ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אז ככה נראה וירוס... 
 
 
מערכת חיים ברשת

למי שתמיד רצה לדעת ולא ידע את מי לשאול (וגם העדיף שלא לפתוח פה לשפן) עיתון המחשבים wired מספק הזדמנות פז להבין איך עובד וירוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמעט ולא קיים משתמש מחשבים שבשלב כלשהו בחייו ברשת לא פלט את צמד המילים הבא: "סס'אמק, וירוס". כולם (למעט בודדים פה ושם) זכו לעונג המפוקפק של החרדה הרגעית, שאו התפוגגה לה, או הפכה לתסכול ממשי בעקבות מתקפת וירוסים על המחשב. אבל עכשיו את האמת, מישהו מכם ראה פעם איך נראה באמת וירוס?

למי שעדיין לא יצא להזין את עיניו באותן שורות קוד שזכו לכינוי המנומס "קוד זדוני", יש עתה הזדמנות פז. בכתבה מיוחדת הסוקרת מקרוב את תולעת הסלאמר, חושף מגזין המחשבים wired את קוד המקור של הווירוס שהאט בתחילת השנה את תנועת האינטרנט בעולם כולו, ואף גרם לקריסתה של הרשת בדרום קוריאה.

הכתבה שמופיעה בגליון חודש יולי של המגזין, כוללת גם את קוד המקור של וירוס הסלאמר. מה שגרם להרמת גבות לא מעטות בקרב מומחי אבטחה רבים.

"צריך לשים לב לכך שאנשים הנמצאים בעמדה שיש ביכולתם לחולל ברדק ברשת, לא באמת חייבים לקרוא על זה ב-wired", אמר בלאייז זארגה, העורך הראשי של המגזין. "אולם האנשים הנמצאים בעמדה המאפשרת להם למנוע את התפרצות הבלאגן כן קוראים wired. מה שעמד מול עינינו היא האפשרות לשפוך אור על בעיות ולהשמיע קריאת התעוררות."

בעת שהתפרץ תפס הסלאמר את מומחי האבטחה ברחבי העולם עם המכנסיים למטה. אפילו מיקרוסופט הייתה בין אלו שלא התקינו את תיקון האבטחה שהיא עצמה הוציאה חודשים טרם הופעת הסלאמר, ונפלה קורבן לתולעת המאוסה.

בכתבה עצמה מפרט הכתב פול בוטין כיצד חודר קוד הסלאמר לתוכנות מחשב מסויימות ומשכפל את עצמו בתוכן. תוך שימוש במכניזם הזה, העתיק עצמו הווירוס ממחשב למחשב והפיל את תעבורת הרשת.

הכתבה אינה מסגירה מהי הדרך להשתלת התולעת במחשבים, או כיצד למחוק את שביל קליפות הבננה המובילות אליך (אם החלטת לשתול וירוס ברשת), שזה בעצם אחד הדברים החשובים ביותר עבור האקר בעל כוונות נבזיות, המעוניין גם שלא יתפסו אותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by