ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דובי-וירוס, לך מפה! 
 
 מי זה דופק באימייל?   
 
מערכת חיים ברשת

במיוחד למי שהתגעגע, הוא חוזר. וירוס הבאגבר החליט להחזיר עטרה ליושנה, וקפץ לסיבוב ברשת, כשגם הפעם הוא מאיים לשתות לכם את המחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחי אבטחה פרסמו בסוף השבוע אזהרה חמורה כי וירוס חדש ישן, הבאג-בר, שב וצץ מחדש והחל להלך אימים (בשנית) על גולשי הרשת. הוירוס שמסווה עצמו ומאפשר להאקר גישה על המחשב הנגוע, קרוי על שמה של מפלצת אגדית מפחידה הטורפת ילדים רעים.

חברת האבטחה F-Secure העלתה את רמת הכוננות שלה לרמה הגבוהה ביותר לנוכח הגל הנוכחי של הווירוס, באומרה כי "הווירוס ממשיך להתפשט במהירות. כמו קודמו (שזכה לתואר "הווירוס המהיר ביותר"), מופץ הווירוס דרך האי-מייל, ונראה כמו כל הודעת אי-מייל לגיטימית אחרת עם שורות כותרת תמימות יחסית, כמו hello, update ו-just a reminder.

מהחברה נמסר כי היא כבר יירטה למעלה מ-35,000 אי-מיילים נגועים בלמעלה מ-106 ארצות.

כמו קודמו אשר הופץ לראשונה בסוף חודש ספטמבר, מסוגל הווירוס לגנוב ססמאות ומספרי כרטיסי אשראי מהמחשבים הנגועים. הווירוס מכיל קובץ האוגר לתוכו שרשראות הקלדה ופותח פורטים (ports) לשם פריצה מרחוק ע"י האקרים.

מחברת האבטחה messagelabs נמסר כי הווירוס הזה נבדל מאחרים בהיותו "פולימורפי", דהיינו, בעל יכולת לשנות את צורתו, ולדברי החברה "הוא ווירוס די נבזי". "הוא משנה את פניו כדי לעבוד על הגנות תוכנות האנטי וירוס, וכשהוא מצליח לחדור למחשב, הוא עושה הכל כדי לגרום לקריסת הגנות מערכת האנטי-וירוס".

וכדי לתת הרגשה נעימה לכל הגולשים, סיכם מארק סאנר, הסמנכ"ל הטכני של החברה: "הווירוס הזה הוא ככל הנראה הווירוס המזיק ביותר שנתקלנו בו השנה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by