעותית, אמר סנודגראס. אחסון מערכת הקבצים על שרתי חלונות עולה לחברה כ-$600,000 בחומרה ופי חמש מזה עבור צוות העובדים המתחזק את השרתים.

"אנחנו יודעים שלינוקס היא לא התשובה האולטימטיבית להכל. אבל אין כל כך הרבה תוכנות שדורשות יותר ממה שלינוקס יכולה לתת לנו".

הצעתו של סנודגראס להחליף את שרתי ה-Exchange של מיקרוסופט עם פתרון לינוקס מקביל (מה שיכול היה להוביל לחסכון של עד 80 אחוזים) לא התקבלה, מסיבות שהוא היה מנוע מלפרט בפומבי, אך כאמצעי של חסכון היא הוציאה את ניהול המערכת למקור חיצוני.

לא כולם חושבים שלינוקס יותר זולה. מחקר שוק קודם שערכה חברת IDC, שקודם על ידי מיקרוסופט, הכריז כי כי שיקלול העלות לחמש שנים של הפעלת מערכת מבוססת מיקרוסופט תהיה זולה מזו של לינוקס.

סנודגראס טען כי הוא לא מכיר את המחקר, אך לגבי התחום הספציפי שהוא בדק, לינוקס ללא ספק יצאה יעילה יותר מבחינת העלויות. "אנחנו עשינו את החישובים שלנו, ואנחנו בנק, אז אנחנו מבינים דבר או שניים במספרים".

וגם חברות אחרות כנראה עשו אחד ועוד אחד והגיעו למסקנה דומה. ספקית התקשורת וורייזון הודיעה כי חסכה כשישה מיליון דולרים בהוצאות על ציוד מאז שמתכנתיה עברו ללינוקס. אמאזון הודיעה גם היא כי החליפה את שרתיה משרתי יוניקס ללינוקס, מה שהוביל לחסכון של מיליוני דולרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by