ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המכונית תנהג לעבודה לבד 
 
 
מערכת חיים ברשת

אזהרה לכל מי שנוהג על כבישי ארצנו ומתעצבן כל בוקר מחדש: הכתבה הבאה עשויה לגרום לתגובות בלתי צפויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סע נהגוס (מתוך זכרון גורלי)
 סע נהגוס (מתוך זכרון גורלי)   
אם גם אתם התעצבנתם הבוקר על הכביש בדרך אל העבודה, הן מעומסי התנועה הכבדים והן מהיושבים מאחורי ההגה ברכב הסמוך, לא הכל אבוד. בעתיד המכוניות ינהגו את עצמן במקומנו, מה שצפוי להעלים את המתח, התאונות ויהפוך את הפקקים המעצבנים לנחלת העבר.

ככה לפחות על פי איאן פירסון, עתידן הבית של חברת הענק הבריטית BT, המשוכנע כי מה שיכול להציל את הכבישים העמוסים לעייפה בבריטניה, הוא לאו דווקא המיסים הרצחניים וכבישי האגרה כי אם הטכנולוגיה.

"נראה כי הפתרון היחיד לפקקי התנועה הוא ככל הנראה שהאנשים יפסיקו לנהוג במכוניות", אמר פירסון ל-BBC. "אני לא מתכוון שאסור שיהיו לנו יותר מכוניות, אלא שעדיף שמחשבים ינהגו בהם ולא בני אדם. מחשבים הרתומים למכונית מכל כיוון אפשרי יעשו עבודה הרבה יותר טובה."

פירסון חוזה כי מערכות התנועה יאפשרו למכוניות לנהוג במהירויות גבוהות במרחק סנטימטרים האחת מהשנייה, עם מכוניות הזורמות בתנועה בקלות, הודות לזמן התגובה המהיר של המחשבים. "בעזרת השימוש בטכנולוגיה הזו אולי לא נחווה את הריגוש של נהיגה ברכב חזק על כביש פתוח, אך בהתחשב בקצב הגדילה של נפח התנועה, כבר היום זוהי אופציה שפתוחה בפני בודדים יחסית".
 
 
כבר היום מאפשרות מערכות ניווט ממוחשבות לנהגים לעקוף פקקים, למרות שכרגע הן עדיין אפקטיביות כיוון שרק למעט אנשים יחסית יש אותן. ככל שיותר אנשים ישתמשו במערכות הניווט הללו, רוב הסיכויים הם שהם ימצאו פקקים חדשים בדרך החלופית שהוצעה להם.

פתרון נוסף שנמצא כבר בהרצת ניסיון, היא מערכת ניהול סיבובי מנוע, שתקושר בעזרת קולטי GPS להגבלות המהירות המקומיות. "אם הניסויים יוכרזו כהצלחה, אנו נראה הרבה מכוניות עם המערכת הזו עד שנת 2010, מה שיהפוך לבלתי אפשרי את כל הנושא של מהירות מופרזת".

ובינתיים בעוד אנו ממתינים לפתרונות טכנולוגיים שיצילו אותנו מהפקקים המזוויעים של הבוקר, טכנולוגיית הפס הרחב עשויה לספק הקלה על עומס התנועה. שירותי רשת מהירים פירושם יותר אנשים היכולים (בתיאוריה לפחות) להשאר לעבוד מנוחיות ביתם, ולאו דווקא לצאת החוצה אל עוד יום של מלחמה על הכביש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by